Hirdetés

Konica Minolta 4750DN, a mágikus színes lézeres

Fax, scanner, másoló nuku. A 4750DN csak nyomtat, rendületlenül, veszett gyorsan, színesben.

Nyomatminőség, szoftver, értékelés

Nyomatminőség

A 600x600 dpi felbontástól nem lehet csodát várni, így a részletesség egy-két helyen hagy némi kívánnivalót maga után, már ami a fotókat és az átmeneteket, sűrű vonalakat illeti. Azt persze felesleges várni, hogy a gyorsaságra kihegyezett, nagy terhelhetőségű vállalati gépek fotóminőséggel álljanak elő. Szövegek, diagramok, táblázatok, beszámolók, diák és hasonló, vállalati környezetben előforduló anyagok nyomtatásánál a magicolor 4750DN bőven megállja a helyét.

Hirdetés

Szoftver

A meghajtóprogram telepítése és a szoftver használata zökkenőmentes; kinézete a kijelzőn megjelenő menühöz hasonlóan puritán, mégis érthető. Itt adódik lehetőség beállítani a kétoldalas nyomtatást, a nyomatminőségen változtatni, vízjelezést kérni, és még egyéb lehetőségek is akadnak.

Értékelés

A Konica Minolta magicolor 4750EN/DN 2010 végén jelent meg, tehát nem egy újdonságról beszélünk, de mivel változatlan formában készül ma is, ez azt jelenti, hogy alapvetően egy kiforrott, megbízható konstrukció. Ami a költségeket illeti, a leggyakrabban használt fekete-fehér lapköltség jónak mondható, a színes már nem annyira, ám fotók nyomtatására egyébként sem ez a típus a legjobb választás. Amennyiben az ajánlott havi terhelhetőséget nem lépjük túl, úgy akár évek is eltelhetnek, mire komolyabban hozzá kell nyúlni a készülék egyes részegységeihez (főleg azokhoz, amelyek 100 000 oldalt bírnak ki). Ha így nézzük, akkor az össz lapköltség is alacsonyabb, mivel a lassabban elkopó alkatrészek cseréje előtt már selejtezésre kerülhet a gép – persze a jelenlegi gazdasági viszonyok mellett nem lehet előre megjósolni, hogy valóban le tudjuk-e majd cserélni.

A tesztelt modellt megfelelő környezetben alkalmazva nem lesz problémás pont a fenntartása. A bekerülési költsége nem a legalacsonyabb, de itt mérlegelni kell, hogy mi a fontos. A rendkívül gyors (duplex) nyomtatás, a moduláris felépítés és a 120 000 oldalas, extrém mértékű maximális terhelhetőség mind a 4750DN nyomtató mellett szól, és kategóriatársai sem olcsóbbak. Aki tehát ezeket előnyöket keresi, annak megéri majd a kiadás. Ha viszont nagyobb felbontásra, gyorsan bemelegedő nyomtatóműre, egyéb technológiai nyalánkságokra, Wi-Fire vagy alapból 3 év garanciára, esetleg fotónyomtatásra vágyunk, akkor szerencsésebb másik készülék után nézni, mert minden bizonnyal nem ez az a kategória, amit keresünk.

Összegezve a tesztet, a Konica Minolta készülékében nem csalódtunk, és ezt egy tetszett díjjal jutalmazzuk. Döntésünket azzal indokoljuk, hogy pár csodálatra méltó technikai paraméteren felül igazi innovációt nem mutat a készülék, és nyomatminőségben is láttunk már jobbat nála, ugyanakkor a terhelhetőség és sebesség párosa minden tekintetben korrekt értéket képvisel.


Konica Minolta 4750DN
(a sebessége és egyszerűsége)

Daywalker

A Konica Minolta magicolor 4750DN lézernyomtatót a Kvazar-Micro CEE Kft.-től kaptuk tesztelésre.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények