Kipróbáltuk a Logitech G602 gamer egeret

"Kipróbáltuk!" rovatunkba olyan termékbemutatók kerülnek, ahol nem teszteltük minden részletre kiterjedő alapossággal az adott terméket, hanem csak egy rövid, gyors próbának vetettük alá, és ennek tapasztalatait osztjuk meg olvasóinkkal.

Ha játékos egerekre terelődik a szó, mindenképp felmerül a Logitech neve, mely márka e téren a legjobbak közé tartozik. Pár hónapja teszteltük a frissített G100s, G400s, G500s és G700s modelleket, most pedig a teljesen új G602 pottyant a markunkba egy rövid próbára. A G600-at váltó egér merőben új formát kapott, hasonló Logitech modellel eddig még nem találkoztunk. Jobb kézhez szabott hátát elhúzták, miközben kellően széles és magas, de nem lejt annyira a kisujj felé, mint mondjuk a G400s vagy a G500s. Sokgombos megoldásról van szó, a hüvelykujjnál hat, a fő, bal gomb külső sarkában további két nyomkodnivalója van, hátán egy előre-hátra húzható pöcökkel válthatunk játékos és energiatakarékos mód között.

Alul pont középen találjuk a 2500 dpi felbontású érzékelőt, a mögötte lévő nyílás rejti a két ceruzaelemet (AA), és használaton kívül ide tehetjük a mini adóvevőt is, ami nem Unifying technológiás, de annyi baj legyen. Az elemeket nem tudja tölteni a G602 és két minőségi darabbal felszerelve 154 grammal mérlegelt nálunk, ami elég soknak számít. Még szerencse, hogy jó nagy csúszótalpai vannak.

Csatlakoztatás után azonnal életre kelt az egér, de funkcióinak legjobb kihasználásához célszerű feltenni a Gaming Software nevű vezérlőprogramot, ami a korábbi Logitech játékos egerek kapcsán ismerős lehet már. Rengeteg mindent beállíthatunk vele, ha az egér fedélzeti memóriáját használjuk, akkor meg kell lennünk makrók nélkül, mert azokat csak a számítógépen tárolhatjuk. Az érzékelő felbontási lépéseire érdemes kitérni, legfeljebb öt különböző értéket adhatunk meg (de a számuk levehető egyre is) viszonylag nagy, 250 dpi-s lépésekkel.

Kézbe kapva a G602-t elsőre nagyon kényelmesnek bizonyult. Jól eltalált a formája, hátán a gumis betét kényelmes, de majd az idő mondja meg, hogy tartós-e. A fő gombok a szokásosnál egy kicsivel csúszósabb felületűek, de elég nagyok és szépen járnak. A bal szélén lévő két extra gomb szerintünk túl lapos, nehezen érhető el, a hüvelykujjasak pedig túl kemény működnek, akárcsak a görgő alatti gomb. Ezt a kereket kaptuk a G600-nál is, sajnos oldalra nem dönthető és nincs szabadonfutó módja sem – olyat továbbra is csak a G500 és G700 tud a gamer egerek közül.

Egy Logiech játékos egérnél talán nem meglepetés, hogy nagyszerűen teszi a dolgát. Az érzékelőt a legextrémebb rántások sem hozták zavarba, a maximális 2500 dpi bőven elegendő, még sok is. A hatalmas csúszótalpakon szépen eloszlik az elég testes egér súlya, kemény, teflonréteges CM Storm HS-M Battle Pas SSK egérpadon elsőrangúan siklott, szöveten azért kicsit lomhának éreztük. Jó hír, hogy a G700s-sel ellentétben a G602 nem zabálja az elemeket. Négynapnyi intenzív, preformance módú használat alatt 20%-ot csökkent a töltésjelző, ennyi idő alatt a G700s a legjobb akkut is lemeríti. A nem szabadonfutós görgő mellett csak egy hagyományos negatívuma van a Logitech G602-nek: 24 000 forint körüli ára, de ennek ellenére nekünk nagyon tetszett.


Logitech G620 játékos egér

rudi

A Logitech G602 egeret  Logitech hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés