Tesztelés, értékelés
A SoundGraph iMON távirányítóknak már a csomagolásán is látszik, hogy igényes termékekről van szó. A szépen megfestett, vastag kartondobozokból jó anyagminőségű eszközök bújtak elő. Az USB-s Station és Knob vevőjét is stabilan és kényelmesen fel lehetett állítani. Az előbbihez talpat, az utóbbihoz ragasztós matricát kaptunk. A belső Inside és VDF szép, szálcsiszolt alumínium előlappal érkezett. A VDF tekerője, akárcsak a Knob, fogásra és működésre is a Hi-Fi berendezések nagy, finom kezelőszerveire emlékeztetett.
Hirdetés
A távirányítók anyagválasztásával is meg voltunk elégedve. A gumigombok jól jártak, de a párnapos teszt alatt nem derült ki, mennyire tartósak, ahogyan azt sem tudjuk megmondani, hogy a festések meddig bírják majd. A nagyobb, infrás iMON PAD kör alakú egeres része nagyon kényelmesnek bizonyult. Elég precíz volt ahhoz, hogy a Windows ikonjai és menüi között navigáljunk vele. Egy kis gyakorlás és a gombok finomhangolása után kényelmesen tudtunk vele Heroes of Might and Magic V-öt játszani, de akár egy kis passziánszra is jó volt, bár sebességrekordot nem döntöttünk vele. HTPC-s célokra az első pillanattól kezdve nagyszerű és egyértelmű volt. Egyedül azt lehet talán kifogásolni, hogy az általánosan kézben tartott résztől távolra, alulra kerültek a médiákhoz tartozó indítógombok, de ezek pillanatok alatt feljebb programozhatóak.
Az iMON 2,4G Remote Controller az iMON PAD után kissé szegényesnek tűnt, kör alakú része durvábban járt, egerészéshez nem volt elég precíz. Persze egy HTPC távirányító távolról sem az egér kiváltására való. A rádióssal is nagyszerűen kezelhető az iMEDIAN és az összes alkalmazás, ahol menükben a billentyűzet nyilaival és az Enter, ESC, Tab és Shift+Tab gombokkal el lehet boldogulni, szóval a legtöbb windowsos szoftverhez jól használható.
Vétel szempontjából egyértelműen jobb volt a kisebb, rádiós iMON. Akár a szomszéd szobából is váltogathattunk a zenék között és a Hi-Fi-szekrény aljára, egy fiókba rejtve is tökéletesen működött. Az infrás iMON PAD-ot legfeljebb 10 méteres távolságból próbáltuk, onnan még minden gond nélkül működött. A gyártó szerint minden irányban 45 fokos szögben érzékel a vevője, ezt mi is meg tudjuk erősíteni.
Értékelés
Az iMON PAD távirányító már az első kézbevételkor belopta magát szívünkbe. Helyettesíti az egeret is, így az intenzívebb gépelést igénylő alkalmazásoktól eltekintve bármihez kényelmesen és jól használható, talán csak a precíziós és gyors egérmozgást igénylő játékokhoz és egyéb alkalmazásokhoz nem; azokhoz viszont még senkinek sem sikerült az egérnél jobb eszközt kitalálnia. Az alapmodell, az iMON Station megközelítőleg 13 000 forintba kerül, amiért a távirányító mellett egy nagyszerű, magyarul beszélő Front End szoftvert is kapunk.
Figyelembe kell venni, hogy ennyi pénzért TV tunert is kapni, amihez szintén adnak távirányítót és Front End programot is. A különbség a részletekben rejtőzik. Egy átlagos, tunerhez mellékelt távirányító nem mindig programozható, és sohasem olyan sokoldalú, mint az iMON PAD. A leggyakrabban mellékelt CyberLink Power Cinema Front End szoftverrel, még a sokat javított utolsó verziókkal sem voltunk maradéktalanul megelégedve, az iMEDIAN-t sokkal barátságosabbnak, szebbnek, elegánsabbnak és nem utolsó sorban okosabbnak tartjuk. A mi mércénkkel mérve az iMON Station bőven megéri az árát, mindenkinek ajánlott, aki távirányítóval szeretné kezelni számítógépét, olcsóbbat biztosan, de jobbat nehezen találni.
A belső paneles Inside és a hangerőszabályzós Knob 14 500 forintos árával alig drágább az alapmodellnél. Az első esetében a távirányítós bekapcsolás az extra, a másinál a hangerőszabályozás, amik megérik a többletköltséget; ajánlott minősítést érdemelnek.
A kijelzővel megfejelt VFD-ért már 25 000 forintot kérnek, de a kis kétsoros nagyon jól mutat egy igényesebb HTPC elején, és sok hasznos információt közöl, nekünk tetszett. Az igazi szabadságot a célzást nem igénylő, távolról is működő 2,4G DT jelentette, ez nagyon tetszett. Sajnos a rádiósért is 25 000 forintot kell fizetni, és a távirányítója egyszerűbb, a PCI kártyának pedig helyet kell találni a gyakran szűkös HTPC házban. Egy VFD kijelzős, rádiós iMON PAD dísze lehetne bármilyen HTPC-nek, reméljük, egyszer majd előrukkol vele a SoundGraph.
![]() |
![]() |
iMON Station iMON Knob iMON Inside |
iMON VFD iMON 2,4G DT |
rudi
A SoundGraph iMON termékeket a Senerit Hungary Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.