Hirdetés

Hisense U5120GW: egy ígéretesnek tűnő soundbar

Eljutott hozzánk a Hisense sokoldalú, mélyládával is rendelkező hangprojektora.

Hisense U5120GW

A szórakoztatóelektronikai termékek piacán a Hisense márkanév elsősorban televízióiról ismert (legalábbis hazánkban), de a kínai cég kínálata ennél nagyobb, többek között a hangprojektorokban is látnak fantáziát.

Hisense U5120GW
Hisense U5120GW

Ez persze nem meglepő, hiszen a soundbarok népszerűek, kevés helyet foglalnak, és egy jól működő modell tényleg alkalmas lehet arra, hogy kiváltsa egy televízió hangrendszerét. A konszern háza táján nyilván úgy voltak vele, hogy az lenne a legjobb, ha az emberek a Hisense televíziójuk mellé ugyanilyen márkájú hangprojektort vásárolnának.

Többek között e stratégiának köszönhetően születhetett meg az U5120GW modell, amiről év elején rántották le a leplet, és úgy harangozták be, hogy egy megfizethető árú, felsőkategóriás soundbar lesz. Mostanra kaphatóvá vált, így megnéztük, hogy a valóságban hogyan teljesít!

Unalmas dizájn

Azt nem mondhatjuk, hogy a cég formatervezésért felelős szakemberei különösebben megerőltették volna magukat, a dizájn ugyanis meglehetősen fantáziátlan. A szigorúan téglatest alakú Hisense U5120GW tetejét, oldalát és elejét is fekete hangszórórács fedi. A frontfelületen található egy monokróm LCD kijelző a rács mögött, tehát ez kikapcsolt állapotban láthatatlan. A felső részen helyezték el a néhány gombból álló kezelőpanelt, ami akkor jöhet jól, ha a mellékelt távirányító elromlana vagy elveszne.

Hisense U5120GW
Hisense U5120GW [+]

A hangprojektor 120 centiméter széles, 11 centiméter mély és 6 centiméter magas, ennek köszönhetően a legtöbb mai televízió elé vagy alá befér úgy, hogy ne lógjon be a képernyő elé. De azért azt meg kell jegyezni, hogy akadnak ennél lényegesen karcsúbb, laposabb soundbarok is.

[+]

Hirdetés

A ki- és bemenetek egy alul kialakított mélyedésben kaptak helyet, úgy, hogy a kábelek hátul jönnek ki. Két HDMI 2.0 (az egyik eARC támogatású) bemenet és egy kimenet, valamint egy-egy optikai digitális audió, koaxiális digitális audió, USB 3.0, valamint egy szervizcélokat szolgáló USB Type-C csatlakozó került rá. Utóbbinak a hétköznapi felhasználás során nem jut szerep, csak javítás során használják a szakemberek. A HDMI portok 2.0-s verziója egyébként csalódás, mert ez a 4K/120p jelek továbbítását nem teszi lehetővé, ami a nextgen konzolt vagy gamer PC-t használóknak fontos lehetne.

[+]

A szett részét képezi egy különálló mélyláda, amely vezeték nélküli úton kapcsolódik a hangprojektorhoz. Ez 25 centiméter széles, 35 centiméter magas és 35 centiméter mély, tehát átlagos mérettel bír, elhelyezése nem okozhat gondot sehol.

Főbb paraméterek
Hisense U5120GW
Hangrendszer 5.1.2 csatornás, külön mélynyomóval
Teljesítmény 510 watt (RMS):
- hangszórók: 330 watt
- mélynyomó: 180 watt
Frekvenciaátvitel n. a.
Akkumulátor -
Bluetooth 4.2
Wi-Fi Van
Csatlakozók 2 db HDMI 2.0 bemenet, HDMI 2.0 kimenet, USB 3.0, USB Type-C, optikai digitális audió, koaxiális digitális audió
Méret (sz x mé x ma) soundbar: 100 x 11 x 6 cm
mélynyomó: 25 x 35 x 35 cm
Tömeg soundbar: 4,9 kg
mélynyomó: 6,2 kg
Fogyasztás soundbar: 78 watt
mélynyomó: 65 watt
Mellékelt kiegészítők távirányító, optikai audió kábel, kézikönyv, fali konzol
Gyártó honlapja www.hisense.hu
Termék honlapja Hisense U5120GW
Fogyasztói ár 190 000 forint

Használat közben

A gyakorlati próba során semmilyen működési rendellenességet nem tapasztaltunk: a Hisense U5120GW kellően stabil, tehát újraindulást, váratlan kikapcsolást, belassulást, fagyást nem tapasztaltunk. A dobozában található egy távirányító, amely kicsi, csupán néhány gomb van rajta, de segítségével elérhető az összes fontos funkció, illetve minden paraméter módosítható.


[+]

A hangprojektor képes a Wi-Fi kapcsolatra, és valamilyen szinten vezérelhető okostelefonról is, amennyiben ugyanazon a hálózaton van a tablet/telefon, illetve a soundbar. Ehhez viszont a Hisense nem készített saját appot, hanem a DTS Play-Fi szoftvert lehet használni. Ez az applikáció magyarul nem tud, az equalizer beállítások módosítását nem teszi lehetővé, és alapvetően arra szolgál, hogy különféle netes alkalmazásokat nyissunk meg a hangprojektoron keresztül, melyek értelemszerűen audiotartalmakkal kapcsolatos appok, tehát például a Spotify, a Deezer vagy különféle internetes rádiók. A termék elméletileg támogatja a Google Assistant és az Amazon Alexa révén a hangalapú vezérlést is a telefonon keresztül, azonban ezek a funkciók nem működtek.


[+]

A hangporjektor rendelkezik beépített Chromecasttel, aminek köszönhetően a kompatibilis alkalmazások hangját e technológia révén is el lehet juttatni rá kábelek használata nélkül, de ennek is az a feltétele, hogy a két eszköz azonos hálózaton legyen.

Bluetooth

Ha már korábban a Bluetooth szóba került, akkor érdemes megemlíteni, hogy természetesen ez a technológia is támogatott, azaz a kompatibilis eszközökhöz vezeték nélküli úton így is csatlakoztatható. Tapasztalataink szerint a párosítás pofonegyszerű és villámgyors, a kapcsolat pedig stabil. Az eszközök nem vesztették el egymást, a hatótávolság pedig nagyjából 10 méter.

USB

A hanganyagok USB portra csatlakoztatott külső adattároló egységekről is eljuttathatóak rá, hiszen rendelkezik integrált médialejátszó szoftverrel. A fájljainkkal végzett vizsgálataink szerint az MP3 mellett a WAV, WMA és FLAC állományok megszólaltatása biztosított ily módon.


[+]

Multiroom

A DTS Play-Fi és a Google Home alkalmazások segítségével a Hisense U5120GW integrálható egy multiroom rendszerbe. Arra azonban nincs mód, hogy egy nagyobb hangrendszer részévé tegyük, tehát, hogy például bepakoljuk több, másik gyártótól származó hangfal közé.

Hangminőség és értékelés

Hogy szól?

A Hisense U5120GW egy 5.1.2 csatornás rendszer, aminél a hangprojektor a hagyományos jobb, bal és center hangszórók mellett rendelkezik két darab oldalra, illetve két függőlegesen pozicionált hangsugárzóval is, így összesen 11 db hangszóró van benne. E kialakításnak köszönhetően a cég állítása szerint jobb lesz a hangélmény, és a térhatású megszólalás megteremtése is lehetségessé válik, köszönhetően a falakról és a plafonról visszaverődő hangoknak.


[+]

Nos, miután kipróbáltuk, az utóbbi állítással azért vitatkoznánk, hiszen a modell önmagában nem képes surround hangzást kreálni, egyáltalán nincs olyan érzése az embernek, hogy minden irányból érkeznek a hangok. Kipróbáltuk filmekkel, zenével, játékokkal és a Fraunhofer Intézet tesztfájljaival is, és egyiknél sem működött a dolog. Sőt, sajnos azt is meg kellett állapítanunk, hogy a sztereó hangtér sem tökéletes. A honlapon található információk szerint a gyártó hátsó szatellit hangfalai csatlakoztathatóak hozzá, azonban mivel ilyeneket nem kaptunk, ezt a funkciót nem tudtuk kipróbálni.

A különálló mélyláda jól végzi a munkáját, hiszen a basszusok erőteljesek, hallhatóak. Az pozitívum, hogy a távirányítón külön gombokkal lehet szabályozni a hangprojektor és a mélynyomó hangerejét, azaz a basszusok igen egyszerűen felerősíthetőek vagy gyengíthetőek. A készülék rendelkezik hét darab előzetesen programozott hangmóddal, illetve az egész rábízható az elektronikára is, ugyanis elméletileg képes kitalálni, hogy milyen típusú tartalmat fogyaszt a felhasználó, és automatikusan ehhez igazítja a beállításokat.


[+]

A szett hangereje megfelelő, a modellben rejlő lehetőségeket nem is lehet maximálisan kihasználni egy közepes méretű (kb. 35 m²-es) szobában, mert bántóan hangos lenne. Sajnos néha érződik enyhe zajosodás, és hajlamos elkenni a finom részleteket. A tisztaság messze van a tökéletestől, mint ahogy úgy általában a hangminőség is, mert az összhatás természetellenes, steril, művi. Természetesen nem várhatja el senki, hogy egy hangprojektor egy high-end rendszer ellenfele legyen, de az tény, hogy vannak már olyan soundbarok, amelyek ennél lényegesen szebben szólnak. Akadnak olyan gyártók, amelyek megoldották, hogy felsőkategóriás hangprojektoraik együtt szóljanak televízióikkal, közösen alkotva egy nagyobb szettet, de a Hisense nem tartozik közéjük, így az ilyen jellegű extrákról itt le kell mondani.

Értékelés

Ahhoz képest, hogy év elején úgy harangozták be a Hisense U5120GW-t, mint "felsőkategóriás hangprojektor", csalódást okozott. A kezelése rendben van, de azért egy dedikált, magyar nyelven is kommunikáló appot igazán összerakhatna egy olyan cég, amelynek nagyra törő tervei vannak.


[+]

Ennél sokkal nagyobb baj, hogy a hang minősége lehetne jobb. Az egy dolog, hogy kicsit "doboz hangzású", ez azért a soundbarok esetében nem szokatlan, de az, hogy néha zavaró zajosodás vagy alapzaj hallható, amikor csöndnek kéne lennie, az minden, csak nem jó. A hangerővel nincs gond, és úgy általában a sztereóval sem, de a térhatás nem működik. Játékra, filmezésre beválhat, de zenehallgatásra szerintünk nem. Ezzel különösebb gond nem is lenne, ha 40-60 000 forintba kerülne, de hát ez a modell 190 000 forintba kerül, és még a dizájnja is meglehetősen átlagos.

elefant

A Hisense U5120GW hangprojektort a Hisense magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények