Hirdetés
Notebookok
Tovább nyomul a könnyű és vékony, Core i processzoros notebookok vonalán az Asus. Az UL család új tagjait nemrég teszteltük, most pedig itt van az U sorozat frissítése. Egyelőre még csak a 13,3”-os U30Jc-ről van szó, ami talán az UL30-nál is csinosabb. Fedele szintén szálcsiszolt fémből készült, billentyűzete szigetes, egyelőre csak szürkében, később minden bizonnyal feketében is elérhető lesz. Vásárlás szempontjából UL30Jt legnagyobb hátránya a kiváló teljesítményt és hosszú akkumulátoros üzemidőt biztosító, alacsony fogyasztású processzor volt. Hiába jók ezek a 18 wattos TDP értékkel rendelkező Core i5 és i7 UM processzorok, ha aranyáron mérik őket. Ráadásul éppen folyó méréseink alapján alacsony terhelésnél a mezei i3 és i5 mobil processzorok sem sokkal éhesebbek. És pont ilyenekkel szerelték az első, hazai piacra érkezett Asus U30Jc laptopokat. Az új széria megkapta az NVIDIA Optimus technológiáját is. Ez annyit jelent, hogy a beépített, diszkrét GeForce grafikus alrendszer teljesen kikapcsol, ha nincs szükség 3D-s képességeire, ilyenkor a CPU-ba integrált grafikus mag felel a megjelenítésért. Szerintünk ennek a megoldásnak inkább a nagyobb grafikus kártyánál van haszna.
Még egy újdonságot felvonultat az Asus U30 szériája. Az UL30-cal és a legtöbb konkurenssel ellentétben már a 13,3 hüvelykes méretben is van optikai meghajtója, ezzel azok számára sem lesz idegen a masina, akik gyakran használnak optikai lemezeket. Egyelőre kétféle konfigurációban kapható az Asus U30Jc. A kisebbnek 2,26 GHz-es Core i3-350M processzora, 4 GB memóriája, 320 GB-os merevlemeze, GeForce 310M grafikus alrendszere, HDMI kimenete, n-es Wi-Fi és Bluetooth adaptere, illetve méretes, nyolccellás akkumulátora van. Vételárát úgy sikerült 200 000 forint környékén tartani, hogy operációs rendszert nem telepítettek rá. A nagyobb, Core i5-430M processzorral és 500 GB-os merevlemezzel ellátott verzió viszont 64 bites Windows 7 Home Premiumot kapott, vételára pedig körülbelül 250 000 forint.
Múlt héten megmutattuk az MSI új, nagy játékos notebookját, a GX740-et, most itt van kisebb testvére. A GX640-nél is okosan választották egymáshoz a processzort és grafikus alrendszert, figyelembe véve, hogy játékban az utóbbié a domináns szerep. Így a Radeon HD 5850 mellé Core i5-430M processzor került, és a VGA memóriáját sem packázták el, az 1 GB RAM jó gyors GDDR5. Kijelzőből talán az 1680x1050 pixel illik a legjobban 15,4 hüvelykre. Szintén okos húzás, hogy nem fukarkodtak a ma már kedvező árú memóriával – 4 GB-ot kapunk –, és a merevlemezből 500 GB kapacitású, percenként 7200-at pörgőt szereltek be. A kiegészítők listáján 2,0 megapixeles webkamerát, n-es Wi-Fi és Bluetooth adaptert, HDMI és eSATA csatlakozót, kilenccellás akkumulátort, illetve táskát és egeret találunk. Az MSI GX640 Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel nagyjából 310 000 forintba kerül.
Az MSI-hez nagyon hasonló színekbe öltöztette a Toshiba játékos notebookját. Az új Qosmio X500-on is a fekete szín dominál vörössel megbolondítva. A hatalmas, 18,4 hüvelykes kijelző köré épített géptestben Core i7-es szív dobog. Végre egy gyártó azt is felismerte, hogy az SSD milyen nagy mértékben gyorsítja az operációs rendszer működését. Az X500-nak egy 64 GB-os, mozgó alkatrész nélküli és egy 500 GB-os, percenként 7200-at pörgő háttértára van. Optikai meghajtója sem hétköznapi, hanem Blu-ray-író. Szóval ez az óriás talán inkább multimédiás központnak nevezhető, persze a játékokkal is elbír. Grafikus alrendszerét 96 számolóegységes GeForce GTS 360 és 1 GB GDDR5 memória alkotja. Az alapból 1,60 GHz-es, de egészen 2,80 GHz-ig gyorsuló Core i7-720QM processzorral, 8 GB memóriával, SSD-vel, HDD-vel és Blu-ray-íróval, illetve minden egyéb extrával felszerelt, Windows 7 Home Premium operációs rendszerű óriás megközelítőleg 550 000 forintot kóstál.
rudi