Hirdetés

Tavasszal is a hardverekre szavazunk

Heti válogatásunkban hűtési megoldások, perifériák és hálózati eszközök mellett tettük le voksunkat.

Hirdetés

Adattárolás, hálózat

Hűtés és perifáriák után áttérve adataink tárolására, ennek a szerepnek a betöltésére már rengeteg megoldás közül válogathatunk. A legolcsóbbnak (adott kapacitást tekintve) még mindig a merevlemezek számítanak, de a 2,5 hüvelykes SSD-k sincsenek már nagyon lemaradva tőlük, és még a legolcsóbb modelleket választva is biztosak lehetünk abban, hogy jobb sebességet kapunk, mintha HDD-t választottunk volna.

Silicon Power Slim S56
Silicon Power Slim S56

8490 forintot kóstál például a Silicon Power Slim S56, melynek 120 GB-os SATA csatolós verziójára ugyan nem fogunk 4K-s filmeket pakolni, de a rendszer, illetve néhány fontosabb programunk futtatására viszont még mindig tökéletes lehet. A TLC technológiára épülő meghajtó SLC cache funkciót is kapott, az elérhető maximális sebességek pedig olvasás közben 560, írás alatt pedig 530 MB/s körül alakulnak.

Silicon Power A80
Silicon Power A80

A 24 900 forintos Silicon Power A80 512 GB-os változata már egy magasabb ligában játszik, ugyanis M.2-2280 formátumához PCIe 3.0 x4 interfész párosul, így akár notebookokban is elférő méretformátumban érhetjük el a SATA csatoló sebességének többszörösét. Ez ebben az esetben 3200 MB/s-os olvasási és 3000 MB/s-os írási tempót jelent, ami már akár munkára és játékra is alkalmassá teszi az eszközt.

Silicon Power Blaze B30
Silicon Power Blaze B30

SSD-ből is létezik már hordozható, nagy tárterülettel rendelkező külső változat, ezek fizikai mérete viszont még mindig nem vetekedhet a jól bevált pendrive-okéval. A 2891 forintos Silicon Power Blaze B30 memóriachipjei 16 GB összkapacitást adnak, csatlakozója pedig az USB 3.0-s szabványt támogatja, viszont fájlok gyors mozgatására vagy alkalomszerű biztonsági mentés készítésére hasznos kis eszköz lehet, behajtható portjának köszönhetően pedig minimális helyet foglal.

ASUS RT-AX55
ASUS RT-AX55 [+]

Az adatokat persze nem csak lokálisan tudjuk tárolni, ma már a hálózaton történő adatcsere is megszokottnak számít, ez pedig vezetékes és vezeték nélküli módon is megoldható. A legtöbb router mindkettőre kínál megoldást, a 24 990 forintos ASUS RT-AX55 például az ax-es Wi-Fi szabvány (Wi-Fi 6) támogatása mellett összesen öt darab GbE porttal rendelkezik, ezek pedig egy átlagos háztartás kiszolgálására bőven elegendőek lehetnek. Wi-Fin akár az 1800 Mbps-os elméleti maximális sebesség is elérhető, az ASUS AiMesh rendszerének használatával pedig több routerrel akár egy többszintes házat is lefedhetünk úgy, hogy vezetékek használata nélkül is megbízható és gyors kapcsolatunk legyen minden sarokban.

ASUS RT-AX58U V2
ASUS RT-AX58U V2 [+]

A 44 990 forintos ASUS RT-AX58U V2 szintén Wi-Fi 6 támogatással, 5 GbE porttal és négy antennával rendelkezik, a feláráért cserébe viszont a nagyobb, 3000 Mbps-os összesített sebességen felül olyan extrákat is kapunk, mint az adattárolók hálózatra kötését segítő USB port, illetve a böngészés biztonságáért felelős AiProtection Pro szolgáltatás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények