Hardverek a hőhullámmal

Többek között noteszgépek, adattárolók, billentyűzet, e-könyv olvasó és még biztonsági kamerák is terítékre kerülnek.

Notebookok, e-book olvasó, adattárolás


Cikkünket a rovatot szponzoráló számítástechnikai kereskedések aktuális ajánlataiból állítjuk össze. A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képezzük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Notebookokkal kezdünk; először egy alsó-középkategóriásnak is tekinthető HP 15 S konfigurációt mutatunk be: a Foramax kínálatában megtalálható számítógépben 179 990 forintért AMD Ryzen 5 4500U CPU-t, 8 GB memóriát és 512 GB-os SSD-t találunk. A 4500U egyáltalán nem gyenge processzor ma sem, hat darab Zen 2 magjával kifejezetten jó teljesítményre képes, és a hat számolóegységgel rendelkező integrált RX Vega 6 grafika is erősnek mondható, legalábbis az IGP-k területén mindenképp.


HP 15 S [+]

A további alkatrészeket illetően a legfontosabb a 15,6 hüvelykes, Full HD felbontású, IPS paneles kijelző, mely tükröződésmentes felületű, illetve a billentyűzet, mely magyar kiosztással és háttérvilágítással is rendelkezik. Mindez egy fehér színű, 359 x 242 x 18 mm-es, 1,7 kg-os gépbe került, így tulajdonképpen még a hordozhatóságra sem lehet panaszkodni. Az extrák között webkamera, SD kártyaolvasó, USB 3.1 Type-C és Type-A konnektorok, HDMI kivezetés és Bluetooth is megtalálható.

Amennyiben valaki inkább a mobilitásra, utazás közbeni munkára helyezné a hangsúlyt, és hajlandó többet is fizetni ezért, annak lehet érdekes az ASUS Zenbook Flip OLED UX363 364 900 forintos változata, mely Core i7-1165G7 processzort, 16 GB DDR4 memóriát és 512 GB-os SDD-t kapott.


ASUS Zenbook Flip OLED UX363 [+]

Mint a Zenbookok általában, úgy ez a számítógép is egy alumínium unibody házba került, elegáns sötétszürke külsővel. Remek hordozhatósággal rendelkezik, amit 305 x 211 x 14 mm-es mérete és 1,2 kg alatti tömege biztosít – na meg a 67 Wh-s, 4 cellás akkumulátor, mellyel könnyen hozható az egész napos munka. Mint arra az elnevezésben szereplő Flip és OLED szavak utalnak, ez egy 2 az 1-ben notebook, melynek OLED paneles kijelzője 360 fokban hajtható hátra, tehát tabletként is használható. A 13,3”-es panel felbontása 1920x1080 pixel és fénysűrűsége 400 nit, végtelen kontrasztarány és Pantone tanúsítvánnyal is igazolt nagy színhűség mellett. A készülék magyar kiosztású, háttérvilágítással is rendelkező billentyűzetet kapott, melyet a tapipadba épített NumberPadnak köszönhetően numerikus rész is kiegészít.


[+]

Ha ez a két notebook nem nyerte volna el tetszésünket, akkor sincs semmi gond – a Foramax éppen készletkisöprő akciót tart ASUS és Lenovo noteszgépek részvételével. Érdemes ennek kínálatában is szétnézni, hiszen belépőszintű Lenovo IdeaPadoktól felsőkategóriás ROG Zephyrusokig elég gazdag a kínálat.

Amennyiben Apple platformon élünk, és egy strapabíró hordozható merevlemezzel kívánjuk gyarapítani arzenálunkat, megnézhetjük közelebbről a Silicon Power por és víz ellen IP67-es védettséget élvező, 1 TB-os Armor A65M-jét, amit 25 900 forintért vihetünk haza. A csúszásgátló gumírozással bevont, 86,7 x 143,4 x 20,7 mm-es tároló kiállta az ejtésre vonatkozó MIL-STD-810G 516.6 procedúrát, és a belsejében tanyázó, 5400 rpm-es, 2,5 hüvelykes HDD-t egy felfüggesztő mechanizmus, továbbá még egy gumiréteg óvja az ütődésektől.

Silicon Power A65M és A65
Silicon Power A65M és A65 [+]

Az eszköz 5 Gbps-os USB 3.2 Gen1 Type-A interfészen keresztül kommunikál a géppel, az ehhez tartozó, leválasztható kábelt az alján lévő kis tartófülben helyezhetjük el, amikor útra kelünk. A Time Machine funkciós meghajtó szoftveres hátországát az SP Widget applikáció szolgáltatja, és 2 éves bolti jótállásának lejártával még további egy évig él a gyártói garancia. Ha mezei PC-hez társítanánk, talán egyszerűbb a sárga/fekete, szimplán A65 névre hallgató kivitelt begyűjtenünk, ugyanis ez a fehér/szürke változattal ellentétben nem HFS+ fájlrendszerre van alapból formázva.

A gyakorta utazók elgondolkodhattak már egy e-book olvasó beszerzésén, mert hasznosabban is el lehet tölteni a munkába/iskolába járást, mint malmozással. Az 55 990 forintos Onyx BOOX Poke4 Lite 6 hüvelykes E Ink Carta érintőképernyője 754x1024 pixelt jelenít meg natívan, burkolata alatt pedig egy négymagos processzor dolgozik, amit 2 GB LPDDR4X memóriával, illetve 16 GB EMMC flash tárhellyel támogattak meg.

A fehér Onyx BOOX Poke4 Lite szemből, illetve a fekete variáns hátulról
A fehér Onyx BOOX Poke4 Lite szemből, illetve a fekete variáns hátulról [+]

Az OTG-s USB Type-C aljzatot felvonultató, dual bandes Wi-Fivel és 5.0-s Bluetooth kapcsolattal kommunikáló, 153 x 107 x 7,1 mm-es eszköz Android 11 operációs rendszert futtat, és PDF, PPT, EPUB, TXT, DJVU, HTML, RTF, FB2, DOC, MOBI, CHM, WAV, MP3, PNG, JPG, TIFF, illetve BMP formátumú állományokat kezel. Az akkumulátor 1500 mAh-s, és ha a fekete nem a zsánerünk, a 32 szinten szabályozható háttérvilágítással rendelkező, 150 grammos termék fehérben is elérhető.


[+]

A visszafogott kapacitású – és ezért nem drága – microSD memóriakártya után kutatók figyelmét keltheti fel a Silicon Power 16 GB-os, Class 10-es portékája, amit annak termékoldala egyszerűen csak microSDHC (Class 10)-ként tart számon. Az írásvédelmet inicializáló kapcsolóval érkező, 40/10 MB/s-os olvasást/írást ígérő apróság 0 és 70 °C-os környezeti hőmérsékletek közt nyúzható biztonsággal, és legkevesebb 10 000 kivételre/betételre van hitelesítve. Az ECC algoritmust foganatosító csöppséghez adnak grátiszba egy SD adaptert, és a 2 éves bolti jótállás véget értével még 3 évig számíthatunk a gyártó garanciájára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények