Hirdetés
Házak, táp
A Rebel 9-es házak után egy teljesen más kategóriába sorolható Sharkoon ház is bemutatkozott a hazai piacon. A Home Digital HD-3 egy, természetesen fekvő HTPC ház. Alapterülete 435 x 460 mm, magassága pedig 148 mm, így nem csak az ATX formátumú tápokat, hanem az ATX alaplapokat és a teljes magasságú bővítőkártyákat is le tudja nyelni. A feketében és ezüstszürkében kapható háznak igényes, alumínium előlapja van, amelyen csak egyetlen optikai meghajtónak való hely látszik. A keresztben átfutó fényes díszlécbe kártyaolvasót integráltak. További extra a Soundgraphtól származó iMon VFD kijelző, amelyhez távirányító is jár. Korábban már teszteltünk ilyen kontrollereket, HTPC-sek számára szinte kötelező. Merevlemez-fronton inkább a halkság, mint a szinte végtelen tárolókapacitás volt a cél. Az egyetlen, belső 3,5”-os bővítőhelyet alaposan kipárnázták rezgéscsillapítókkal. A szellőzésről egy légcsatornába helyezett 80 mm-es ventilátor gondoskodik, de két kisebb 60 mm-es szélkereket szerelhetünk a hátsó panelra is. Sajnos a Sharkoon HD-3 az árát tekintve is igazi HTPC ház, 76 300 forintba kerül, ebből egyébként nagyjából 25 000 Ft a kijelző és a távirányító felára.
A Cooler Master egy szerveres stílusjegyekkel ellátott, ugyanakkor a márkára jellemző, letisztult formavilágú házzal rukkolt elő. Az ITover930 külső mérete csupán 470 x 215 x 430 mm, így a nagyobb szerverlapok már nem férnek el benne. Érdekessége, hogy előlapján, egy ajtó mögött négy Hot Swap (menet közben cserélhető) SATA merevlemezhely van, amilyet eddig csak nagyobb kiszolgálókon láthattunk. A négy merevlemezest további hat 5,25”-os hely egészíti ki, amelyekhez úgy férhetünk hozzá, ha az egész előlapot – ami természetesen alumíniumból készült – kinyitjuk. A levegőt a merevlemezek mögötti 92 mm-es beszívó és a hátsó, 120 mm-es kifújó ventilátor mozgatja. A Cooler Master ITover930 vételára 36 500 forint.
Nagyjából egy éve teszteltük az Aspire X-QPACK kockaházat, ami valamivel szélesebb az egyedi SFF (Small Form Factor) gépeknél, de cserébe szabványos mATX alaplappal és ATX táppal szerelhető. Most már az eredeti gyártó, az Aplus égisze alatt, Blockbuster néven is megvásárolhatjuk a házikót.
Létezik egy olyan táp, amelyért több mint 90 000 forintot kell fizetni. Nem egy olyan űrtechnológiás csodára kell gondolni, ami tiszta vízből vagy friss levegőből nyeri az elektromos áramot, hanem egy 1000 wattos szörnyetegre. Az Enermax Galaxy minden elképzelhető PC-s áramforrást felülmúl, nem is egy, hanem valójában két táp egy hatalmas házban. Két főtrafója van, melyek közül egyik csak és kizárólag a processzorokat eteti. Eddig legfeljebb négy különálló 12 voltos ággal rendelkező tápokat láttunk, a Galaxynak öt van, melyek fejenként 17 amperre képesek. A CPU-részlegre dedikált két ág közös maximuma 408 watt (vagyis 34 A), a másik három ág, melyek a VGA-kat, az alaplapot és a rendszer többi részét etetik, legfeljebb 492 wattot (vagyis 41 A-t) tudnak.
A Galaxy kábelezése sem mindennapi. Fix az alaplapi 24 tűs, a processzorokhoz való 8 tűs, aztán van még egy 4+4 tűs processzoretető és két PCIe VGA-s. Fix még egy perifériás vezeték három négytűs csatlakozóval és még egy három SATA-val. A moduláris részleget egy 4 tűs 12 voltos, további két PCI Express, öt darab három SATA csatlakozós, három, fejenként három csatlakozós perifériavezeték és két olyan köteg alkotja, ahol az utolsó perifériacsatlakozót floppy-sra cserélték. Ez gyorsan összeszámolva legalább 4-8 processzormagot, négy nagyteljesítményű VGA-t, 16 IDE és 18 SATA-t egységet jelent.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!