Hirdetés
Audio, játék
Költséghatékony MP3-lejátszóra vadászók számára lehet érdekes a THD MB-519 készülék. A szokásos fekete és ezüstszürke mellett vidám, piros és narancssárga színben is kapható zenegép fő jellegzetessége a kedvező ár mellett, hogy a 128x32 pixekes, kék megvilágítású kijelzőjén magyar menü jelenik meg. A lejátszó az MP3 és WMA formátumot ismeri, kezeli az ID3 tageket, van hangszínbeállítása, kis mikrofonjával felvenni is tud. Az alapfunkciók mellett van rádió, melyből szintén rögzíthetünk, és pendrive-ként is használhatjuk a készüléket. A THD MB-519 három méretben (256 MB, 512 MB, 1024 MB) kapható, vételára 8900 Ft, 10 900 Ft, illetve 14 900 Ft.
A Head Music RC-46 sportoláshoz jó. Az övcsipesszel és karpánttal ellátott MP3-lejátszó kezelőszervei nagyok, hogy intenzív mozgás közben is működtetni lehessen őket. A gép teste természetesen por- és cseppálló, kék háttérvilágítású kijelzőjét pedig az oldalára helyezték. Az MP3 és WMA formátumot kezeli, van beépített mikrofonja és rádiója, melyekről felvételt tud készíteni. A 256 vagy 512 megabájtos tárolókapacitását SD vagy MMC kártyával lehet bővíteni, ráadásul számítógépre kötve kártyaolvasóként is üzemel. A Head Music RC-46 vételára 10 900 Ft, illetve 13 900 Ft.
Zenével kapcsolatos a Razer egyik újdonsága is. A Barracuda HP-1 Gaming Headset egy nagyon komoly, játékos fejhallgató mikrofonnal kiegészítve. Természetesen a csodagép térhatású hangot produkál, amihez nyolc kis hangszórója van. Hat adja a magas és középső hangtartományt, kettő pedig a basszusokat. A fülesnek hatcsatornás analóg bemenete van és minden csatorna hangereje külön szabályozható. A Razer weboldalán található ismertetőből azt szűrtük le, hogy a beépített mikrofonnak van egy olyan tulajdonsága, hogy ha izgalmunkban nagyon ordibálunk, azt nem közvetíti játékostársainknak, így nem süketülnek meg. A Razer Barracuda rézkábelei oxigénmentes gyártási eljárással készültek. A játékos csoda 35 900 forintba kerül.
A fülesnél nagyjából egy ezressel olcsóbb a Razer Tarantula játékos billentyűzet. A gépzongora a nevében szereplő nyolclábú lényen is kifogna. Egyszerre 10 billentyű leütését is érzékeli, így minden ujjunkkal egyszerre akcióba lendülhetünk. Akinek egyszerre tíz gomb nem lenne elegendő, az további tíz makróbillentyűhöz köthet legfeljebb nyolcas kombinációkat. A jobb időzítés kedvéért akár 200 ms-os késleltetéseket is belekomponálhatunk a kombókba. Persze, ezzel még nem végeztünk. A Tarantulának 32 kB memóriája van, melyben ötféle profilt tárolhatunk. A billentyűzet szoftverében további 100 beállítást menthetünk le, melyek könnyedén, menet közben aktiválhatóak. A billentyűk extra érzékenyek, extra rövid úton járnak, és a mellékelt szerszámmal kiszerelhetőek, tetszőlegesen felcserélhetők és kiegészíthetők a mellékelt tíz játékosgombbal. A Razer billentyűzetnek egyedi dokkolója is van, melybe kéken világító lámpát, de akár webkamerát is szerelhetünk, hogy az ellenfél láthassa haláli vigyorunkat, amikor a kegyelemdöfést kapja.
rudi