D-Link Music Everywhere: a zene a mindene

Bevezető, bemutató

Ma már számos olyan komolyabb rádió, minihifi, sőt házimozi-erősítő létezik, ami képes vezeték nélküli formában zenét fogadni. Ezek között jellemzően a bluetoothos megoldások vannak túlnyomó többségben egyszerűségük révén, de sokszor a gyenge kodekek gyenge hangminőséget eredményeznek, ezért nem mindenki kedveli ezeket. A vezeték nélküli továbbítás egy magasabb fokát képviselik azok az eszközök, amelyek képesek otthoni Ethernet vagy Wi-Fi hálózatunkra kapcsolódni, és ezen keresztül DLNA-val vagy AirPlay-jel zenét fogadni a hálózatra kapcsolódó mobilokról, táblagépekről, PC-kről, vagy akár NAS-ról. Sőt egyes modellek akár Spotify vagy más online zenei szolgáltatások adatfolyamait (streameket) is képesek kezelni, megszólaltatni.

Hirdetés

Ugyanakkor nem mindenki teheti meg, hogy beruházzon egy ilyen készülékre, mások pedig nem szívesen válnának meg egyébként jó hangú, korábban komoly pénzekért vásárolt eszközeiktől csak azért, mert még nem "hálózatképesek", azaz nem rendelkeznek beépített hálózati vezérlővel, legyen az Wi-Fi vagy akár klasszikus Ethernet.

Az ilyen helyzetekben szoktak előkerülni a különféle dokkolók vagy a többméteres jack-jack vagy jack-RCA végül kábel, azaz a hagyományos vezetékes összeköttetés, de a PC vagy telefon "madzagon" lógását nem nevezhetjük sem kényelmesnek, sem pedig modernnek, ráadásul roppant helyhez kötött. Hiszen ki akarna egy albumváltás miatt odaszaladgálni a géphez, ha megteheti ugyanezt például a zsebre vágott mobiljáról? Arról nem is beszélve, hogy ha forrást kell cserélni, mert a hallgatni kívánt előadó albumja nincs meg notebookunkon, csak táblagépünkön, akkor jöhet a cserebere és a kábelek átdugdosása.

A kiutat a kábelslamasztikából tehát az olyan kiegészítők jelenthetik, amelyek úgymond felokosítják már meglévő hangtechnikánkat, azaz elvégzik az összeköttetést, és lehetővé teszik a zenei anyagok asztali és mobil eszközökről történő átvitelét és megszólaltatását a hálózaton keresztül, akár okostelefonról távirányítva. Ilyen kiegészítőből többféle van ma már; példaként két kickstarteres kezdeményezést is tudunk említeni, a Gramofont és a Rockit, melyekből a kalapozás után eladható termék lett, sőt utóbbit testvéroldalunk, a Mobilaréna is tesztelte.

A D-Link megoldása a vezeték nélküli zeneátvitelre
A D-Link megoldása a vezeték nélküli zeneátvitelre [+]

Mégsem mondhatjuk, hogy a piac dugig lenne ilyen és ehhez hasonló eszközökkel, tehát van még hely újabb versenyzőknek, főleg annak fényében, hogy a megfizethető okos otthonok és a mindent mindennel virtuálisan, tehát vezeték nélkül összedrótozó megoldások ősrobbanása előtt állunk. Minden bizonnyal az nyer majd hosszú távon, akinek sikerült ezt rendszerbe fognia és/vagy komplett termékcsaláddal előállnia.

Ezen dolgozik a D-Link is a myDlink Home-mal, pontosabban a Smart Home termékcsaládjával, amiről írtunk már korábban. Ennek a része a most bemutatásra kerülő DCH-M225, avagy a Music Everywhere nevű "hifiokosító", amely a D-Link saját megoldása a bevezetőben vázolt problémás esetre. Az aprócska fehér doboz tartalmazza magát a tápegységet, a Wi-Fi hálózathoz szükséges hardvert és a hangtovábbításhoz szükséges kimenetet, amit bármivel összeköthetünk, aminek van vonalszintű (line in, aux) hangbemenete. Emellett a termék Wi-Fi Access Pointként, azaz hozzáférési pontként is funkcionál, és képes továbbosztani otthoni internetünket. Saját SSID-vel rendelkezik, így közvetlenül hozzá is tudunk csatlakozni bármilyen IEEE802.11 b/g/n szabványú Wi-Fi képes eszközzel. Igaz, sebesség terén nem veheti fel a versenyt a komolyabb routerekkel és AP-kel, de az ultramobil eszközök számára, mint tablet és okostelefon elegendő teljesítményt nyújt. Az alábbi videóban megmutatjuk, hogyan is működik a Music Everywhere!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés