Szoftver
Az adapterek ugyanazt a szoftvert kapták. A Wireless Networking Utilityvel figyelemmel kísérhettük a routerre, illetve az azon keresztül az internetre történő csatlakozás állapotát, a jelerősséget és az elérhető vezeték nélküli hálózatokat. A My Connections fül alatt gyűjthetjük az előnyben részesített kapcsolatokat, és például rejtett SSID-s hálózatnál mi is megadhatjuk az adatokat.
Az Advanced Diagnostics Toolst kicsit elrejtették az átlag felhasználó elől. Itt rengeteg plusz információt kaphatunk a kapcsolatokról, és néhány tesztet is lefuttathatunk.
A router szoftvere
Hirdetés
Az útválasztó képernyőjéről sok hasznos információt leolvashatunk. Az első oldalon az internetre csatlakozás állapotát láthatjuk az egymáshoz kapcsolódó hardverek sematikus ábráján keresztül. Így ha valami baj van, a piktogramokra tekintve azonnal láthatjuk a hiba helyét. Tovább lépve van egy dátumos-idős oldal, azután pedig jönnek a hálózati forgalom méréseit tartalmazó részek. Ezek egyike az utolsó 24 óra alatt le- és feltöltött adatmenyiséget mutatja számítógépekre lebontva,
A következő az aktuális sebességet jelzi. Két grafikon is van, amik körülbelül fél-egy másodpercenként frissülve mutatják a hálózat kihasználtságát. Megjeleníthetjük a le- és feltöltést vagy csak a letöltést.
A menüben további beállításokat végezhetünk el. Ilyen például a Wi-Fi sugárzás kikapcsolása. Ezekhez a műveletekhez rövid segítségeket is igénybe vehetünk.
Lekérdezhetjük a helyi hálózat és a Wi-Fi adatait, és a vendég számítógépnek is biztosíthatunk ideiglenes hozzáférést.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!