Belkin N1 Vision router és adapterek

Beállítás

A webes felületen az alapbeállításokat egy varázslón keresztül is elvégezhetjük. Ez az esetek többségében tökéletesen megfelel az internet és a Wi-Fi beüzemeléséhez. Ha ez megvan, a főoldal fogad minket egy táblázattal, ami a legfontosabb információkat, adatokat tartalmazza.

A LAN Settingsnél az útválasztó IP címét adhatjuk meg, amin a többi számítógépről elérhetjük. Itt aktiválhatjuk a DHCP szervert, illetve a kiosztható IP tartományt is itt határozhatjuk meg. A WAN oldalon a szolgáltatótól kapott adatok alapján az internetelérést állíthatjuk be.

A Wireless lapon nem meglepő módon a vezeték nélküli hozzáférést szerkeszthetjük. Megváltoztathatjuk a csatornát, az SSID-t és a sávszélességet, továbbá itt aktiválhatjuk a QoS szolgáltatást is. A titkosítást a WEP, WPA-PSK vagy WPA2-PSK kódolások közül választhatjuk ki. Itt adhatjuk meg a vendéghozzáférés bejelentkezéséhez szükséges nevet és jelszót. A következő aloldalon a WPS, azaz a Wi-Fi Protected Setup beállítását végezhetjük el. A WPS-kompatibilis eszközöket ezután gombnyomásra vagy egy PIN-kód beírásával rögtön üzemkésszé tehetjük, alig pár másodperc alatt. Végül a routert hozzáférési ponttá is változtathatjuk.

A tűzfal szekció főoldalán rögtön a naplózás legfrissebb bejegyzései fogadnak. Ezeket rögtön el is menthetjük.A következő aloldalakon a virtuális szervereket és a port nyitást, illetve tiltást lehet beállítani. Sok játékprogramhoz előre mentett profilokat találunk, így elég csak kiválasztani a megfelelőt és máris nyílt portokkal játszhatunk. Természetesen MAC cím szerinti szűrés és tiltás is alkalmazható a routerre kapcsolódó számítógépekre.

A router használata előtt érdemes frissíteni a firmware-t, ahogy mi is tettük a tesztelés előtt. Az 1.00.11-es verzióról pár perc alatt meg is történt az 1.00.15-ösre váltás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés