Belső elemzés
A táp kinyitását követően rögtön meglepetés ér bennünket, ugyanis a be quiet! csúszócsapágyas ventilátort ír a technikai paraméterek között, viszont a tajvani Globe Fan terméke jól láthatóan folyadékcsapágyas.
A 120 milliméteres légkavaróról csak keveset lehet tudni, mivel a Globe Fan weboldala nem működik megfelelően, így csak a rá írt adatokra (12 volt és 0,25 amper), valamint a be quiet! által megadott paraméterekre (1450 rpm maximum, 8,5-28,7 dB(A) zajterhelés) tudunk támaszkodni. A szélgép terhelésalapú szabályozás alapján működik, és a mostanság divatos félpasszív működést a tápegység nem támogatja, így a ventilátorlapátok alacsony terhelésen sem állnak meg. Ekkor viszont semmit sem lehet hallani belőle, főleg egy zárt gépházból nem fog kiszűrődni, tehát ennek hiánya nem egy nagy érvágás.
Méretéből fakadóan egy azonos teljesítményű, normál ATX táphoz hasonlítva meglehetősen zsúfolt a táp belseje, így sok alkatrészt alig vagy egyáltalán nem, esetleg nem kellően lehet látni szétszerelés nélkül, pedig vezetékből alig-alig akad, a minimumra törekedtek ezen a téren. A 80 Plus Gold hatásfokú, aktív PFC-s, DC-DC átalakítást használó belsőt egyébként a High Power gyártotta, de a tervezésben minden bizonnyal kivette a részét a névadó gyártó, a be quiet! is, ennek megfelelően a nevük is felkerült a NYÁK-ra, tehát kicsi az esélye, hogy ugyanezzel a dizájnnal más, hasonszőrű tápban találkozzunk.
A zsúfoltság ellenére igen minőséginek hat az összkép: igényes szerelés, kiváló forrasztások, óvatos ragasztós és kábelkötegelős rögzítések, zsugorcsövek a kellő helyeken. A kondenzátorok is nemes helyről származnak, Nippon Chemi-Con márkájúak, leszámítva a zsugorba bújtatott primer kör kéményét, ami Rubycon gyártmány, ez viszont nem 105, csak 85 °C-os. Most sem látszódik, de a moduláris panelen és annak környékén is vannak kondenzátorok, méghozzá szilárdelektrolitosak, CapXon márkájúak.
Védelemből nincs hiány, a bemeneten rögtön ott vannak a tranziens szűrést végző tekercsek, X és Y kondenzátorok, és ezúttal a MOV számára is találtak helyet. A SiTI PS232 monitor IC biztosítja a további védelmet, mint az UVP, OVP, OCP, OPP, PG Signal és OTP.
Vezérlőkből sincs hiány: az Infineon 3PCS01G felel a PFC-ért, az Anpec APW7159A PWM vezérlő a fő ágért, míg a többire az Infineon ICE2HS01G PWM vezérlőt aggatták.
A MOSFET-ek minőségével sincs baj, amiket láttunk, azok a Toshiba gyárában készültek.
A forrasztások minőségébe nehéz lenne belekötni, nem is lehet [+]
Mint említettük, a forrasztások rendben vannak, ez főleg moduláris panelen nagyon szembeötlő.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!