Hirdetés

B & O Beoplay Portal headset: minőségi hangzás gamereknek

A Bang & Olufsen univerzális megoldását zenére, játékra és kommunikációra is ajánlja a gyártó.

Használat közben

Ahogy említettük, a Portal egy – számunkra – komfortosnak bizonyuló headset, melyet hosszabb ideig is kényelmesen tudtunk viselni. Amit ezzel kapcsolatban ugyanakkor megjegyeznénk, az az, hogy a báránybőr burkolat nem extrém fokú szellőzéséről híres, tehát izzadósabb fülűek bizony a játék hevében alá fognak melegedni – kültéren, pláne így tél idején ez a probléma jóval kevésbé jelentkezik. A készülék súlya 280 gramm körül van (a PC/PS verzió 279 grammos, az Xbox változat pedig 282 grammos), pehelysúlyúnak éppen nem neveznénk, de nem is húzza le fejünket, sportolni ugyanakkor már nem érdemes vele.

Hirdetés

A Portal beállításához kell az alkalmazás, annak használatához pedig felhasználói fiókot kell regisztrálnunk A Portal beállításához kell az alkalmazás, annak használatához pedig felhasználói fiókot kell regisztrálnunk A Portal beállításához kell az alkalmazás, annak használatához pedig felhasználói fiókot kell regisztrálnunk A Portal beállításához kell az alkalmazás, annak használatához pedig felhasználói fiókot kell regisztrálnunk [+]

A Portal felbontása után a birtokba vétel egyik első lépése a B&O mobiltelefonos alkalmazásának letöltése és a headset regisztrálása. Ehhez egy felhasználói fiókot is létre kell hoznunk, amihez csatlakoztatjuk a fejhallgatót. Bár ez a lépés elvileg kihagyható, nem érdemes, mert az app nem működik nélküle, márpedig a firmware esetleges frissítésén túl az alapbeállításokhoz, egyedi EQ profilok létrehozásához és más extrákhoz igenis szükség lesz a telefonos kapcsolatra. Az app dizájnos, áttekinthető és magyarul is tud, meg persze a Portalon kívül a többi támogatott Bang & Olufsen eszköz kezelésére is képes.

A Portal egyszerre két eszközzel használható, így lehet játék közben telefonhívást fogadni
A Portal egyszerre két eszközzel használható, így lehet játék közben telefonhívást fogadni [+]

Univerzális megoldásként a Portal igen sokféle módon csatlakoztatható: vezeték nélkül a mellékelt USB-s adapter (vagy Xbox wireless az Xbox verzióban), illetve Bluetooth vethető be, vezetékes kommunikációra pedig USB vagy 3,5 mm-es jack áll rendelkezésre. Ez utóbbi kombinált, tehát egy darab négyeres kábelt kapunk csak, a mikrofont és a hangot két konnektorra szétosztó Y adaptert, ha szükséges, külön kell beszereznünk. A dobozból kivéve a headset és a mellékelt adapter már párosított, de ha ezzel valamiért probléma lenne, akkor az adapteren található gombbal újra létrehozható a kapcsolat. A Bluetooth esetében a füles támogatja az SBC, AAC és aptX Adaptive kodekeket is, a kompatibilitással és a hangminőséggel ilyen téren tehát nem lesz problémánk. Fontos még, hogy Multipoint képességgel is felruházták, tehát egyszerre két eszköz is csatlakozhat hozzá, így játék vagy PC-s zenehallgatás közben is észlelhetjük például, ha telefonunkra hívás érkezik.

Ami a passzív zajszigetelést illeti, ez közepesnek mondható, a kagylók párnázása ugyanis nem túl vastag. A B&O természetesen ezt a problémát az aktív zajszűrésre (ANC) bízza, ami elég jó hatásfokú, a monoton zajokkal kifejezetten ügyesen megbirkózik, de képességei azért elmaradnak például az ilyen téren kiválóan teljesítő Sonyétól. Az ANC több fokozatban is állítható, és rendelkezésre áll az „ellentéte” is, tehát az, amikor a külső zajokat egyenesen besugározza a fejhallgató a párnázás mögé (átlátszó, transparency mode). Ennek kapcsán az „Own Voice” technológia még külön figyel saját beszédünkre is, azért, hogy ezt biztos jól halljuk, nem fogunk másokkal ordítani csak azért, mert a fejhallgató miatt saját magunkat halknak érzékeljük.

Bluetooth alatt sajnos nem tudjuk testre szabni a gesztusvezérlést Bluetooth alatt sajnos nem tudjuk testre szabni a gesztusvezérlést Bluetooth alatt sajnos nem tudjuk testre szabni a gesztusvezérlést [+]

A Portal irányítására a kagylók oldalai és az alumínium borítólemezek szolgálnak. Az előbbi helyen találjuk a ki- és bekapcsológombot, valamint a Bluetooth párosítást indító billentyűt, illetve két érintésérzékeny sávot, melyek közül a bal oldalival az ANC/Transparency szintjét, a jobb oldalival pedig a hangerőt tudjuk állítani. További funkciókat a burkolat kocogtatásával érhetünk el, ezek attól függően változnak, hogy milyen üzemmódban van éppen a headset, mihez csatlakozik. Ha az USB adapterhez, akkor még testre is szabhatjuk, hogy mondjuk a bal oldal kétszeri koppintására mi történjen, Bluetooth kapcsolat esetén viszont nincs ilyen lehetőség. Ez azért kellemetlen, mert egy dolog bizony hiányzik: nem tudunk egy számot visszalépni a lejátszási listánkban. Előre lépni lehet, van Play és Pause, de pont hátralépés nincs.

Végezetül ne feledkezzünk meg az üzemidőről sem: pusztán BT-s fejhallgatóként, zenehallgatásra használva a Portalt, mi körülbelül 29 órát használhattuk bekapcsolt ANC-vel. Az utóbbit letiltva a 38 órát is túllépte az akkumulátor, míg számítógéphez vezeték nélkül csatlakoztatva, játékra, YouTube- és filmnézésre használva, bekapcsolt ANC-vel 14 órán át tudtuk igénybe venni szolgáltatásait. Beépített 1200 mAh-s Li-ion akkumulátora a Type-C konnektoron át tölthető, és ebben nem valami gyors, közel két és fél óráig tart, míg nulláról 100%-ig töltődik az áramforrás. Ami a hatótávolságot illeti, 10 méteren belül tökéletes hangminőségre számíthatunk, és egy átlagos, téglafalakkal rendelkező lakásban a PC melletti szobában (tehát egy falon keresztül) is hibátlan maradt még a kapcsolat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények