Három Radeon R9 290X VGA jól lehűtve

MSI Radeon R9 290X Gaming

Az MSI R9 290X a lassan egy esztendeje elrajtolt, és a kifejezetten játékosoknak szánt, új "GAMING" széria tagjai közé sorakozik be. A dobozról már látszik, hogy ez a kártya is a Twin Frozr hűtést alkalmazza, illetve hogy egy gyárilag tuningolt, "OC" kiadásról van szó.


[+]

A kártya mellé csupán egy MOLEX->PCIe tápadaptert csomagolt a gyártó, illetve a szokásos leírást és optikai lemezt.


[+]

Az R9 290X GAMING a negyedik generációs Twin Frozr hűtést kapta a nyakába, melynek két légkavarója darabonként 9,5 centiméter átmérőjű.


[+]

A kártyát oldalra fordítva láthatjuk, hogy ez a modell is egy 6 és 8 tűs csatlakozón keresztül szerzi be a szükséges tápellátást, illetve a hátlapi fémtakaró itt sem maradt el. Ezen a pontos egy apró figyelmetlenségbe ütköztünk, ugyanis meglehetősen nehéz kihúzni a PCIe tápkábeleket, mivel a kis biztosítópöckök nagyon közel vannak a bordához. Például az ASUS által alkalmazott fordított aljzatokkal mindez könnyedén kiküszöbölhető lett volna.


[+]

A sűrűn lamellált borda összesen öt darab hőcső közreműködésével próbálja segíteni a GPU-ról érkező hőmennyiség minél gyorsabb és egyenletesebb elosztását. A memóriák hűtéséről egy vastag fémlap gondoskodik.


[+]

Az MSI sem érte be az AMD referenciájával, így a hűtés mellett itt is változott a NYÁK is. A tápellátás ebben az esetben 6 fázisú, a tuning pedig itt sem maradt el, melynek keretein belül 1000 MHz-ről 1040 MHz-re emelték a GPU maximális órajelét.

Az MSI kártyájára Hynix chipek kerültek. A H5GQ2H24AFR-R0C típusjelzésű egységek gyárilag 1500 MHz-es órajelre (effektív 6 GHz) képesek, de ezt a tervezők nem használták ki, így azok jelen esetben csak 1250 MHz-en üzemelnek.

Az MSI hátlapja ugyanazt a képet mutatja, mint az előző oldalon látott ASUS: két DVI-D, egy HDMI 1.4a, illetve egy DisplayPort 1.2.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés