Jó árú mini médialejátszó

Működés

A Luxot bekapcsolva tetszetős, vörös háttéren kilenc fő menüpont fogad minket, melyek közül az épp aktuálisat a kijelző jobb oldalán lévő nagy, míg a többit alul kis piktogram jelöli. A magyarul is beszélő menüpontok között a jobbra-balra nyilakkal, illetve a (gravitációs) G-szenzornak köszönhetően, a készülék jobbra-balra rázásával tudunk mozogni, majd a kívánt pontba az M gombbal tudunk belépni. Az M hosszan tartó megnyomásával lehet visszalépni (vagy a főmenübe vagy egyet vissza, mikor hogy), bár erre egy kicsit nehezen jöttünk rá.

A zenelejátszó menüpont kiválasztásakor a főkönyvtárban található első zeneszám lejátszása kezdődik meg, az M gomb újbóli megérintésére pedig egy fájlkezelő fogad minket, ahol kiválaszthatjuk a játszandó albumokat, számokat. Ebben a fájlkezelőben csak a zenefájljaink jelennek meg (például az AVI nevű mappát üresnek látjuk, ha van benne videó, akkor is). Zenélés közben a kijelzőn rengeteg információ jelenik meg. Látjuk a hangerőszintet, az épp játszott szám bitrátáját, az ismétlés típusát, az aktuális EQ beállítást, az akku töltöttségét, a szám adatait (szövegét is, ha van), egy grafikus equalizert, valamint a szám hosszát, illetve hogy még mennyi idő van hátra.

Lejátszás közben jobbra-balra nyilakkal tudunk váltani a zenék között, illetve a play/pause gombbal tudjuk leállítani, újraindítani a lejátszást. A V gomb érintésével aktiválódik a hangerő-szabályozó. Ekkor a jobb felső sarokban lévő hangszóró ikon fehérre vált, majd a jobbra-balra nyilakkal állítható a hangerő. Itt vált bonyolulttá a Lux kezelése, mivel a V gombbal eddig vissza tudtunk lépni, most meg a hangerőt állítja, így vissza a menübe az M gombbal tudunk menni, ahol a V billentyű visszanyeri eredeti funkcióját. Persze az M hosszan megnyomásával visszamehetünk a főmenübe, de mindenképp igényel némi gyakorlást, míg az ember kitanulja a gombok logikáját.

Hirdetés

Az Alcor Lux 2,8 colos, 320x240 pixel felbontású kijelzője akár filmnézéshez is jó lehet. Igaz, ez a kijelzőméret még nem az igazi, de ez a kompromisszum a kis méretért, zsebben hordozhatóságért cserébe. Egy hosszú utazás alatt azért elszórakoztathat. A lejátszó speciális AVI formátumot használ, ehhez találunk egy konvertálót a mellékelt CD-n.

Van a Luxban rádió is, melyben a 30 tárolható csatornahelyet automatán vagy manuálisan is feltölthetjük, illetve utólag könnyedén módosíthatjuk is azokat. Felvételi módba (WAV formátumba) a ki/bekapcsoló csúszka segítségével kerülünk, itt a rádióadást is rögzíthetjük.

Nem maradhatott ki a képnézegető sem. Sajnos a zenelejátszás leáll, amint megjelenik az első kép. A Lux kezeli a nagyobb felbontású fotókat is, csak beletelik egy kis időbe, míg betölti őket.

A Lux nagyfelbontású kijelzőjén olvashatjuk e-bookjainkat, melyekbe könyvjelzőket is illeszthetünk (3 darabot), valamint beépített mikrofonja segítségével készíthetünk hangjegyzeteket. Találunk még egy fájlböngészőt is, melyben minden fájltípust láthatunk (nem úgy, mint a zene-, video-, képlejátszásnál vagy a szövegolvasónál), és akár le is törölhetjük állományainkat a V gomb hosszan nyomásával.

A nyolcadik, "Eszközök" névre hallgató menüpontban vannak a G-szenzort kihasználó alkalmazások, a négy játék (Tetris, Fighting Space, Pirates of the Carribbean, Tank), a vízszintmérő, a dobókocka - ami szintén játékszámba vehető -, valamint a lépésszámláló. Utóbbinál magasságunkat és testsúlyunkat megadva megtudhatjuk mennyi kalóriát égettünk el, mennyi utat, illetve mennyi lépést tettünk meg. A játékokban kissé nehézkes a navigálás, mert minden játék egyedien értemezi a különböző gombok funkcióit.

A "Beállítások" menüben találjuk a szokásos hangbeállításokat, ahol az ismétlés módját, a lejátszási módot, 3D-, mélyhang-, magashang-kiemelést választhatunk a hét előre beállított EQ közül, vagy készíthetünk saját fülünknek tetszőt. Módosíthatjuk még a kijelző fényerejét, megvilágításának módját, valamint ennek időtartamát, megadhatjuk a menü nyelvét, információkat kaphatunk a rendszerről (memória állapota, firmware verziója, dátuma) valamint ki/bekapcsolhatjuk a gyorsulásmérőt (G-szenzor).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Alcor

Azóta történt

  • Iriver kvartett

    Négy különböző felépítésű, de egy gyártótól származó mini médialejátszót teszteltünk.

  • Digitális képkeret a Samsungtól

    Képek, zenék, filmek lejátszásán kívül másodlagos monitorként is használható a Wi-Fi-s képkeret.

  • Zenés Samsung páro-S

    Kipróbáltuk a Samsung kavics alakú S2, illetve lapos, fényes-fémes S3 zenelejátszóját.

  • ZENiális Creative lejátszók

    Kipróbáltuk a Creative új, fiatalos ZEN Mozaic és az óriási kijelzőjű, Wi-Fi-s ZEN X-Fi Wireless LAN hordozható médialejátszóit.

Előzmények