Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TirGael

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni. Talán ez a topik a legalkamasabb.
    Úgy tűnik épp az összes audio cuccom úgy döntött, hogy idén hal meg.
    Hangfalak, füles, minden, úgyhogy tervezem a nagy bevásárlást mindenből...
    Viszont sose raktam még össze ilyen rendszert, szeretném legalább a nagy csapdákat kikerülni.

    Van egy NAS itthon, amin fent van az összes zenénk.
    A TV-re egy DAC-al szeretnék rákötni egy pár hangfalat, viszont szeretném ha TV bekapcsolás nélkül mehetne rajta zene. Erre szívesen használnám az itthon épp semmivel vergődő Pi-t, hamár lúd legyen kövér - vehetek rá gyári érintő kijelzőt is és nem volna baj ha asszony tudná használni Tidallel vagy Spotify-al.

    A gépem beépített hangkártyája is elég gyengusz, az asztalomnál pedig szívesen hallgatnék fejhallgatóval/fülessel zenét. Azokat is most kell majd venni (a pénztárcám már rettenetesen sír) Rha t20i/shure se425 és He400i/SRH840 valószínüleg ezekből lesz egy páros, de ehhez is kellene egy külső hangkártya/amp ami az asztalon ül.
    Több hangfalat nem veszek, úgyhogy nem volna baj ha a hálózati lejátszót tudnám indítani a gépről. Nehogy már fel kelljen állni. Ezért gondoltam, hogy a Pi jó volna (ssh/vncserver).

    Szóval a teljes bevásárló lista ötös lottó után valahogy így nézne ki:
    - 2.0 hangfal (kicsit szerelem)
    - Pihez képernyő?
    - Pihez dac?
    - TV-hez dac (vagy elég egy pire, és arról mehet a TV is?)
    - füles/fejes
    - asztali dac/amp

    Mit hagyok ki? Egyáltalán megoldható a TV-ről is, hálózatról is szóló hangfal?

    Hogyan tudom "össze tervezni" ezt az egészet?
    Hol lehet ilyesminek utána olvasni, úgy hogy az ember nem fizetett review-kat olvasgat?

    Milyen asztali dac/amp kombó van belépő szinten, illetve ár érték arányban jó helyen a fülesekhez/fejesekhez amit használnék?

    Illetve, van már egy X5 II és egy E12, viszont abban a pillanatban hogy USB-vel gépre kötöm elszabadul a fehérzaj pokol, ezt ki lehet szűrni? Egy idáig kibírnám még több pénz elköltése nélkül...

    Előre is hálás köszönet bármilyen segítségért, elindultam ezen a lejtőn, aztán most egy kicsit el is vesztem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák