Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Patrick76496

    őstag

    Mai első köröm a legnagyobb arty-mmal:

    Ami így végződött:

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Szegényt úgy megsajnáltam, hogy a végén bocsánatot kértem. :D

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Győzelem
    Mines 2012. november 2. 19:47:03
    Medium Mark I Szerzett tapasztalat: 5 055 (5x szorzó a nap első győztes csatájáért)
    Szerzett kredit 12 316 (kárpótlás a csapattárs által okozott sebzésért: 675)
    Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"
    Nem rossz ez a kis Mark I. a BESA löveggel. Egyedül csak azt sajnálom, hogy a saját csapatom többet sebzett bennem, mint az ellenség...

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    De gagyi ez a "pom-pom" löveg... 13 lövésből egy sem talál, még akkor sem, amikor egyértelműen látszik, hogy telibe lövöm a célpontot. Amúgy nem értem mi értelme van a lassú, de papír tankoknak. :W

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Mi az isten ***** van? :W

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz D.Orion #22587 üzenetére

    Azért nem szeretem, mivel óriási a célkereszt és nagyon sok az olyan helyzet, ahol nincs lehetőség megközelíteni az ellenséget. Természetesen közelharcban valszeg nagyon jók. :K Amúgy volt egy "Bofors" nevű löveg is, azzal mi lett? :F A Pom-Pom a 4x1-es, a Bofors pedig volt a 2x2-es a teszt szerón.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Fel #22640 üzenetére

    Én a PDR-el használtam az A13 Mk.II-t is, az egy körből elit lett. Jó az szerintem közelharca is kihajolósat játszani tökéletes.

    Más: Olyankor mi van a platoon chat-tel, amikor írok ezerrel, lenyomom az entert, de nem jelenik meg a szövegem, és a társam sem látja?

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Ti mennyi gold ammo-t használtatok el 8.1 óta? Én még egyet sem és nem is fogok, max CW-n.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    (#22656) Chris0321, (#22665) Atlantis: Én inkább maradok a réginél, nem engedem meg magamnak még T8-as prémium tank mellett sem. Egyébként meg sok tanknál szinte semmi értelme a prémium ammo-nak, mivel alig erősít valamit az átütésen.

    Más: Nagyon nagy kár volt berakni ezt a T26E4-et berakni a játékba. Ha nincs lehetőségem körbeflankelni, akkor szinte semmi esély, hogy sebezzem, mivel nagyon kicsik a gyenge pontjai, nem a legegyszerűbb eltalálni őket, főleg, ha messzebb van tőle az ember. Ezt sem ártana már kivenni a boltból... Még soha sem próbáltam körbeforgatni, viszont így papíron nézve nem sok esélyem lenne, mivel 32 fokkal forog, ráadásul helyben, amihez még hozzá jön 24 fok, ami a torony forgása. Plusz a Type nem a leggyorsabb gép, földúton alig tartja a 40-et. Az 50B-nek és az IS-7-nek jobb a fajlagos teljesítménye. Eddig a Type-ot éreztem sokkal jobbnak a T-54-nél, mióta megvan a 200-as átütésű löveg, azóta teljesen kényelmes a T-54, még az IS-4-et is átviszi szemből egy kis szerencsével. A 175-ös átütésű löveg viszont már gyenge T9-ben, amikor Type-ban ülve KV-4-el találkozok már fosok, mivel vagy pattogok róla, vagy folyamatos 0 dmg-k. Normál tankoknál max 1 tier különbséget kéne engedélyezni, a prémiumoknál pedig egyet sem. :K

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #22681 üzenetére

    Én is ismerem a gyenge pontjait, csak az a baj, hogy bizonyos esetekben nagyon nehéz eltalálni. 144 átütés nem olyan vészes T7-ben, közelharcban szinte minden T7 nehéz tankot át kéne vinnie szemből (az angolt kivéve, azt még nem ismerem). Azt tudom marhára utálni, amikor ottvan egy papír tank (IS, ISU, T29, T34, Tiger, JagdPanther), és mégis lepattanok róluk a 175 pen-nel. Nem tudom ma ki nézett nagyobbat, amikor a D-25 mod. 1944-es SU-152 lövését lepattintotta az AMX105AM-em. ;]

    (#22683) mynames: Oldalról még a Churchill is szétszedi.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #22686 üzenetére

    Igen, de a kis kupolát nem mindig lehet eltalálni. De ilyenkor már lehet nem az én hibám, hogy nem bírom sebezni, akkor olyankor jelentős fölényben vannak, esetleg nem kedvező a terep. Sokszor viszont nagyot nézek, amikor a Tigrisem (H/P) nagyobb erőfeszítés nélkül lazán átviszi a torony alatt. Pattintotta le már az ST-I lövését is, viszont amikor gond nélkül szeli át a lövedéke a KV-5 tornyát, mint kés a vajat, az szívmelengető érzés. :B Melyik T7-es mednek van 175 átütése? Ottvan a 13 75 144-el, a Comet-nek pedig csak 148 van.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #22692 üzenetére

    Igen, sajna elvették tőle, pedig egyáltalán nem volt vele OP. Legalább kaphatna egy olyat löveget, mint a Panther, ami nagy átütésű, de cserébe keveset is sebez.

    Ezekkel a besorolásokkal van a gond. Nem tudom melyik hülye találta ki, hogy medium legyen az SP, amikor még heavy-nek is lassú. Ha jól tudom a sima Pershing egyébként is nehéz tank volt a WWII-ben, mivel 45 tonna nem kevés egy médiumnak. Jó, hogy nem könnyű tank besorolású... A másik meg, hogy ha az angoloknál meg tudják oldani, hogy közepesből könnyű legyen, akkor a franciáknál miért nem? Gondolok itt az AMX40 (nehéz) ->ELC AMX (könnyű)-re.

    Más: Vettem én is egy IS-8-at. Feltettem rá az M62-T2-t, épp felment az alap lánctalpra, semmilyen felszerelés sem fért már rá. 50,850 kg / 50,900 kg a terheltsége ergó 50 kiló még szabadon van. De akkor miért nem megy fel a periszkóp, amikor az is 50 kilós? :F

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Az E-100 oldala sorban nyeli a 0 dmg-s lövéseket a 200 mili átütésű lövegtől, és a hátulja is lepattint... Egyesek itt sírnak, hogy milyen szar az E-100, amikor még körbe sem lehet flankelni normálisan egy Tier 9-es meddel...

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Cooper911 #22701 üzenetére

    Kösz a tippet! :R Szerencsém van, hogy 10-es löveggel kezdem, különben komoly szenvedés lenne ez a tank. ST-I után kicsit furcsa, szerintem az ássa el magát, aki erről lepattan. Csak azt bíztat, hogy felszerelésekkel és nagy toronnyal gyorsabban fog tölteni, mint az ST-I.

    (#22705) Flatron710: Én eddig azt hittem, hogy csak az LB-1 hibája, de ezek szerint itt is jelenkezik. Nem gondoltam volna, hogy kisebb átütésű lövegek találatait elnyeli a lánctalpa, azt hittem könnyű eset oldalról már a 175-ös löveggel is. Amikor a tornya oldalát lőttem, akkor átment, persze ez csak addig működött, amíg nem velem volt elfoglalva...A beakadt alatt azt érted, hogy átment és sebzett is? Én nem használok arany lőszert, viszont néha lehet érezni, hogy mások igen. Ma egy Type lőtte át szemből a T-54-et, ami nem lehetetlen, viszont nagyon kicsi az esély rá. Rendesen rá kell célozni a weakspot-ra, ami a Type 0,39-esével nem a legegyszerűbb messzebbről (több, mint 100 méterre volt), ráadásul lassan is céloz. Na ő viszont nem sokáig szarakodott. ;]

    (#22706) mynames: Kicsit olyan mint a vert.stab., csak ez nem menet közben, hanem toronyforgásnál korlátozza egy cseppet a célkör kitágulását.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Cooper911 #22713 üzenetére

    IS-3 pattogni? Jó vicc. Anno még 8.0 előtt az enyém tornyát gond nélkül átvitte a egy Lóri40t (kaptam is ammo rack-et) és egy ARL V39. Annyival lett keményebb a 8.0-val, hogy jobban rá kell célozni szemből a 200 mm-nél kevesebb átütésű lövegekkel szemből. Az IS-8 talán kicsivel erősebb, ha nagyon lebecsülöm és nem célzok rá teljesen, akkor van, hogy én is pattanok róla akár ST-I-el is. Viszont a T-10-nek (nem tier 10) sokkal nagyobb a hasa, tehát nagyobb célpont. Amit viszont nem tudok hova tenni, az az, hogy tegnap nem bírtam átlőni T-54-el közelről szemből az IS-8 hasát pedig semennyire sem volt beforgatva. Máskor ugyanebben a helyzetben még a Type is átviszi, lehet akkor nem kaptam meg a random faktort, végül a kupoláján keresztül végeztem vele. A nagy torony mennyivel lesz pattogósabb? Papíron tudom ugyanannyi a páncéljuk mindenhonnan, de a 2 toronynak különböző a kialakítása.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Valaki kérdezte a napokban, hogy milyen a Churchill. Ahol a lehelet pontos TD-im mellé lőnek 500 méterre, ott a Churchill a meggymagyköpködővel telibe talál. Eszméletlen az a tank BiA, venti, rammer és EGLD kombinációjával. 750 kör után nem bántam meg, hogy megvettem, nekem az volt az első farmolós prémiumom a Type előtt.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz echterion #22793 üzenetére

    Téli időszámítás óta 1-kor vált a szerver.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz homeless09 #22806 üzenetére

    Biztos örült neked. :D Haverom ma full HP-ról nyírt ki egy Tigrist IS-8-al, ammo rack nélkül. Nem szerepelt kritikus sérülés a statisztikában, csak az, hogy egy bevitt találat és 1450 sebzés. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz mynames #22815 üzenetére

    A lövedékek útvonalát kell figyelni, ha tüzel az ellen arty, akkor megjelenik egy fehér csík, na annak a végén van az arty. Minden tanknál megvan a csík, csak a normális tankoknál a csík távolabb indul a tanktól. Szerintem nem érdemes, mivel a kedves random faktornak köszönhetően még nagyon sok látható célpontra irányuló lövés is mellémegy, hiába van rászűkítve teljesen... Ahogy észrevettem mostanában ritkább a counter-ezés, én eddig 3-massal, mostanában pedig 4-essel és 6-ossal megyek, és nem tapasztalom, hogy valaki próbálkozna, ergó mozogni sem szükséges, így is mire beszűkül a célkereszt, addigra már heted-hét országon túl van az ellenség, esetleg már addigra kilőtték. Nagyon idegesítő tud lenni, amikor tüzelsz, elindul a lövedék és mire odaér, addigra a csapattársaid rég kilövik a célpontot. :(((

    Nekem olyan arty-s kérdésem lenne, hogy hogyan találnak egyesek telibe arty-val mozgás közben, amikor nem is megyek lassan? Azt tudom, hogy valamennyire elé kell célozni, de az én lövedékem 90%-ban mindig mellé megy, ha mozgó célpontra lövök, állóra ez az arány csak 50.

    Más: Olyan rossz feeling-je van most a Type-nak, csak én érzem így? :F Egyértelműen átlőhető tankokról pattog, osztja a 0 dmg-t. A Super Pershing-et is lebutíthatnák, ha már annak idején a Type-ot is utólérte a nerfhammer...

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nagysandor88 #22823 üzenetére

    Nem tudom, hogy a fenébe csinálod, irígyellek a képességed miatt. Szerintem marha nehéz eltaláni még a leglassabb tankot is mozgás közben, sokszor gondolják meg magukat, hogy na inkább erre megyek, aztán megy a lövedék a semmibe. Arty-zás közben ugye rajta kell lenni a középső pöttynek, meg a célkeresztnek is a tankon, ezt itt nem lehet megoldani. Próbálom, hogy körülbelül a közepébe essen a skúló, amikor odaér, de eredménytelen. Egyébként az elvileg 8.0-ás bug volt, hogy a nem látszott az arty lövegének a kitéríthetősége. Nálam ez a GwPanthernél még mindig megvan, más arty-knál jól működik (Lorr.37, M37, AMX105, M7).

    Meglett az ARL V39-re a DCA 45. Szerintem még így is nagyon szar, ha meglát az ellen, egyből gondolják, hogy "ott egy papír francia tank, lőjjük szarrá". Bokor mögé beállok a SU-100 mellé, őt nem veszik észre, engem trackel az M6 és még sebez is! Sajnos ez is egy úgynevezett "szerencsétlen tank", boldogan dobálja mellé a lövéseit a játék, még teljes rászűkülésnél is. Arra meg egyáltalán nem jó, hogy sniper-kedjek vele, mivel a pályák nagy részén szinte egy hely sincs, ahova be lehetne vele állni mesterlövészkedni, csak olyan, ami közvetlen a bázis mellett van. Az pedig azért nem jó, mivel vagy az ellen végez az én csapatommal, vagy fordítva, ergó nekem nem jut semmi sebzés, semmire sem látok rá. Nem hiába van ilyen sok HP-ja, fel lehet ismerni a Somua logikáját (szar tank->kell neki a sok hp), még a német td-nél is több van neki.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Djuree #22836 üzenetére

    Az még hagyján, a 0 dmg-król az "érdekes" lepattanókról, a mellémenőkről és az egérugrálásról ne is beszéljünk... :W

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jahrn #22842 üzenetére

    A 105-össel az a baj, hogy pontatlan, ez pedig lassan céloz. Másik meg az, hogy ha nagyon messze vagyok az ellenségtől, akkor még el sem találja, ők pedig még olyan messziről is észrevesznek. Szemből ki is gyullad. Amúgy olyasmiről beszéltek az ARL videójában, hogy a DCA 45 képes átütni szemből a T8-as tankokat, meg minden... Nos az IS tornyáról pattan ami mellesleg csak 100 mili.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz nagysandor88 #22860 üzenetére

    Szerintem jó amit írtál, ha neked beválik. Gyakran eltűnik az ellen, mire lőnék, ezért hagyom itt a német ágat, ha elit lesz a GwPanther és megyek át a franciákra. Mivel azokkal lehet is valamennyire menekülni, és nem alszik meg a tej a számban, mire teljesen összeszűkülnek. A közelharccal ritkán van gond, olyankor TD-zek, de tereptől függően néha használok arty módot is. Szoktam figyelni a mozgásukat, csak mint az előbb említettem, mire lőnék, addigra eltűnnek, vagy fedezékbe vonulnak. Ez inkább ráérzés kérdése, egyszer kell rájönni, aztán valszeg menni fog. Mindenesetre köszönöm, amit leírtál! :R

    (#22855) mynames: Kicsit hosszúra sikeredett. :B

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Dobi 562 #22872 üzenetére

    A Tiger P-t mostanában sajnos szarrá lövik. Nem is a gold ammo miatt, mintha mindenki rájött volna, hogy alig 110 mm a haspáncélja. :(

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Xmodule #22961 üzenetére

    Jó régi hsz-re tudtál válaszolni. :B Még jó hogy nem egy előző topikban lévőre. :D

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Djuree #22979 üzenetére

    Gondolj bele, én mit csinálok az AMX 105 AM-mel és az M7 Priest-tel. :K Megesik a pattanó is, de volt, hogy M7 stock löveggel belenyomtam 400 hp-t a T34-be. :D Az az arty stock löveggel nagyon szar, alig lát el 4-5 szektorra. Viszont fullosan mind2 kis négyesem nagyon jó.

    (#22912) Atlantis: Szerintem a Ferdi nagyon jó, próbáltam a teszt szerveren és kifejezettem tetszett. Mindenfele eszméletlen a gun depression-je, van egy kis páncélja, és nem is annyira lassú, mint amennyire képzeltem. A JP2-nek alig van löveg kitéríthetősége, papír az egész felépítmény. Az ilyenből elegem lett az új orosz TD ágon. ;) Meg amúgy is pont kapóra jön, hogy ki tudom fejleszteni a Porsche Tigris-ből, persze azért a JP2 sem fog kimaradni, előbb utóbb kifejlesztek minden tankot elitre. A GwTiger-t már nekem nincs merszem megvenni, a GwPanther sem a leggyorsabban céloz, és nem az igazi menekülésre.

    (#22913) okos67: Ennyire szar a Churchill. A srác 12 killt nyomott 2700 dmg-vel és kapott 11 medált csak arra a csatára. Narrátor: nethervvoid. Mellesleg a prémium Churchill is egy vadállat, nekem 10 kill vele a rekordom.

    (#22906) Mcray: Nekem is van pár napja ilyen IS-8 cuccom, én is látok néha pár érdekes lepattanást. :D Viszont néha még a Type is átlövi szemből, nagy mák kell, hogy pattogjanak róla sajna. Azon lepődtem meg, hogy egy töltővel kisebb az rld time, mint az ST-I-nek kettővel! :Y Azt sem értem miért van, hogy ez gyorsabban is céloz (2,9) az ST-I-nél (3,4), pedig mindkettőnek egy-egy lövésze van. Remélem a nagy toronyt nem viszik már át annyira könnyen mint a stock-ot, papíron hiába ugyanannyi a páncél, a kettőnek más a kialakítása. Bízok benne a nagy motor is tol majd rajta valamennyit. :K

    (#22964) Xmodule: Néha én is szoktam a fórum első hozzászólásait nézegetni. :B

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bingisz #22995 üzenetére

    Aki nézegeti az új WoT tank viewer-t, az könnyen ráakad a 8.2-es prémium tankokra. :))

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Cooper911 #23004 üzenetére

    Én már kb 7.3 óta használom, én is a WoT info-n láttam meg, csak sokáig nem frissítettem, ezért nem jelentek meg az új tankok a programon belül. Ennek a proginak a segítségével láttam, általában minden update következő prémium tankjainak belerakják a modelljét, így volt ez DMax-al, PzM10-el, plusz a többi most jött tankkal is.

    Djuree: Nekem a Churchill a Pz38H735f-em. :K Én pl az ARL-eket nem szeretem, pedig a 44 marha jó volt az elején, de a végére eltűnt a varázs... Egyre többször dobálta nagy tierbe, aztán azt is megutáltam. Sok ember most utál engem, de nekem az IS-3 sem volt a szívem csücske. ;]
    Később folytatom, egyelőre ennyit volt időm leírni.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Djuree #23005 üzenetére

    Folytatás:

    A játékban a véleményen szerint 4 féle tank létezik, ezt még 2 osztályra osztanám. Minden tankra írok pár személyes, és pár globális példát:

    1. Azok a tankok, amikkel az elején nem szeretsz játszani, mert nagyon gyengék stock-nak (vagy egyébként is), esetleg csak egyszerűen nem esnek kézre. Ez később megváltozhat:

    a) Időközben megszereted a tankot, mivel meglesz rá egy kulcs modul, amitől használhatóbb lesz, vagy egyszerűen egy idő után csak ráérzel. Számomra ez volt az M6, T-54, Tigris H globális szinten szerintem az ISU, a Lóri 40t és a T20 nem tűnik kellemesnek stock-on, páran írták is a fórumon.

    b) Később sem szereted meg az adott járgányt, egyszerűen nem érzel rá, vagy a komolyabb modul sem javít rajta sokat. Saját tapasztalatból én erre a Renault UE-t írnám, a Crusier Mk3-mat (Valentine előtti), az IS-3-mat (bár annyira nem utáltam, viszont mindig is szívesebben mentem a Murdeer által szarópénak tartott KV-4-el :D ), és az ARL V39-et, bár a 2 utóbbit inkább a ráérzés hiánya miatt írnám. Amit szvsz mások sem nagyon kedveltek végig, az az AMX 40, a Somua S-40, az A-20, és a T-43 - KV-13 páros, bár valaki ezeket is szereti.

    2. Azok a tankok, amikkel az elején egyből szeretsz játszani, mert stock-nak sem bitang rosszak, vagy érzed hogyan kell kezelni őket és könnyen megy velük a játék:

    a) Utána még mindig szeretni fogod a tankot, még mindig nagyon jól kézre esik, darálod vele az ellent, szinte csak jó köröket mész vele. Nekem ez volt a Churchill MkIII. (LL), a KV-4, az IS (bár azt D-10T-vel kezdtem), és a T1 HT. Haverom már a 90-essel is bírta az T29-et, és amúgy is sokan szeretik, M4 sherman, és KV-2.

    b) Valahogy eltűnik a varázs, mert nerfelik a tankot, vagy csak épp úgy adja az mm, hogy nagy tierbe dobál plusz hülyék közé. Erre én az ARL 44-et írnám, az elejétől fogva imádtam azt a tankot nagyon sokáig, de az utolsó 20-30 köröm egyre rosszabbul sikerült vele. Egyik körömben megláttam egy 170 valamennyi hp-s KV-1-et, ergó 1 lövés az F3-nak. Gondoltam elintézem egyből, nem nagy dolog, ha ez sikerül is, talán nyerünk. Első lövés: leláncolom, 0 dmg. Második: 0 dmg. Harmadik: megint 0 dmg. Negyedik: Még mindig 0 dmg. Ötödik lövésre sikerült kilőni azt a szerencsétlen tankot, ha a Churchill-ben ültem volna, már rég halott lenne.
    Másik példa a Type 59, egyre többször dobája tier 9-be, ahol alig ér valamit, ha találkozik a 9-es medekkel, semmi esélyem. T-54-ről csak pattog, E-50-ről még inkább, A patton-t még át is viszi, de ha nem másra figyel, akkor halott vagyok. Szaporodnak az értelmetlen pattanók és a 0 dmg-k, legfőkébb a többi 8-as prémium ellen (kivéve Type 59). Marha lassú, épp, hogy tartja a 40-et, néha nem érzem, hogy medben ülök. Utolsó példának írnám a Tiger P-t, egyre többen tudják, hogy az FSH-t, a hasát és a kupoláját kell lőni. Persze ettől ezt még szeretem, a másik kettőt már nem annyira, pedig az ARL-el sokáig úgy voltam, hogy marad fun tanknak.

    Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Simulacrum #23027 üzenetére

    Oké. Az IS-3 mednek lassú, viszont csak azért nem mondom, hogy papír, mivel megnéztem ma a WoT armory-n a 8.0-ás páncélját. Nekem még fizika előtt lett elit, akkor még nagyon semmi páncélja sem volt, volt, hogy a tornyát átlőtte egy ARL V39 és egy Lóri 40t. Még mielőtt eladtam volna és vettem volna IS-8-at a hétvégi akció miatt, gondoltam megyek vele pár kört, sajnos még így is rossz emlék maradt meg róla, ugyanúgy átlyukasztotta minden, mint 8.0 előtt. Miért is pattogós? Ember, te nem tudom, hogy oldottad meg, hogy ennyi lövedék lepattanjon róla. Eddig ennél papírabb nagy tierű tankom még soha nem volt, IS-2 után marha nagy csalódás volt a számomra, én inkább azt nevezném pattogósnak saját tierjében, meg az IS-7-et. Előre kellene vele nyomulni, mivel heavy, de mivel minden szarrá lövi, ezért nem érdemes teljesen alkalmas a basic nehéz tank helyekre, hátul meg nem maradhat, mert pontatlan a löveg sniperkedésre. A másik ok az az, hogy szinte semmi gun depression-je nincs, ergó a pályák nagy részén szarul jár, mivel épp most akarják "kijavítani" a pályákat azzal, hogy telebuckázzák őket. Annyira lehet nem szar, mert nagyon sokan szeretik, de én nem szerettem. Persze azért Ace tanker, meg 2 top gun megvan vele, és 1360 átlag dmg összesítve. Ha annak idején veszek rá legalább EGLD-t, hátha jobb lett volna, de akkor még nem engedhettem meg nagyon prémium tank hiányában. Hátha próbálgatom később majd még teszt szervereken. Szerintem az is betett, hogy ez volt az első Tier 8-as nehéz tankom, azt vártam, hogy minden pattogni fog róla. T-54 nekem is van. Na az tényleg szokott kapni szép lepattanókat, úgy forgatom be, ahogy akarom.

    (#23088) Stauffenberg: Tudom hülye ötlet, de miért nem foglaltatok be? :U

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Most már tényleg ez az ARL V39 egy marha szar tank. :W Tudom leírtam már 60x, de azt magyarázza meg nekem, hogy menjen ez TD T8-ba, amikor még a top löveggel is pattog saját tierjében? Egy csatán belül 3 pattanóm volt mind nálam kisebb tankokról. Az oké, hogy a T-34 a VH2-ben egy nagyon jó kis tank volt, de az, hogy 212 átlag átütésű löveg pattanjon róla, szerintem az nagyon valótlan. Gondoltam, hogy oké, random faktor meg minden, még ha papír tankról is. Második pattanóm az AMX 40-ról, igen arról a 4-es francia kacsa szarról volt, akkor már majd nekivágtam a laptopot a falnak. Még mindig ugyanabban a csatában volt még egy pattanóm, az új kis Matildáról. Most komolyan... Mindegyikre teljesen rászűkítettem, nehogy mellémenjen (mert arra is gyakran hajlamos), erre ezt kapom. Ráadásul mire ez a lassú célzású szappan alakú dolog rászűkül, addig a T-150 mindvégig kilövi előlem a célpontokat. :((( A legláncolt ellenséges T-150-et érő 0 dmg-kről már nem is beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #23133 üzenetére

    De tényleg, én is vártam, hogy T6-ban 212 átütéssel mindent vinni fogok, mint kés a vaját, meg lehelet pontos lesz. Eddig nagy csalódás ez a tank S-35CA után, majd valahogy átugrom free xp-ből. Városi pályákon hova érdemes vele menni? Mindenhol keresem a bokros helyeket, ahol sok mindenre rálátok, engem pedig nem vesznek észre, több kevesebb sikerrel.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #23136 üzenetére

    A bekkelés alatt mit értesz?

    (#23139) kisküzdő: Nem szép? A 152-es nagyon jól néz ki. :D Abban viszont egyet értünk, hogy hatékony, várom már, hogy lecserélhessem az M1-et egy ilyenre. :))

    (#23140) Djuree: Tanár úr, IS-4 órára jelenteznék! :C 21 k xp az ST-I-ről, szívesen fogadom a tippeid, ha vannak, majd mutatsz valamit random csatákban. :K

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Mi a szar van ezzel a Type 59-el? :F M6 átlövi szemből, én meg annyira nem tudok pontosan rálőni az IS-re, hogy ne a tornyát találjam el. :W

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #23170 üzenetére

    Tényleg. Nem is használom, nem csoda, hogy elfelejtettem, van ilyen is.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Egy kis érdekesség:

    Nem tudom ti észrevettétek-e, hogy az A13 Covenanter nagyobbik motorja eléggé gyúlékony.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Flatron710 #23189 üzenetére

    Én sem nagyon vettem észre, hogy gyúlékony lenne, bár ez lehet, hogy azért van, mivel alig megyek azzal a járgánnyal. :)

    (#23192) ollie: Fentről lövöldözött rám, valszeg az is besegített neki. Volt már, hogy én is lőttem már át Type-ot szemből 13 75-el úgy, hogy mozgott is, bár ahhoz nagy mák kellett.

    (#23205) Timyyy: Ebben a hsz-ben körülbelül magamra ismerek, pár napja én is így szidalmaztam, csak éppen az IS-3-mat, hogy milyen papír. :D

    (#23250) diegho: Azt vettem észre a napokban, hogy hiába én sebzem a legtöbbet gyakran, még sem mindig az enyém a legtöbb xp. Úgy látszik nagy jelentősége a felderítés általi sebzésnek és a frag-nek is, múltkor többet kapott egy olyan, aki kevesebbet sebzett nálam, viszont kettővel több frag-je volt. Az a "800" xp viszont tényleg nagyon durva, erre a körre szerintem megérdemeltél volna legalább 1500-at (2x és prém nélkül), még ha td-vel is voltál. Nem kevés lövésed ment mellé. Talán ez is befolyásolja már? :F

    (#23267) vhw: Vicces, hogy a tankok több, mint 75%-uk külföldi, de szerintem azért jó kis nemzet lesz. A non prémium Type keménynek ígérkezik tier 9-ben, bízok benne, hogy lesz olyan jó, mint a mostani T-54.

    (#23278) Fel: Remélem 8.2-ben jönnek, kíváncsi vagyok, mi lesz a gyengeségük és az erősségük. Erősségnek a páncélt tippelem, gyengeségnek pedig gyulladósak lesznek szvsz az üzemanyag tank miatt. Még az ammo rack is szóba jöhet, főleg ha majd nerfelik őket...

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #23291 üzenetére

    Oda is T-34-et... Poén lenne, teleraknák a játékot különböző nemzetiségű egyforma tankokkal. Lenne legyen, orosz, kínai, meg német captured T-34. Szerintem a lengyel ág rossz hatással lenne a játék minőségére. Gondolj bele elárasztanák a WoT-ot a sok kis 10 éves lengyel, meg a magukat háborús veteránnak képzelő idősebb játékosok. Persze ez csak a player-ek szemszögéből nézve rossz, a WG-nek plusz pénz, többen vennének aranyat, meg prémium tankokat. Aztán jönnének a lengyel prémium tankok, biztos vesz mindenki majd egyet mondván, hogy "nekem hazai tank kell!" Most is megmutattam ismerőseimnek az új kínai tech tree-t, meg hogy mi várható még pár update-tel ez után, és mondták, hogy ezek szar kínaiak, "magyar tankot akarunk". Nem tudom mi az annyira izgató abban, hogy valakinek hazai tankja legyen, főleg ha a legkomolyabb lövegük is csak 75 mm-es volt, és még az sem saját...

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #23291 üzenetére

    Elnézést a dupla post-ért, gyanús volt, hogy lassan töltött be az oldal.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bingisz #23313 üzenetére

    Részben korrigálva. :) Nem akart betöltődni az oldal, ezért nyomtam neki egy F5-öt és ez lett belőle. :B

    Siema! Direkt nem akartam írni, hogy megint mennyi a hülye. Még a Churchill-emmel sem tudok mit kezdeni, mivel 700 csatás ARL 44-ünk lőtt ki. 2-1 fragje volt, meg 800 valamennyi dmg-je. Nem nagyon erőltette meg magát.

    (#23314) Re-Tech: A Párducnak nagyon gyenge az ammo rack-je, ezért inkább érdemes vele hátul maradni, páncélja sincs sok. Az L/100-as löveg van elég pontos, hogy hátulról támogasd a csapattársaidat.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Most okkal írok, duplát, régen nem válaszolt senki, a szerkesztés meg lejárt.

    Sajna már látom, hogy milyen papír lesz az IS-4. ST-I-em egyre többen átküldik, még a T-54 is röhögve vitte szemből. Nem mondom, hogy gold ammo-t használtak, na de hogy ennyire nem lőttek még soha szarrá ebben a tankban, az is biztos. Ennyi erővel már semmi értelme nincs tartogatni ezt a rohadt tankot, úgyan úgy szétlyukasztják, mint az IS-8-at, csak ez még lassú is mellé. Én is gond nélkül átvittem az IS-4 ufp-jét, pedig nem a levélbedobót céloztam. Úgy érzem, ez a tank nem való erre a vonalra, nem látszik rajta, hogy ez egy KV utódja. Persze ha egy kicsit is mozog az M103, akkor mindig lepattan a hasáról a lövedék mert ha lentebb lövök, akkor nagy eséllyel mellé megy, máskor meg kis AMX 13 75-tel átlövöm szemből már 8.0-ban. Persze sok esélyem nem volt, mivel a mi M103-unk campelt a mi oldalunkon, pedig még arty sem volt. El halluf-ot nagyon elbaszták. Eddig is utálatos camper map volt (főleg amikor rettegésben tartották a játékosokat az arty-k), ha nem rendelkeztem normális gun depression-ű tankkal, de mostmár minden felől lőhetik a védők a támadókat A2-ben.

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #23319 üzenetére

    Mondjuk ez is igaz. Vajon így szeretnének "visszavágni" a többi nemzetnek a 2. vh-ért, hogy szarrá lövik, akarom mondani megpróbálják szarrá lőni az ellenséges tankokat (orosz, német)?

    Nem tudom, lehet, hogy engem azért nem izgat, mert ez az ország a török támadások óta mindig a rövidebbet húzza, egy vesztes ország. Ha mondjuk én orosz lennék, akkor biztos, hogy nagyon szívesen mennék az orosz tankokkal, mert tudom, hogy azok tudtak is valamit, és komoly ország is állt mögöttük. Magyar tank helyett én most is inkább az oroszt választom. De ebbe inkább már ne menjünk bele.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz vhw #23444 üzenetére

    Jöhetne már az a teszt szerver. :K

    (#23451) Hannibal78: Írtam PM-et, olvasd el légyszíves.

    (#23338) psycroptic: Nem azt mondtam, hogy szar, hanem hogy könnyű átlőni. Diegho is rossz véleményt mondott róla, ami még egy mínusz ennek a tanknak. Teszt szerveren próbáltam már minden tízest, de ez különösebb nyomot nem hagyott bennem, persze nem ez az egyetlen. Majd ha lesz vele legalább 200 csatám, akkor lesz róla biztosra mondható véleményem, épp ezért kérdeztem meg a többieket, hogy nekik hogy tetszik.

    Más: Nem azt mondták, hogy kijavítják 8.1-ben az arty-k lövegének horizontális kitérítésének a megjelenítését? A kisebb arty-jaimon most már jól működik, de a GwPanther-en még mindig nem. Any tips?

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    Komolyan muttassa már meg valaki hogy a fenébe kell játszani ezzel az ARL V39-el, egy vér pista jobban játszik vele nálam. Hiába keresném a camper pozíciót, ahonnan lőhetném a támadó ellenséget, sehol nem találok. My Wot replays-en komoly 2 visszajátszás van róla, másoknak is ennyire szarul menne vele, hogy ilyen kevés epic csata született? :F

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Patrick76496 #23481 üzenetére

    Végül ez lett a siránkozásom eredménye :D

    Győzelem
    Airfield 2012. november 8. 21:32:24
    ARL V39 Szerzett tapasztalat: 2 090 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
    Szerzett kredit27 892
    Csatában elért Achievement: Mesterlövész, Kiváló Lövész, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

    Nehéz ép ésszel felfogni, de ezzel a tankkal szinte a bázis közelében kell campelni. Amikor már rosszul állunk és támadnának, akkor szépen lehet csipegetni őket, támogatni a többi védőt (ha egyáltalán vannak), így megfordítani az egész csata kimenetelét.

    (#23482) Enzolord: Ollie-nak nincs ilyen tankja, néztem az adatlapján. Mindenesetre megpróbálom most már ezt a taktikát alkalmazni. :K

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jahrn #23484 üzenetére

    Igen, sajnos könnyen észreveszik, de talán az álcaháló + bokor orvosolja a helyzetet, vagy csak azért nem engem lőttek a 8-asok, mert a mi 8-asainkra koncentráltak. Ez is jó taktika, az előre nyomulás fontos, ha gond nélkül daráljuk az ellenséget. Én a 105-öst egyenesen utáltam, mert pontatlan volt, pattogott vagy 0 dmg-zett a 7/8-as orosz tankok oldaláról (KV-3, IS-6). Az S-35CA-n is a Poundert használtam, kár, hogy ez a tank azt nem kapta meg, sokkal kellemesebb lenne stock-ként.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz jahrn #23487 üzenetére

    Eleinte én is úgy voltam vele, de kevés volt sajna. :( De! a 212 pen is képes pattanni a T-34 hulljáról! :C

    Más:

    Képek Type 59-ékről

    + egy wtf tank :F

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Plasticbomb #23500 üzenetére

    Miért vennék őket el? Szép is lenne, direkt kivárjuk, amikor lehet venni, kipengetjük érte a 29 eurót, aztán ők pedig elvennék. A Churchill is megmaradt a Matildával és a Valentine-nal együtt.

    Djuree: Mi áz hugy káttű? :DDD

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #23504 üzenetére

    Azon már jóval gyorsabban céloz és tölt is a 45 dekás, sokkal jobb vele a játékélmény. Én azzal megpróbálom majd az agresszív TD-zést, bízva abban, hogy sokan nem ismerik a kupoláját.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Atlantis #23506 üzenetére

    Én teszt szerveren boldogan nyomultam vele előre.

    (#23549) nagysandor88: Ez a beszéd, teljes mértékben egyet értek! :K Csak győzd fejlesztgetni a tankokat a mostani sok új gépek mellett.

    (#23562) csaabz: Én is több, mint 10 emberem képeztem át amikor feláron meg lehetett oldani.

    (#23583) zserrbo: Kicsi azért tényleg faszság. Ők kapnak 5x-et, meg még prémium kódot is, mi meg pár legénység fejlődés gyorsítást. Egyébként meg mindig sokkal jobb eventjeik vannak, mint nekünk, egyáltalán nem értem, miért. Az európai szerverre beraknak egy lengyel ünnepet/megemlékezést. Semmilyen event nem volt sem július 4-én, sem október 6-án, és 23-án sem. Azt bírnám, ha a lengyelek az ünneplésbe belefeledkezve nem játszanának egyáltalán a hétvégén. Persze ez szinte lehetetlen, de azért jó belegondolni. :B

    Más: 50 Foch tulajoknak

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Aktív témák