Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    Basszus ez akkora kész..Most jövök rá hogy a játék csak átértelmezésben két lépcsős.

    Lődd le vagy légy lelőve cimszereposztású. Néhány tapasztalatot leírnék aki esetleg most kezdené el amiket észrevettem:
    Ha elsőként húzod fel a gépeket továbbképzett legénységre akkor addig a pontig amig nem fejlesztesz ki tier 2 es gépet, elég jó eséllyel arathatod le a brigádot. Általánosságban 2 féle választás van. Vagy szétrombolni az ellenfél összes mozgó járművét vagy bázisát, vagy lelőnik az összes gépüket beleértve az újonan érkezőket is. Tehát ha általánosságot veszünk alapul és FREE userként játszunk akkor durván kb 5-6 gépünk lehet 1 harchoz. Ezeket úgy célszerü beosztani hogy a gyengébbekkel probálni lelőni az erősebbet. Nemcsak azért mert ezért több pontot kapsz, hanem mert mindenki az erős gépekkel jön ki legelsőnek és a végén így egy erősebb géppel lehet takaritani. Általános szempont az is hogy a legtöbb barom nekiesik a földi taligáknak és elkezdik azokat kilőni, ahelyett hogy a repülőket tennék el láb alól. Itt ágazódik ketté a történet ugyanis az adott géparzenálja a csapatnak döntheti el melyiket célszerübb. Ha pl több erős fegyverzető gép van a csapatba akkor a tankokat felesleges kilőni, hanem inkább a nagyobb saját tankjaink kell védeni hogy az ellenséges gépek ne tudják őket megtámadni. Ez egy jó taktika mivel így az ellenség nem arra figyel ki kering ott és könnyű leszedni vagy sziklába/földbe/fába paszirozni mert alacsonyan repülnek. Ha testesebb gépet pl bombázót vagy heavy fightert támadsz meg sose a gép testét lődd hanem vagy a legénységet vagy a gép motorját. Legcélszerübb felülről rátámadni (ez igaz szinte minden gépre) és a pilótafülkére célozni. Aki 3rd personba játszik annak ez kicsit nehezebb lehet mivel ott a célkereszt nem olyan pontos mint a fülkéből való nézetben, ám a 2. variációban nehezebb kidarálni valakit a zig-zagging miatt (föl le mozgás). Én általában Tracer ammokat használok amik páncéltörö lövedékek, leginkább tank ellen jó, de ha egy gép gyenge pontjára lősz pl egy gyújtó töltettel (incredary ammo [IT shell]) akkor nagy esély van rá hogy bolidává válik és abból nehezen jön ki lezuhanás nélkül. Legsebezhetőbb és leghatásosabb rész még a faroklapát (tail wings) és szárnykormánylapát (wing flaps) szétlőni mert előbbinél emelkedni, utobbinál fordulni nem fog tudni majd így sebességet csökketve szintén elintézhető az illető. Érdemes arra is figyelni hogy sokan eléggé szép csapatjátékot űznek ami azért dicséretes tegyük hozzá tehát fedezik egymást, szóval mig te valakivel bajlodsz simán bevágódhat mögéd egy másik gép is ami miatt kénytelen vagy otthagyni a célpontot ezért mindig győződj meg arról hogy az adott gép akire rátámadsz egyedül van e, vagy épp támad valakit. Sose ronts egyedül az ellenséges bojba mert akkor te leszel az első akit kiszednek (saját tapasztalat). Ha bombázóval repülsz és a gunnerjeid elég jó szinten vannak akkor hagyd hogy megközelitsen a támadógép és lődd a V gomb váltásával saját magad a támadó repülő motorját ,fülkéjét, ahogy csak birod. Egy tucatnyi gépet lerendeztem már így egy sima I es bomberrel. Sajnos azt veszem észre hogy nagyon sokat orosz gépekkel jönnek már tier 2 ben is, pl LAGG aminek a tűzereje elég brutális ebben a szegmensben ha jól tudom 20 as és 12 es kaliber van rajta ami miatt eléggé domináns lehet, érdemes első körbe ezekre rárontani, mivel nyilván ha nem valami dúsgazdag ürgéé akkor csak egy van neki belőle. Ne szégyeljétek a dupla fedeles gépeket sem, nagyon jól irányithatók, jó a fordulópontjuk és remekül manőverezhetők, hátulütője hogy a pilóta nagyon védtelen és eléggé papirból vannak, de ügyesen mozogva ezzel is kilőhető egy erősebb gép is pl egy lagg vagy spitfire vagy bármi más. Alapjában az orosz armada az ami elég kellemetlen meglepetést tud hozni (láttam már 18 as win air strike et is). Tier 3 nál azonban már eléggé rendeződik a felállás. Az angoloknál még Tier II ben is csak géppuska van a gépeket, mig a fricceknél oroszoknál már akkor rákerül az ágyú is amivel azért jóval egyszerübb mint a többivel. Nagyon fontos a megfelelő ammo választása is mivel minden kaliber más tűzerővel tudja kilőni az adott töltetet. Ha megnézitek minden töltetnek a szimboluma sűrűbben vagy foghijasan sorakozik fel. Minél sűrűbb az adott töltet egymás melleti helye a képen annál gyorsabban repiti ki a tárból és értelem szerüen annál gyorsabban is kell majd újratölteni.

    Fejlesztés: Elsőkörben a test vagy inkább aerodinamika (fusealge) fejlesztése célszerü, majd az ágyuké, aztán jöhet a többi. A wing repair és a testpáncélzat általában mindig az utolsó de egy jól képzett legénység az agyonlőtt gépet is képes még akár a bázisig elvinni, jobb esetben. Ha van rá mód kerüljétek a Szemtől szembeni harcot mert ennek általában mindig a pilóta kilütése vagy a karambolozás lesz az eredménye, szóval nagyon gyors gépvesztés..Akadémián is tanitják hogy hagyd hogy elhúzzon alattad vagy feletted én azt szoktam hogy amikor már lötávolba ér és látom hogy nem akar kitérni, felhúzom a gép orrát had húzzon el. Így egy oldalsó fordulóval vagy egy immelmannal mögé kerülhetsz anélkül hogy megtalálna. Úgy vettem észre hogy nagyon fontosak a manőverezések is a játékban. Néhány alapszabályt érdemes figyelembe venni. Ha pl sziklás pályán vagy akkor a szikla mögött eltünhetsz anélkül hogy észrevenne az ellenség. Ha elkezdenek üldözni akkor az a legjobbnak tűnő megoldás főleg ha nálad erősebb gép teszi, hogy lemenni olyan mélyra amilyen mélyre csak lehet, pl fák teteje, sziklák pereme, mert így rákényszerited az üldözöd hogy ő is lefele bukjon feléd. Ha ilyenkor csökkentes egy kicsit a toloerőn és végzel pár fordulatot jobbra balra megvan rá az esély főleg ha magasról jön nagy ivben hogy nem tudja felhúzni időben a gépét és a földbe fúródik. Sajnos az a tényező faktor is ott van hogyha üldőzőbe vesznek akkor jó 80% az esélyed hogy ki is lőnek..Ezért érdemes körbeleskelődni és kerülni az ilyen szituációkat. Én nagyon rikán tudtam meglógni az üldözőm elől vagy addig szenvedtem mig egy csapattársam észrevett és bevágódott az üldőzöm mögé. Még valami zárószóként. Figyeljetek arra is hogyha többen mentek egy pontra sose keresztezzétek egymás vonalát. Néhány idióta baromira szeret összevissza rángatózni és teljesen kiszámíthatatlanul repülni, keresztezve az útvonaladat. Hagyjatok egymásnak helyet illetve ha ketten rajta vannak egy gépen akkor kár odamenned 3. nak és így tovább. Ha valakinek van kedve azért majd kicsit szakaszozni, destROY néven megtaláltok. :R Eléggé feeling lehet hangban beszélni hogy vigyázz 6 óránál, vagy mögötted vagyok tarts ki szóval értitek. :)

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák