Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    Más, valamelyik videóban hallottam a napokban egy érdekes, elgondolkodtató dolgot. Az alapvetés az, amit már valószínűleg tud mindenki, hogy a Rec.709 kb. 6 FÉ dinamikaátfogásra van tervezve. A kameráink ennél többet látnak, de használjunk akár RAW-ot, akár valamilyen Log formátumot, a végeredmény bele fog férni ugyanabba a 6 FÉ-be. Én eddig azt gondoltam, hogy ez a határ főként a technikai limitációk miatt nem tolódott ki az évek alatt, hiszen a HDR tévék is csak most kezdenek felfutni. Ahogy nő a különbség a megjeleníthető legsötétebb fekete, és legvilágosabb fehér között, úgy közeledünk egyre jobban a valósághoz, és úgy kell egyre többet dolgoznia a pupillának. Ha a valóságban olyan gyorsan változnának a fényviszonyok, mint ahogy egy film pörög, akkor valószínűleg fájna a fejünk tőle. Szóval lehet, hogy leesik majd az állunk a jövő csoda HDR megjelenítőitől, de érdekes lesz majd, hogy pl egy film mennyire fárasztja majd ki a szemünket. Szóval elgondolkodtató, hogy ez a 6 FÉ több, mint technikai limitáció, talán ez az, ami kényelmes az emberi szemnek.

    Tuninger: igen emlékszem, de nem mindenhol van ilyen, egyelőre Fujinál sincs, nem tudni, hogy tényleg lesz e, de említhetném bármelyik Blackmagic kamerát, ahol meg nem is számítanék ilyesmire.

    [ Szerkesztve ]

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák