Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz narumon #10182 üzenetére

    Abszolút csak manuál jöhet szóba, túl sok minden történik egy esküvőn, AF-ben nem lehet bízni. Van egyébkén egy Pana 25 2.5-öm (pancake) ezt használtam is, de nem tetszik - lehet, hogy az 1.4 annyival jobb?

    Én is most ezen tépem a hajam, szombaton filmeztem egy esküvőt és beza jópár szituációban megviccelt az AF... ugyanakkor filmeztem esküvőt full manualban is, így inkább benyelem ezt a pár fókusz huntot/tévesztést, mert sokkal kevesebb stressz, mint egyfolytában fókuszt csekkolni. Bár lenne olyan kép a képben belenagyítós megoldásom mint a magiclanternnél..

    Ha 35mm ekvivalens szempontból nézzük akkor a 25 F2.5 = 50mm F5, a 25 F1.4 = 50mm F2.8. Vagyis az előbbinél alig van mosásod az utóbbinál meg már alakul. Persze az SLR Magiccel a 25mm F0.95 = 50mm F1.9 még jobb lenne. De ha megveszed a viltrox booster meg a Samyang 35mm-t akkor ugyan ott vagy. (35mm F1.4 x1.42 = 50mm F2)

    Sőt ha kicsit matekozol és úgy számolsz hogy van egy speedboostered amivel 1.42x a crop, meg veszel egy alap adaptert is amivel 2x marad a crop akkor minden fixből két fókusztávot is ki tudsz hozni.

    A Samyang újonnan 150 pénz, használtan 90 az alja, az SLR magic nem nagyon van használtan, újonnan drága, a Sigma 18-35 meg használtan 160-180-ba szokott menni Canon mountra. És annál kevés élesebb APSC obi van...

Új hozzászólás Aktív témák