Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #25907 üzenetére

    "Ha logikai levezetés ellentmondásra jut, az azt jelenti hogy valamelyik premissza hamis. Tehát ¬P1, ¬P2 és ¬P1 ∧ ¬P2 mind helyes megfejtés."

    Figyelmen kívül hagysz valamit: a Biblia kinyilatkoztatás, s ezáltal a benne foglaltak a kiindulási pontot jelentik, ergo nem önmagában álló P1 meg P2 van, hanem a közölt tartalom adott és ebből lesznek logikailag meghatározhatók a következtetések.
    Ebből vezettem le a korábbit, és ezért vetem el a determinisztikus/predesztinált döntés lehetőségét, mivel a Biblia (kinyilatkoztatás) egésze ellentmond neki (felborítja a logikai sort: a tartalom alapján kizáródik az, hogy ilyen meg (párhuzamosan) olyan, meg stb. értelmezések/logikai összefüggések fennállhassanak) - végig győzködés, parancs, vita, próbatétel, stb. sorakozik... minek, ha mindenki egyféleképp ugrálhat az utasításokra?
    Mi értelme az Izsák-történetnek? Mi értelme a Jób-történetnek? Mi értelme az összes prófétának? Mi értelme Mózes és a fáraó történetének? (...) Mi értelme Krisztusnak?

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák