Hirdetés

Aktív témák

  • teglus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már évek óta elszánom magam új gép vásárlására, de mindig jön egy-egy újabb technológia, amit érdemes kivárni és most már ott tartok, hogy a céges laptopom nem tudja a 24"-os monitort kihajtani :(.
    A gép leginkább böngészésre és programozásra használom. Javában is programozok, oda meg kell a kraft sajnos. Oracle szervert is szoktam futtatni, ami szintén erőforrás igényes.
    Meg aztán néha játszik is az ember, hisz esendő :) Ide meg kellene egy közepes videókártya szerintem.
    A lényeg hogy már körülnéztem és én ilyesmiben gondolkodom:
    processzor: AM3-as foglalatú; 15-20 000 Ft
    Alaplap: olyan ami tudja az USB 3-at, és Gigabites LAN-t; 25 000 Ft
    Memória: 4GB valamilyen(nem tudom hogy mennyit számít a mhz érték az egyes memóriáknál); 12 000 Ft
    SSD vinyó: valamilyen középkategóriás; 30 000 Ft körül
    vinyó: 1GB ; kb 12 000 Ft (samsungnak van egy 7200-et pörgő halk egysége, arra gondoltam)
    Videókártya: Na itt nem vagyok képben. kb egy 30 000 Ft-os valamire gondoltam, az talán már elég mondjuk Starcraft 2-re.
    Gépház+tápegység: tök mindegy hogy néz ki, a lényeg hogy nagyon-nagyon halk legyen, lehetőleg passzív hűtéssel. A táp pedig jó minőségű. kb 15 000 Ft
    Jó lenne még szünetmentes táp is. Tegnap láttam egy AEG-et ami szinuszjelet ad ki; 37 000 Ft

    Fontos a jó fogyasztás is, mert mint írtam nagyrészben böngészek, illetve kódot pötyögök be a gépbe. Ritkábban használom gépigényes feladatokra, de akkor nem szeretk hosszú perceket várni, egy-egy műveletre. Ezért gondoltam, hogy egy SSD sokat dobna a gépemen.
    Ebben a témában szeretném segítségetek kérni.

    Üdv,
    Teglus

  • kételkedem

    addikt

    válasz teglus #1 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    Fáradj át a linkelt topikok egyikébe és tedd fel ott a kérdésedet. Topiknyitás előtt használd a keresőt!
    Ezt most bezárom.

    Harrrr!!!!

Aktív témák