Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BAti77

    aktív tag

    válasz g0n21 #151917 üzenetére

    Hozzám egy Borealis utján került Miyota 9015. Nekem kicsit zsákbamacska volt a werk és tartottam kicsit tőle, de akinek volt itt a fórumon, megnyugtatott jó lesz... :)
    Nos, mikor megjött az óra, a szerkezet napi -13 mp eltérést produkált kézen. Horométeren -16, -19 mp is előfordult bizonyos helyzetekben...na' gondoltam ezzel befürötem... :(((
    Aztán kiderült némi utánna olvasás után, hogy más is járt így ezzel a tipussal és a Miyota gyárilag nem szabályozza sokszor a szerkezetet, csak megküldi a külsős tokozó cégnek, mert akkora túlrendelése van a werkre, hogy alig bírja teljesíteni...gyakorlatilag sorban állás van...
    Egy itteni kedves topiktárs barátom kezelésbe vette hát a Miyota 9015-öt és beszabályozta...szakértő munkáját ezúton is köszönöm neki :R ...az eredmény: az első 3 napban +1mp eltérés...aztán kb. 1,5 hét alatt beállt a werk +1,5-2 mp közé...ezt az értéket azóta is fixen tarja, lassan két hónapja...nincs az álltalam a Seiko, Orient szerkezetek kapcsán tapasztalt kisebb-nagyobb járás ingás sem...számomra ez több, mint jó egy japán tömeggyártott széria szerkezettől... :DD
    Összeségében a véleményem az a szerkezetről, hogy komoly vetélytársat sikerült végre alkotni a japánok részéről az erős svájci középkategóriában mozgó werkekkel (elabore ETA, Sellita, Soprod, stb.) szemben, kiküszöbölve az ebbe a kategóriába futó más japán szerkezetek gyengeségeit is... :))
    Ami talán a Miyota 9015 "hibája" az az igen hangos egyirányba húzó lengősúly (rotor)...de ezt is meglehet szokni és cserébe a japán werkeknél is kiemelkedő automatikus felhúzást biztosít a főrugó számára, bőven meghaladva a gyári járástartalékot...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

Új hozzászólás Aktív témák