Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    Windows 7-re átállás Vaio FW21Z-ről - Tippek.

    Ha valaki belecsöppen a Vaio VGN-FW21Z notebook Windows 7 telepítése után, hogy nem ismer fel egy Base System Device eszközt, akkor a http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/preinstalled/index.aspx?l=hu_HU&m=VGN-FW31ZJ [link]
    oldalról szedje le a 32 vagy 64 bites RICOH drivereket. Amúgy 64 bites oprendszert ajánlok, elég jól lekezeli... Minden drivert megtaláltam vagy a fenti linken, vagy a http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?l=hu_HU&m=VGN-FW21Z&os=10 [link] oldalon keresztül. Figyelni kell arra, hogy néhány drivernél előbb kell telepíteni az eredeti 32 bitest ahhoz, hogy utána a win7 upg driver az oldalról felmenjen.

    Ha valaki nekikezd egy Win7 telepítésnek a fenti notin, az alábbiakat fogja tapasztalni:
    - iszonyú gyorsan felmegy a Win7 - 50%-ig. Ne örülj előre, a 20 perc után még vagy 30 percig kerregni fog a beállításokkal, vagyis kb. 1 óra az egész.
    - indulás után két eszköz kivételével mindent meg fog találni. Ezekkel nem kell első körben foglalkozni, ha a fenti oldalakról leszedted a drivereket. A telepítés után futtasd a futtatandó progikat (pl. Sony Shared Library, Vaio Control Center, Power Management, Event Service, stb. Ezek fontosak, mert enélkül nem fog menni pl. a hangerő gomb a felső sávon, ahol az S1 gomb is van, valamint az FN gombok, köztük a fényerő-állítás sem. A Power Management szintén fontos az akksi miatt...
    Azokat az eszközök, amelyeket nem talált meg és kézzel kell telepíteni, úgy egyszerű, hogy az összes drivert bepakolod egy könyvtárba, aztán jobb gomb az eszközkezelőben és rákeresteted a progit a driver update-tel a könyvtárra. Így találta meg nekem is a RICOH-t, hogy leszedtem több Sony oldalról is a különféle drivereket. A 32-bitest nekem nem találta meg (a 21Z oldaláról, a 32ZJ oldaláról viszont a 64 bitest gond nélkül :) )

    A videókártyával kapcsolatban: ha teljesítményigényes progikat akartok futtatni (ld. játékok), az alap ATI HD3650 drivere nem fogja tudni az 1920-as és az 1280-as felbontás közötti léptékeket (pl. a legideálisabb az 1440-es). Ehhez elég a driverheaven.com-ról leszedni az moddert és telepíted [link]. A 31ZJ oldaláról leszeded az ATI driverét (érdekes módon a 21Z-nél nekem nem működött), elindítod a telepítését, de a kicsomagolás után megszakítod, vagyis nem engeded a települését. Ezután elindítod a moddert, ráböngészel a könyvtárra, ahová kicsomagolta (alapesetben C:\ATI), majd hagyod, hogy a patch végigfusson. Mivel sehol nem írták, hogy melyik könyvtárban kell még futtatni, én a fenti könyvtár minden alkönyvtárában is lefuttattam a biztonság kedvéért, néhol csinált is valamit... Ezután, ha ez megvan, tudod az ATI videókártyát telepíteni. Ez azért is fontos, mert a Win7 ugyan megtalálja, de az nem az igazi, mivel a 3D-s támogatást nem rakja fel rendesen. Az ATI driverrel tehát jobb lesz a gép, ráadásul utána bármilyen felbontás állítható lesz az FW21Z-n. De ahogy néztem a külföldi oldalakat, más Sony-k alatt is ezt kell használni, mivel ez általános ATI probléma. Ugyanezt a moddert kell használni, csak más ATI driverekhez...

    Szóval összességében ennyi, végül mindent megtaláltam a Windows 7-hez. Kicsit döcögős indulás után a gépem már hasít, én úgy érzem, gyorsabb lett vele a napi életem, bár nem játékra használom. A Win7-nek olyan újdonságai vannak, amiért mindenképpen érdemes még Vistáról is átállni. Ráadásul kb. 25e-ből megvan a Home Premium is, amiben gyakorlatilag minden benne van, ami otthonra kell. Senkit ne tévesszen meg a Prof-ban és az Ultimate-ben lévő XP Mode, én nem találkoztam szoftverrel, amit ne tudtam volna Vista alá is feltelepíteni. Néha trükközni kellett, de minden megoldható volt. Gondolom, ez az XP Mode az üzleti felhasználóknak szólt, hogy nekik ne kelljen szívni ezzel. Domain bejelentkezés és meghajtótitkosítás nekem meg nem kell, így feleslegesen sem terhelem a gépem a Home-nál nagyobb oprendszerrel...

    Ha valakinek Win7 átállási problémája van FW21Z-n, nyugodtan írjon nekem.

    [ Szerkesztve ]

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák