Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacorro

    aktív tag

    válasz rumos14 #582 üzenetére

    Persze, hogy objektív tudok maradni, látom én a gyengébb pontjait is. :)
    Más kérdés, hogy a pixelbogarászás távol áll tőlem, és elsősorban fotós szemmel tekintek a gépre (mert végül is fotózásra gyártották), úgy pedig kiváló.

    A profi fotósok körében szerintem sikeres lesz, mert stúdióba, tájképhez nagyon-nagyon jó kamera, és a tudásához képest olcsó is (a D3X drága lett). Az 5D Markhoz képest szerintem: alacsony érzékenységen részletesebbek a képei, jobban össze van rakva, strapabíróbbnak tűnik, jobb a keresője, szenzorstabija van és (nekem) logikusabb a kezelhetősége.
    A Canon előnye a magasabb érzékenységeken alacsonyabb zaj, a videofelvétel és a liveview.
    Fotós szemmel az Alpha 900 jobb gép, technikaőrült szemmel meg az 5D Mark II jobb, mert több feature van benne.

    A teszteknek egyébként nem hiszek, mert nagyon kevés hiteles tesztoldal van (ugye a PH! kivétel, és a Fototrend is jó lesz :) ), általában objektíveknél, gépeknél is a saját szememre és tapasztalataimra hagyatkozom, azok még sosem csaptak be.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Új hozzászólás Aktív témák