Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacorro

    aktív tag

    válasz rumos14 #576 üzenetére

    lesz teszt itt róla? várom (várjuk) a DSLR beszámolókat is!

    Az a fototrendes kollégákon múlik, nem tudom, hogy be van-e ütemezve (szerintem nem, mert már viszonylag régen kijött a gép, és valószínűleg inkább újabbakat fognak tesztelni).
    Bár ha lesz időm, akkor lehet, hogy kirakok egy saját tesztet a Logoutra.

    én azon azért kicsit meglepődtem/csalódtam, hogy már iso400-on is van zaj.

    Minden gépnél van zaj ISO 400-on, amelyiknek nem ez az alapérzékenysége, hiszen jelerősítésre van szükség. Még D3-nál is, pedig az a zajtalanabb gépek közé tartozik.
    Amúgy kb. 400-ig tökéletes a képe, ez azt jelenti, hogy maximum 100%-on látszik némi zaj, de sehol máshol (beleértve a nagyon nagy nyomatokat is) nem lehet majd ezt észrevenni. Írtam is, hogy egy 50-es dia szemcsésebb, szóval nem lesz ezzel gond.

    amúgy egy MAF 24-85 vagy 50/1.7 hogy muzsikál egy FF vázon? mert ezek az obik már megvannak :) gondolom egy CZ 24-70 és egy Sony 70-200G az alap egy ilyen vázhoz...

    A 24-85-ös és az 50-es jól muzsikál, persze az FF-re jellemzően egyes képhibák látványosabbak, mint a kis érzékelős gépeken (vignettálás, képszéli lágyulás).
    Nem kell rá feltétlenül 24-70 vagy 70-200, a pixelsűrűsége alig nagyobb, mint az Alpha 100-é, és kisebb, mint az Alpha 700-é, azaz egy közepesen jó objektív (mondjuk egy 24-85) bőven kiszolgálja. De a 17-35/2.8-4 is szépen teljesít rajta (leszámítva ugye a kép legszélét, de nincs tökéletes nagylátószögű objektív FF-re).

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Új hozzászólás Aktív témák