Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #691 üzenetére

    Tessék, evf és ekv f5-7,6.
    Evf csak akkor poén, ha számháborúzunk a kijelzővel, egyébként jobban díjaznám ha gombok evf tespedne bal oldalt és felül; de ne legyek telhetetlen...
    Sztem simán vállalható lesz cx-el ilyen fényerő mellett (X10 ekv 28-112re ekv 7,8-11, apsc 18-55 meg ekv 5,3-8,4).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz #27070592 #701 üzenetére

    Apsicc 10-24 zoom van, karcol is. Igaz, F/4, de már így sem olyan kicsi, és a jól bírják az X gépek az isot/zajt. Telezoom most jön (mármint gondolom az átlagnál fényerősebb 55-200 még nem az amire vágysz, hanem az 50-140 2,8-ra). Emeftére meg ahogy írtad igazából már kapsz ilyen setupot.

    Hogy a milcekről a kütyübuzik jutottak eszedbe, te dolgog. De mit mondjunk azokról akik sokkal nagyobb cuccot cipelnek, és ugyanilyen minőségért többet perkálnak? :D Természetesen akadnak kütyübuzik is a tulajok között, de vegyük észre hogy általában azok veszik akik már tudják kb mi kell nekik. (Egyik oldalon sem a belépőkről beszélünk.)

    Azt is tudjuk hogy ne káeurópából induljunk ki. Hogy nekünk mi éri meg, egyén kérdése, de nem mi vagyunk akiknek az igényeire fejlesztenek.
    Nem volt rossz a nikon rendszerem, jól elvoltam vele (D5100, 50 egynyócgé, 2,8as tami zoomok) - de kényelmes vagyok, és a milcek által nyújtott komfortot (evéef, szintező, hisztogram, előre látom milyen lesz a kép, fókusz és fénymérés tud az arcra menni, quickview a kész képről, kisebb méret és akár kisebb súly) szeretem, hajlandó vagyok a tükrösökön felül áldozni erre. Mert a minőség a csattogóknál drága, még drágább mint milceken. Sőt, sokszor azt számolgatja az ember hogy jó apsc rendszer (néha legalább)annyiba kerül mint egy belépő ff szett.
    Van konklúzió? Szerintem nincs. Mindenki saját szája íze szerint válogathat. Régebben sírtam hogy drágák a milcek. Aztán elkezdtek nőni az igényeim üveg fronton, számolgattam, és azóta kussba vagyok... Meg milces. Amit egyébként is imádok, amíg eleve bekapcsolás nélkül kézbe fogok, mikor a keresőbe belenézek, vagy meglátom a képeit; de emiatt 'csak' az x rendszert választottam, de a többi előnye miatt mindenképp a tükörnélküliek közül válogattam volna. Nem lettem jobb fotós a nikon óta, de kevesebb rontott képem van és sokkal jobban élvezem ezekkel a kezelőszervekkel és képminőséggel - és sokkal több helyre viszem.
    Sztem asse köcsög aki csattogózik, meg asse aki milcezik, csak az aki a másik oldalt savazza ;]

    Na, egy kis olaj a tűzre, remélem nem szívja fel magát rajta senki :) :

    szerk: megjegyzem ennek megcsinálhatná valaki az elejét is: Kiskompakttal kezdeni, egyre nagyobb cuccra váltani, ezzel betelni, majd egyre kisebbekre. Közben még megtanul kicsit fotózni is az ember és rájön hogy nem tud/akar mindent meglőni. Sokakra jellemző ne hozzátok mindig szegény RM-t példának :DDD . És aki szerint köcsög az aki váltogat (sokan főként használtból, nem nagy buktával) annak mindig a cigiseket tudom feldobni. Évi 3-400.000 Ft, ekkora költségvetésből egyszer megveszünk egy komplett rendszert, és ennyit már ritkán költünk el évente. Nekem is már megtelt a kis táska, maradhatok a seggemen, és az utolsó unikornist (uwa) is begyűjtöttem 2-3 év után. Sose éreztem igazán hogy beértem; idáig. Na jó,meg az X10el hogy az majdnem elég nekem :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    De a lényeg a 'függőség' :D.

    Ijk-hoz vissza a labdát: A nikon rendszert 3kg körül adtam el, 360 volt az X-E2 kit. Vagy akkor számoljuk bele a közteset (E1), vagy az 5100 előttről az 5000et, vagy a G2őt, vagy az S100fs-t, vagy a 9600ost, vagy a 6500fd-t, vagy a Digimax A50et vagy a 735S-t? Vagy adjam össze, osszam el tízzel, és mondjam meg mennyibe kerül évente?
    Vagy kiegyezünk abban hogy általában egy rendszer kijön ennyiből és évente már ettől többet nem fogunk rá költeni, sőt.
    De ha matekozni akarunk, mi 400 befektetésből 300at, de legalább 250et kiárulunk/tovább görgetünk. Sok hobbinál kézzel nem fogható/visszaforgatható dolgokra megy el a kess (füstbe megy, tankba megy, tárba megy, stb). Szal le*om a matekozást :R

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz schawo #714 üzenetére

    Ez igaz, bár én most fogok odaérni hogy áldozzak a témára is, idáig arra fotóztam amerre jártam amúgy, és azt akivel...

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Nikbonól:
    Én nem mondtam hogy a legjobb ár/érték arányban. Azt mondtam hasonló minőséget apsc-re rakj össze. Van 'prémium feléra' vagy ahogy tetszik a rendszernek, és nem igazán vannak rá belépő cuccok, senki nem vitatja.
    De egy hasonló DX sorhoz képest ha kipróbálnád egy fél napot, kíváncsi vagyok azt mondanád-e hogy drága; mondjuk egy 7100 meg hozzá passzoló üvegfelhozatalhoz viszonyítva, vagy jobb híján a tiedhez. Fx-en ha szépen rajzol megfelel az 1.8as üveg - de dx-en egy olcsóbb 1,8as dx-es üveg nem párja ennek. Lehet 3rd party is, de af legyen.
    Fx-re nem gondoltam, meghagyom neked azt a sort. Egyébként obi téren már olcsóbbra tippelem ezeket fx-re, mint dx-re (csak azok _nagyok_, főleg egyben, vázzal, táskában; de ettől most eltekintünk). Régi és új sigmák fogják gyanítom alkotni a nagyja felhoztalt, bár a régiek minőségben nem illenek a képbe...

    Uwa-t évekig nézegettem, de mindig drágáltam, 100 fölött kezdődtek az érdemi alternatívák használtan. Hát sejted hogy fujira sem épp filléres; de végül vettem. 120ba jött volna ki az új samyang 12mm-ese. Korrekt képe van (nem több), építés ok, de relatív nagy és kotyognak az X-esek (csúnya baki) - elkúrták a bajonettet. Se exif, se af, se torzítás korrekció, és a táskába a többi obi mellé... elég nehezen fér be. Aztán az új XF14/2,8 ideért 155ből, ami szintén sok, de a 120as samihoz képest ennyi felárat már megért (gyors, szűrőzhető, fasza képe van, és számomra meglepően kicsi; és ugyanúgy fém, meg rekeszgyűrű, jó rá a kitobi ellenzője és szűrői). Egy büdös szóval nem mondom hogy olcsó volt (de új, garis, ilyen minőségű obiért azt sem lehet mondani hogy nagyon sok). Mellesleg elég régóta van 14-es, sőt, jó ideje már 10-24-es zoom is, nem pont ez szülte az igény; ha nem voltál akkor is vegetatív állapotban mikor a nikonban keresgéltem, akkor emlékszel rá... (17-50 2,8at vettem inkább, mert a normál látószög alatt nagyon nagy kellett volna, így inkább 28-75 2,8am volt, az fincsi portréra is).

    Attól meg kímélj meg légyszi hogy nekem épp az kell ami a fujinak van, értelmezni pontosan is nehéz, meg baromság is, ilyen hülyeséget csodálkozok hogy leírsz. Ami a fujinak van, mindenkinek van (na jó, talán sonynak nincs mindene :D ).
    Fényerős alapzoom, fényerős normál fix, portré (nikonnál erre a kettőre külön nem áldoztam hanem egybe az 50essel próbáltam megoldani), meg végre egy uwa. Ez rohadt gyártó specifikus igény ám... Azt meg tudjuk rólam hogy imádom a fényerős üvegeket.

    XE2 (~260K)
    18-55 2,8-4 OIS (~100K, a kettő együtt újonnan volt 360)
    35 1,4 (160K)
    60 2,4 (130K)
    14 2,8 (155K)
    Dx-re ha nem is veszed a fáradtságot (arra volt az eredeti kérdés) legalább fx-re rakd össze a párját. A hatvanat használtam vettem, akkor még csak használtan volt ennyiért.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #719 üzenetére

    1-2 kivételtől eltekintve (1-2 régebbi sony/oly/fuji ami gyors témára nem az igazi) szoktuk mondani hogy átlag usernek megfelelnek, közel vannak a belépő tükrösökhöz; a 2. szint milcekből meg az utóbbi 1 év termése már kb egyenértékű velük átlag usernek.

    Egyébként a márka iránti lojalitásomat mikor kicsit felerősítik, pl te is, lehet hogy részben annak is köszönhető, hogy az ilyen cikkek nagyját a f*irumorson olvasom, ahova azok a hasonlítások kerülnek fel, ahol fudzsi is van. Ezenkívül mlacát olvasom, de ott ilyenek nem szoktak kint lenni.
    Az GHx/EM-x/E2/T1 már rendezvényekre, esküvőkre is megy (nyilván pro üvegekkel) egyre több (hivatalos) fotósnál, azokra már ezek szerintem elegek, egy nem gyári/lassabb üveggel egy 2-4 éves váz sem gyorsabb ezeknél általában. Nyilván vannak szettek amik gyorsabbak ezeknél, de ritkán esküvőznek 5D/700D fölött amennyire én látom (meg gondolom fél napot cipelve már a méret/súly sem mindegy főleg 2 váznál).
    De hogy kinek elég gyors egy gép meg kinek nem, mindenki maga döntse el.

    Blackout meg framrate, hö... X10, hehe végig látom a képet és 10/7fps, its a speed daemon :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz k1csi #721 üzenetére

    Ilyen egyszerű a papírforma? Fuji/Sony helyzete kevés fénynél a legtöbb teszt szerint változik, EM10 is alatta marad (legalábbis két tesztben folyamatosban; a kevés fényt egész jól bírta az OMD). Na aztán nem mintha akkor a különbségekről beszélgetnénk, nagyságrendileg egy ligában vannak. :K

    Így van, mft legnagyobb előnye a jó és széles obipark. Egyetlen fájdalmam hogy csak most jelent meg az első nem túl drága de evf-es és jó jpg-t tudó gép a rendszerben [lehetett volna rangefinder stílusú, de ne legek telhetetlen]. G3 már egy igen jó kis gép - de a képei... 3 fuji után közvetlen nem mentek le a torkomon. Nikonnak nem volt bajom (nem fuji jellegű volt, de jó), régebbi canonok képét megint nem nagyon szerettem. Szal szinte fuji/oly/nikon, nagyjából még a sony képei férnek be nálam a kosárba, ez az én pechem - de ettől függetlenül érdeklődőknek pana Gx szériát szoktam ajánlani, átlag user boldog vele.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Canikonnál ez a fő probléma, amikor kezdenek nőni az igények apsc fronton obi terén, jön a tököndöfés, mert néha drágább egy obipark mint ff-re. A friss cserélhető obis gyártók szerencsére jól rárepültek ezekre a hiányokra is.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz nord_ #737 üzenetére

    +1

    A behemótok nem véletlenem csinálnak ilyen fixeket (nagyon zoomot sem) ebben a kategóriában... Alig lenne érv (kevés ember kivéve) az FF cuccok mellett, hát az miért lenne nekik biznisz. Idáig nem volt konkurencia, nagyon jól elvoltak ezzel.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Big-Lacos #750 üzenetére

    Ennyi pénzért a tököm se venne manuált (voitglandert még talán).
    Én a 12-essel szemeztem, és reméltem hogy elég jó áron jön. Ugyan natív bajonetttes (de kotyognak), exif nincs, ugye MF, és ráadásul a tubus ugyan korrekt méretű, de a vége relatív nagy (igaz, a 10-esnél kompaktabb). Viszont annyiba kerül mint a 14-es nettó ára lenne, és van pár előnye (főleg az én rendszeremnél van még pár dolog ami más rendszernél nincs; plusz a szűrők/napellenző terén a zoomommal osztozhatnak, hely és lóvé szempontjából megint egy-egy plusz pontot hozott neki az excelben).

    Pedig reménykedtem hogy az eredendően olcsónak tervezett 12-es meg kéne hogy álljon 400 dollárból - de még 500ból sem áll meg. :(

    A 10esnek sigma 10-20(ak) inkább tűnnek alternatívának... Nálam; főként ha dslr-re kéne venni, ahol nem kimondottan élvezet a manuálozás :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rumos14 #753 üzenetére

    Ezt még nem olvastam, nézem. Addig fusd át ezt,1-1 ablakban egyszere; xf-hez képzeld oda fémet, gyors af-et, rekeszgyűrűt is :D [link]

    Nem rossz, hasonló eredménnyel zár mint korábban (eltekintve a hibás példányoktól). Sőt, lehet hogy a sok panasz miatt javítottak a bajonetten is talán, legalábbis itt nem említik meg a kotyogást (ami manuál obinál piszok zavaró, volt hasonló adapterem, oda-vissza tekerésnél mindig érezni lehetett). És van 1-2 dolgo ami sűrűbben előjön és nem igazán javítható utólag, ami 60-70k környékén még elfér egy halszemnél, itt jobban fáj.

    Persze, nagyobb a látószög is; meg ha a cikkben jelzett 3× árkülönbség lenne, akkor tovább se lapoznám az XF tesztjét :D De miután átfutja az ember, elnézegeti a képeket (én hetekig ezt csináltam :D) utána azt mondja, bakker, gyűjtök egy hónappal tovább ha +35k az XF. Utóbbi ár nem jön szembe az utcán, de 2év sóvárgás után 1-2 napig keresgélni már nem volt tétel :DDD

    szerk: Általában jók a samyangok, a 12-es is, az X bajonettesre panaszkodott szinte mindenki hogy kotyog.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rumos14 #756 üzenetére

    650$ért vettem törökból újonnan(+40szállítás), és ide lengyelektől árfolyam és vizállás függvényében 116-121e ft között mozog... 120 vs 155.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák