Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz fi:zi'k #65 üzenetére

    Úgy pörög a számláló. Bár még nincs itt mindenki akit várok :D

    Annyiban különbözik, hogy itt nem milc, hanem mft a célpont. Egyébként nemrég linkelték odaát A6000/EM10/XT1/D3300 afc tesztet, és azért a hibrid afnek sem kell szégyenkeznie, sőt. Nyilván, ha pl nikon odarakná magát, nagyon ütős cuccal jöhetnének ki, de egyelőre a labor mélyén reszelgetik a technikát. Ők is...

    .: JuSzT :.: Igaz is, asszony X10-ese a legjobb, akármiben elfér, csini tokkal együtt, és már kevés embert limitál technikailag.

    ;]

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    (#108) Novics : *ásít* Szólj ha kipróbáltál (Kereső!) egy XPro1/X100S-t, és ha ez megvan (googli/teszt/gyárto oldalát nézni nem szégyen) egy mai normális evf-et (vmelyik OMD, vagy X-E2, vagy X-T1).

    Ha ezeke után a kis sötét lukakkat preferálod, hajrá. Igen, kis és sötét a ff kereső is ezekhez képest. És EM1/X-T1 minőségben is olyan, hogy kicsi az esélye hogy visszasírják az OVF-et, még talán m3ss se tenné :DDD

    (#111) m3ss: 1/1 meg 255 nekem is tetszett, ezért jövök, ne az anyázásért :)

    A matekor ***tok meg, pucér csöcsös képhez mióta kell celeb hogy érdeklődésre tartson számot?! :D

    ;]

    Ja ahogy ezt olvasom a barackos témábann, mi szól? [link] (Nem szoktam videós linkeket megnyitni, de ezt ajánlom, én csípem)

    (#119) ati3x : Ez túl szép és logikus írás volt ide, amúgy nagy plusz egy, ezt szoktam én is pofázni.

    (#123) Ijk: FF... lehet jobb a dslr vs csc. FF f/4es zommal, vagy apsc (2-)2,8al? De fenébe a virágnyelvvel, nézd meg az X rendszert méret/fényerő szempontjából. És nem csak a dofot határozza meg a rekesz, ha szeretünk is úgy csinálni. Vennél X helyett FF A rendszert?
    Én nem; és déhaccázat/df-et sem.
    Sőt, képzeljük el hogy lenne vmi amazonos/adorama-s nyereményjáték, év választhatnál egy vázat 3 obival, összeg nem számít(!). Mit vennél, ha nem eladásra vennéd, hanem hogy használd? D800 a szentháromsággal? Próbáltam 24-70el, köszi, kövezzetek meg de inkább egy EM10 12-40el, pedig ha valaki, én aztán szeretem a kis dofot.
    Félre értés ne essék, oké, lehet ff-re kis obit csinálni, de ott bukod az ff előnyét. Meg lehet kisebb szenzorra is hasonló doffal rendelkező nagyobb obit is rakni - mivel ebből 1 - 2 db elég, inkább minden más legyen kicsi, és a portréüveg 1,8 helyett legyen 1,2es és csá (persze, tudom, van 85 1.2is, ha nem is újonnan ezer dodó mint pl egy 56 1.2).
    Vagy ha zoomolunk akkor most is kié a 'jó' cucc, kompakt méret? Van 'nyertes'? 'Diccse, ez már gyümölcssaláta. ;]
    szerk: Lehet jobban néz ki ha mindegyik váz púpos.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    (#148) Mercutio_: Eltekintve mindkét (akárhány) oldalon a leg-leg belépőktől, nem is az jellemző a CSC rendszerekre hogy olcsók - és igen, sokszor (általában?) pont valamilyen tükrösről (szenzorméretet ebből most hagyjuk ki) váltanak, amikor már a minőségi igényük is kezd nőni, és kiderül az jó üvegek már a népszerű dslr-ekre is drágák. Amennyire én látom, többedik cserélhető obis gépnek szokás főként a milceket venni, amikor az ember már tudja mi kell neki; jellemzően tudatosabb döntés eredménye (mint a canikon csordázás kitobival).
    Aztán így esik meg az is, hogy hol lesajnált, hol luxus cikk a CSC, mikor épp honnan igyekeznek megvilágítani...

    (#156) madgie: Ugyan kérlek, éppen azt szedik elő ami jól jön a vitában. Tükörnek, urambocsáazovéefnek semmilyen hátránya nem lehet,, ahogy ff-nek sem, ne legyél már ilyen tilinkó hogy le mersz ilyet írni, enyje ;]

    Amúgy ha sok pénzem lenne és asszony nem nyírna ki érte, legalább 5-6 váz és vagy harminc obi húzná a polcomat a falon. Persze, lenne (van) kedvenc, de sokban csípek valamit, kütyübuzi vagyok, na. Azt imádom ilyen post csatáknál, hogy tulajdonságokból feketén és fehéren előnyök és hátrányok lesznek, ráadásul egymás után két kommentelőtől. Középút/szürke, más preferencia nincs, kész (sokak számára természetesen, nem mindenkire igaz).

    (#160) m3ss: el ne rontsd a műsort! :D Amúgy A5 nyomatban/web méretben ha lennék olyan geci és egy pár tízezres (nejem) kompaktját mérném dinamikában nagyobb szenzorosokhoz, lenne fejvakarás mi mivel készült (azonos dof esetén). Nem állítok 'nagyot'/csodát; persze raw meg tartalék meg stb : viszont már jpg-ben olyat expózik, amit D5100 sem tudott szintén ADL auto beállításon (jpgben) - és természetes kép esett ki belőle, míg az adl már kezdte kicsit elkúrni a képet.
    Persze, munkára rawozunk, de röviden annyi, hogy a dinamika sem olyan egyszerű hogy neszabazzeg 4ev... :R

    (#176) ati3x: Én meglépném az tuti.

    (#180) Ijk, ez ok. Bár, akkora ezért cserébe mint állat, én szememben egy 28-75 2,8 inkább ilyen mindenes, persze ott is rekeszelni kell ha éles képet szeretnék, de amikor mosni akarok, akkor jellemzően pontleszarom amíg kicsit lágy a széle (a nagyon lágy/fos azért más, az tény). 35 1.4em papíron nyitva nem karcol a szélén annyira? Ki nem **ja le, mikor a közepe éles, kiugrik a monitor síkjából szinte, pixelkukkolva is akkor veszed észre a szélén a lágyulást, ha végig pont élességi síkon van valami, amire az esély 0 közeli.

    (#184) Ijk , baszod hol a dof, hol a zár/iso a fontos? Döntsd már el...

    (#189) rumos14 "amúgy meg vicces ez a topik, mert minden ami itt le lett írva, már le lett írva ötezerszer." :K

    (#190) Novics: Akkor vágod a hibrid keresőt... Nagggyon fincsi. De ha választhatnék a mostani és a Pro1 keresője között... ... ... ... Sztem a mostani nyerne. :B De mondjuk az X30be belezúzni a Pro1 keresőjét (jó nekem akár evf nélkül is) és megyek is érte a boltba :).

    (#193) neevous Q..a jó, új aláírásom van :C

    (#235) Ijk: Nem kötözködés, de 18-70 meg a fényerő hogyan jön össze egy lapon? Szerettem pár hónapig a 18-105öt, amíg rá nem jöttem hogy háttez lassú. Elsőre de fasza volt. Tamronok után már hátizé volt a 18-105. Fujik után a nikkor fixek/zoomok meg tami zoomok meg nem mondom (értsd ezt a minőséget nikonra már sokkkkal drágábban kapnád meg).
    Másik hogy 2,5éve D200, ill EM1... van valami ezekben a vázakban, ami a hasonló (D90/EM10) nincs és számodra fontos? Elsőre egyik top vázat se venném meg, a különbözetből sok-sok üveget vennék inkább :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz eszgabor #248 üzenetére

    Azt értem, csak azt nem hogy miért sötét pici vackokhoz ragaszkodtok... ;]
    D5100 + gyári kereső nagyító (ezzel középkategóriás apsc/pentax méretű a keresőkép, de belépő szintű maradt a fénye) nagyon messziről ugatta akár a sokéves G2, akár a mostani milceim keresőit.
    Kijelzőről meg én se fotózok, sőt, az orromat sem szeretem a kijelzőhöz nyomni, ha már evf, rakják lehetőleg kényelmes helyre (jobban is néz ki :) ).

    Ez és a következő összehasonlításképp. Azért élből nem vetném el ezeket. :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz TayRol #265 üzenetére

    EP*1-2-3 nem ilyesmi sebesség amúgy? Nekem úgy rémlik; bár egyest meg (asszem) hármast is csak pár percig nyomkodtam... (G2 tuti gyorsabb mindkettőnél, még frissítés után is. Az előtt kissé kedvemet vette hogy az X10 lekörözte simán...)
    Vagy az jóval olcsóbb, azért emlegetik kevésbé fel ott, vagy a zöldfehérek a korai sebességgel már elásták magukat, update ide vagy oda?

    (#268) jmakk : +1. A fura, hogy egyesek elvből elvetik, vagy miután ezerszer leírták hogy szar és nem is próbálták, olyan mintha egyszer egy gyors önigazolás erejéig kipróbálnának valamilyet, hogy most már biztosan hirdethessék hogy EVF az csak szar lehet. Holott pár tényleg szart leszámítva azutóbbi két évben a nagyja a legtöbb embernek simán korrekt.

    (#269) HollyBoni: Vakteszte(es szembesítést)t sokan nem szeretik...

    Nikkor 24-70ről ahogy volt szó, és ma is válogattam pár képet ödéma+24-70 2.8L USM-el, és őőő... ... Hát nyitva középen ok, még harmadolón elmegy monitornyiban a kép, picit kintebb hamar maszatol. Elkezdtem keresni hátha lesz egy-két rekeszelt (nem emlékeztem hogy lenne), hát, nem is rekeszelt a fotósunk, akkor se ha kellett volna... Amíg nem kukkoltam, addig láttam hogy nem rossz de nem is hűde, kukkolva már nem annyira fasza mint amit vártam.
    Viszont a 70-200as tesója, aaaz igen... :K (igaz, az jellemzően a kettesen volt, az alapzoom meg általában az mk1-en).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #271 üzenetére

    Au...
    -Te sem gondolod hogy nem paraméterezhetőek egyáltalán az evf-ek hogy mit láss és mit ne :U

    -Szeret manuálozni, OVF-el. Nem evf-el, nagyítással meg píkinggel... Értem. Én puhány vagyok ilyen téren, törőékes mattüveg nélkül szerintem szopás ovf-el manuálozni.

    -Megőrül az elektronikától: Ezt még értem. Pl az én szettemnél/vázamnál a te vázad (legyen X-E1 és D300/D7K akár hogy árban/korban ne legyen akkora difi) sokkal inkább 'mű'. Ahogy nekem az is mű/körülményes/nyűgös hogy minden k***t kép után elemeljem a fejemtől és megnézzem a kijelzőn hogy hogy sikerült.
    Ettől sokkal 'pure'-abb érzés számomra az hogy az evf-ben előre látom, és 0,5sec (állítható az ideje is ill hogy látni akarod-e) ideig a kész képet is látom hogy milyen lett.
    Az nem kizárt hogy vkinek az EVF mű - bár pont ezek a vázak/szettek amik anyaghasználatban a sima plasztiktól (canikon) térnek el (számomra sokkal) kellemesebb irányban, így összességében esetleg kevésbé nyomasztja a hülye elektronikus/mű érzés.

    Nem 10%ban (q..a drága filmessel lőni, bár lassan be kéne fűzni a Proviát amit kaptam :) ) de leemelem a polcról néha a fed-et, na az aztán fullmauál, és élvezem, igen. :)
    De ettől még a belépő/haladó tükrösök keresőjét/használatát nem szeretem jobban, sőt! Inkább a nagy világos e-kereső, jobb anyag amit preferálunk [plusz sajátomon a klasszikus kezelés amit élvezek].
    Lehet, hogy egy 6D/D610 fényerős alapzommal királyabb, de mégis nekem sokkal szimpatikusabb egy EM10/GX7/XE2 az ujjaimnak és a szememnek :B
    Ez semmilyen táblázatba nem fér be, részben tetszik faktor, részben (anyag)minőség faktor, és ízlés függő is. Pl vagy nem próbáltad ezeket a vázakat/szetteket amiről beszélsz, vagy ezek ellenére is neked mégis az ovf, meg klasszikus canikon burkolatok/gombok jönnek be jobban.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz |AP| #286 üzenetére

    Há' akkó' nagyban hasonlít a milyen cserélhető obis gépet topikra :DDD

    ati3x, pár általam próbált pana málott egy idő után, mindenesetre canikontól jobb volt, de az újabbak már úgy tudom nem foszlanak ennyire.
    Haverom 450D majd a 40D-jét kézbevéve... ha Canon helyett Meike felirat lett volna rajta, azt is bekajálom. D5000 nem nyűgözött le, D90 ill D5100 barátibb volt. Más kérdés hogy a 18-105/18-200VR nem jött be annyira, a 28-75 meg a 17-50 meg persze az 50 1.8G volt a már elfogadható szint. Cserélhető obis előtt nagy fincsi fémobit használtam elég jó vázon (S100fs) - igényessé tett, ahogy a Fed is meg a manuálozás is :D

    Utolsó rúgást lökést az X felé a kis [link]es adta, pontosabban mikor utána kézbe vettem a nikont... Mindenkinek megvan a maga keresztje asszem :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Fryskitt #294 üzenetére

    Hja, elqrtam a linket, nem írtam át X10-re :B
    Lagzira (egy éve) megcsináltatta a körmét, és azóta 3-4 hetente, és mint valami kislány azon pörög mindig hogy mi lesz a következő minta a körmén :).

    (#298) HollyBoni: jobb mintha canon vázhoz hasonlítanák ;]

    Ja, 300 :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Pityu. #315 üzenetére

    Nem ép EP1-re való. Sőt, 1x00D-re se igazán, ha jól sejtem.

    De ha nagyon manuálozni akarnék 500-600mm ekv környékén, akkor inkább egy EM10-re (+markolat) [esetleg G6] csavarnám (itt már nem túl hatásos beépített vázstabija, de a semminél több) mint alsóközepes canikonra.

    (#324) Ijk: Leica meg Df? Wtf, máskor meg egy EM10 meg egy fudzsi is drága, ennyire ne csapongjunk. Leicások külön kaszt amúgy is. Df meg színtiszta sznobság, a kezelése nem jobb mint egy 6x0-nek, sőt. Egy Közepes fuji meg sokak szerint sokkal 'emberibb' (sokak szerint az OMD széria is, de az megint másik iskolát követ). Df számoma egy drága bohóckodás, pedig eleinte nagyon tetszett a koncepció. De retró vázra modern műanyag obikat raksz, pöcköket kell nyomogatni minden tárcsához, pincuri körömmel húzandó módválasztó... eleve retró gép és móóódválasztó... Nem olcsójánosok gépe mégis 1/4000 limit, hát... Df-et nem is vágom ki veszi sznobokon kívül. Fasza szenzor egy igen kompromisszumos vázban, aminek egyetlen előnye hogy nem néz ki rosszul. És nem a hatalmas nagy saját tapasztalatomból írogatok, hanem több olyan oldalon boncolgatták ezt akik egyébként ff nikon rendszert (is) használnak. Legalábbis értem én hogy szép, de engem teljesen lehűtött a végeredmény.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz DarknessHope #337 üzenetére

    Ha 150 ezres keretből cserélget valaki használt rendszereket az jó vagy rossz?
    Ha nem próbálgatja ki élőben csak sokat írdogál meg dünnyög róla az jó vagy rossz?

    Ha 500 ezres kereted van rá és úgy forgatod a cuccokat ennyiből az jó vagy rossz? Persze, nyilván ha újt veszel lesz benne némi bukta is.
    Én sok utánajárás után a nyertesnek tűnő rendszerből veszek használtan egy példányt, hogyha nem jön be, bukta nélkül el tudjam adni, szinte ingyen volt a próba. Ez jó vagy rossz?

    Értem min akadtál fenn, a cikkből egyedül a GH3 eladása amit kiszednék; de azért írja le hogy nem egy, nem két dolog megfordult a kezei között, sokkal szélesebb körben van rálátása mint átlag embernek, és tök jó kompromisszum neki ez a rendszer. Ezen kár fennakadni.
    Hogy évek alatt összegyűjtött némi pénzmagot egy hobbiba és esetleg oda-vissza váltogatja, hát, van ilyen.
    Napi egy doboz cigi árából kurva jó rendszert lehet venni (legyen csak 300K), havi kétpiálás árát is hozzávéve még faszábbat (500K). Az ilyen, mondhatjuk átlag embereknek még sem mondja senki hogy milyen drága és mire költi - és abból semmit nem tudnak visszafordítani, nem 25-30%ot buknak rajta. :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    hemaka, Ijk: Gondolom a gyári feltekerhető markolatok több vázra megvannak?! (nem a belépő vázakra, de talán nem azzal gondoltátok a műtermezést)

    Sőt, van olyan milc ahol már 3 méretből döntheted el hogy most éppen mi kell.
    Nyakba lifegjen a bőrtokban egy kis fixszel (képen alapzoom) és természetes(ebb) csuklópozícióval(!) használod a gépet,
    vagy kis markolattal többször lesz portrémódban alapzoommal;
    vagy az 56/1.2-vel dolgozunk, plusz akus plusz gombos nagy markolattal.

    Equipped with a shutter release button, twin command dials, AE-L button, AF-L button and Focus Assist button, ... tripod mounting socket is located in line with the camera's optical axis, ... also holds an auxiliary battery... in the dust- and water-resistant vertical grip.

    Ill értelemszerűen szép számmal vannak különböző gyártóktól különböző markolatok a népszerűbb milcekre - de még EOS M-re is :D (ebből több gyártó fémből készíti pl, közvetlen állványba fogatható mindkét pozícióban) illetve a bőrtokok is sokat tudnak dobni, főként ha van egy kis integrált markolat részük is.

    szerk: Azt nem is mondom hogy tessék kipróbálni egy ilyen téglaszerű vázat, és hopp, sokaknak kiderül hogy ezt sokkal kényelmesebb fogni mint a dslrszerű markolatot (nem 700-800 grammos obikkal, értelemszerűen)! Egyszer ugorjatok be valami olyan boltba ahol meg lehet tapogatni - pár napos használat után az ember nem vágyik vissza. Persze nem az összesre áll, de a nagyja tégla egy kis fogással (tehát nem egy szappan epm1/gx1) a kis obikkal kényelmesebb legtöbbünknek. :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #357 üzenetére

    Nikon V3-nak hívják :P, kitben is árulják meg magában is.

    Palacsintával zsebibaba lenne, de összecsukható alapzoommal sem éppen nagy.

    Aztán a portré/tele obinál pattanhat fel az expó gombos/tárcsás/pluszfunkció gombos markolat, evf.

    Sok új nincs már a nap alatt. Aki húzza a száját a kis nikonra, CDAF-el is ő volt a leggyorsabb, de már (105db) PDAF is van a szenzoron... (de a szokásos tükrösnyi af felület helyett az egész képet lehet használni 171 CDAF pont segít ebben). 20fps lett folyamatos (pd)af mellett, maradhat?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Big-Lacos #359 üzenetére

    EM10 nem sok (nem pro) tükrösnél rosszabb, sőt... egyedüli vasnak is megállná a helyét vszínű.

    Nálunk korábban sokszor morgott az asszony ha a csattogót is vittem vacsi/séta/egyéb helyekre ahol a fotózás nem túl megtűrt... Maradt a telefon (N8/808 az akkori kompaktjával felért).

    Aztán a mostani X-ek (bőrtok rájuk gyógyult, én a markolatom el is adtam már) közül a kicsi övtáskába, a nagyobb hónom alatt simán elfér, diszkrét (és szinteszép, az övé préselt Fujifilm logóval dögösen néz ki) és ez neki sincs ellenére, meg könnyebb is, kisebb is, úgyhogy ezt (ezeket) szinte mindenhova visszük.

    Ha picit megszalad, TP féle szettet veszek, plusz obi, akku, és az akku csere is megoldott lesz. És az tényleg szép :)

    Ijk: Nehéz megállnom... Almát körtével? Ha van valakinek rá keret, akkor vesz rá fényerős obit, igen, a tiedre olcsóbb, ha szarabb is. De az tud kicsi is lenni, befér bárhová, és ha a modularitás/kompaktság megéri neki, akkor felpattintja az 1.2 es portréobit, és megkapja a kis dofot is. Ha meg nem gazdag, manuálozik, tudod, milcekkel, evf-el gyerekjáték. Számolgass fényerőt, dofot, manit, biztos kihozod hogy ez mégis miért nem jó... De hogy a körömnyi vackot inkább választanám összecsukható kitobijával mint szintén sötétzoomot de hatszor akkorában - ráadásul úgy szólsz be ennek, hogy te a zajszinted sem jobb ennél... Sőt, miben jobb a tied a körömyni szenzoros vacaktól?!
    Kezdem úgy érezni hogy csak savanyú a szőlő... :U

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #363 üzenetére

    Ha google meg flickr feléd nem nagyon van, tess...
    Leginkább obi függvénye hogy mennyire kompaktos... Meg dof meg utómunka.
    Ha ez már nem fér bele a modik szerint, akkor lehetne ezt az offosba átrakni, elég sok melóba kerül szinte 0 nettel ezt összevadászni... :B

    Azért fuss át egy 1 V3 reviewot, kíváncsi vagyok a véleményedre... És _utána_ jöhetnek a kifogások.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #370 üzenetére

    Hát sajna a jó obik jellemzően drágák... Főleg ha még kicsi és ritka is...

    De a váz már olcsó alá használtan :)
    V1+grip+32mm
    Vagy 2× annyiért a V2.
    Olcsó 25 1.4 manuál (30 dolcsiért :D ), c-mountos se fog vignettálni.

    Vagy a gyors 18.5mm 1.8, ha drága a portré üveg, mert ez újonnan sincs 60K! (APSC-re is 35 1.8G-t veszünk, nem N-es üveget általában). Lustáknak...
    És mi a jó ezekben a kombókban? Verőfényes napsütésben is használhatod nyitva :K
    A tizes palacsinta sztem kötelező (65K; ha nincs csukható zoom akkor musthave) - olyan pici hogy majd lefogja véletlen az ember :). Tamron f/2-es fix sort dob ki, valószínű azok sem lesznek drágák hozzá.

    EVF-es 1-es váz, stabis kitobival, és egy 50mm ekv f/1.8-as üveggel itthon boltból újonnan 147K. Drága?

    Ilyen markolatot hamar lőnék hozzá azt joccakát (<10k szállítással).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Na, hogy végre ON is legyek :D
    A csávó oldalát ajánlom mft-seknek is, van pár jóféle markolata!



    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz fattyu #375 üzenetére

    1,44m, dioptriás, érzékelős; sose próbáltam, se jót se rosszat nem szoktam olvasni róla.
    S.H. Vagy ő mutat érdekeset, vagy a dxo... (költői kérdés)

    Az árnál kifelejtettem hogy aki szeretné felvakuzni (SB-N5), annak az nem lesz olcsó(bb) mint ha dslre-re venne nagy vakut - de legalább pici és hasonlóan sokoldalú. De az olcsó kitekhez nem jár...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #357 üzenetére

    Milc vs dslr, sőt; drágább milc vs ff, akár munkára. [link]
    Wo komment, m3ss úgyis megteszi :D

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #383 üzenetére

    Mark1 mondjuk sigma/tamronnal, ill E1 kit+35ös használtból 3kg körül van, úgyhogy már csak bő két kilót kell hozzácsapni, és az élmény 80%-ban meg is van :DDD

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #385 üzenetére

    Kimaradt egy 35ös a második setupból ;]

    Amúgy minek a D610 hiper szenzora ha ilyen üvegeket pakolnál rá? Mármint én inkább lőnék ezekhez egy déhéccázat(jó, az nekem amúgy is szimpibb), persze nem az én dolgom. Az meg végképp off; igaz frankó üveg az 56os, de azért ahhoz képest féláron is el lehet portrézgatni. Legalábbis az 56 vs 60as gondolatkört vagy százszor lefutottam, millió képpel/teszttel... Aztán arra jutok hogy olyan setupnál előnyös főként, amit nem szeretek (teljes alakos portré; amikor minden látszik, igazából meg semmi).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #387 üzenetére

    D610et nem feltétlen szolgálják ki... A 18-55 2,8-4 stabival azért nem is olyan kevés - ha portrézik az ember akkor meg úgyis 60/56ost mellé rakja. A fényerős alapzoom nem lesz kicsi.
    Hát attól egyértelműbben hogy melyik az a hatvanas amit használok akkor tudnám leírni, nagy piros félkövér betűkkel írnám le, ennyire ne legyél flickrfabéta :P

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #388 üzenetére

    Ez meg friss, hogy kerekebb legyen a történet. Úgyis már csak ketten járunk ide, leült a topik, nem bírta ki a hosszú hétvégét sem ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #363 üzenetére

    Ez mennyire kompaktos kép?
    És tud rawot is... ;) És ahogy elnézem a csávó használja is. Irigylem tőle, enyémből ez kimaradt :(

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #394 üzenetére

    Azért az N8ban is van tartalék, de az alap jpegek, főleg bellével, nem nagy számok - ha amobilos mezőnynek oda is basznak vele.
    Külön app, 98%, pici élesség, szaturáció, kontraszt finomhangolás, szintek, tónusok, és egész vállalható.

    De leginkább azt akartam mutatni, hogy azért a mai kisebb szenzorokat sem kell annyira elvetni...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #421 üzenetére

    Pedig ezt annyira szépen megfogalmazta, hogy legszívesebben jól idemásolnám :K

    szerk: Izé, mi lenne a topikja annak, hogy ki gyün még szombaton Veszprémbe fotósviadalra? A nemhivatalos mftmilc topik, vagy csapongók offos topikja, vagy egyéb? :B

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rbalint88 #432 üzenetére

    Nocsak, ez majdnem Tayloros sebesség volt, máris megy a kis XF1?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rbalint88 #434 üzenetére

    Vigyázz, kézbe ne fogd (egy XF-obival) és és bele ne less, mert az emberek nagyja ezzel meg is fertőződik :D
    Egyébként pár ember gondolkozott az X100 meg cserélhetős változat között; a f***vsf**i.com-on összemérik az xf27-el, gyakorlatilag ugyanolyan kicsik, és a cserélhetős még olcsóbbra is kihozható mostanság. (ok, hibrid kereső nincs akkor csak evf) Én már majdnem meginogtam zsebgépnek egy X100-ért (mégis kéne valamit melóba kihurcolni, a napjaim több mint felét itt töltöm :( ), de ezzel szerencsére lebeszéltem magam...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    (#437) schawo: Nekem ne mond milyen az E1 kukucskája, bármikor debodom érte az összes apsc ovf-et (ahogy tettem is). Nyilván van akinek jó, vna akinek nem, de ahol lagol mint állat, ott **rt se lát az ember ovfben.

    (#439) Mercutio_: 'vesszőparipám' hogy aki csak (18-55)kitobival használt dslr-t, annak egy normális csúcskompakt kellett volna (oly, fuji, sony). Kevesen jutnak el a próbáig/felismerésig.

    (#441) Ijk: Rendes XF üvegek nagyja 100-200 között mozog újonnan is (ha hajlanál a használtra akkor új vásárlás terén is gondolom rugalmasabb vagy). Drága. Ha ilyen üveget vennél dslr-re? Az általában 1,5-2-2,5es szoró lenne. Na, az aztán q..a drága. Most épp azon izgulok mennyibe fog kijönni a 14mm-es... Nikonra sem találok olcsóbban, igaz, messze nem az itthoni listaáron jön (nem tehetek arról hogy 250-300$os árleszállítást itthon nem ejtik meg; úgy lehet hogy nikonra is lenne olcsóbban újonnan).

    (#446) fattyu: 2kg-ból egy százas az üvegre; a másik százas a váz (evf, jpg, sebesség, szintén színezhető fp :DDD ). Plusz itthon sajna elég érdekesen követjük a fuji árakat,újfent.
    Persze ezen faszság vitázni, X-E1/Nex6, illetve X-E2/A6000-t kell hasonlítani, és vagy váazt, vagy hasonló obikkal (bár a 16-50 OIS is bőven jobb a PZ-nél). Na látom más is írja.

    (#459) Ijk: Nézd mondjuk amazonon hogy párszáz dolláros különbségek ne torzítsanak, és miért egy 1.8G-t hasonlítasz a 35öshöz? Ne nevettes... 220 18-55, khm, erről beszéltem. 240 ért kapsz hozzá ajándék vázat is, hüle... Most keressek én is ilyen árakat? A nikon sokkal olcsóbbról indul! Azonos minőség meg drágább a nikonon (ismétlem, itthoni árak nagyja ***). Nextplíz. Ha nem érted, vegyél XC obit meg 27mm-est, ez a 3 darab kijöhet 2kg körül, tessék, neked való. :)

    Hú, kicsit jobb, igaz. Öhm... semmi. Maradjunk annyiban hogy 2 év alatt a hűdefaszától a hm, elmegyig eljutottam - ugyanazokat a képeket nézve. Eközben annyi történt hogy már nikonon elkezdem felfelé lépdelni üvegekkel. Úgy látom egyelőre nincs miről beszélnünk.
    Nem leszek ettől jobb fotós, monitornyi méretben tényleg nem nagy a különbség; nyilván nem az veszi meg az mft/fuji jó obijait, akinek a minőség/méret nem számít, hanem az, akinek ez számít. Akinek az ár, ár és az ár számít, canikont vesz.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz schawo #476 üzenetére

    Így van, sötétben elég retrósan szaggat az E1 evfje (normális fényeknél mondjuk korrekt).

    Ijk: Azt nem mondta senki hogy a fuji magyar pénztárcához van méretezve; nem ahhoz van, ez ilyen, nem is akarnak ocsóvá válni. (Olcsóbbá mint az XA1 meg az XC obik; amik mondjuk kb a többiekkel egy árban vannak egyébként). Más kérdés hogy olcsó portéobinak sokan pattintanak fel Planart/hasonlót, mert korrektül lehet vele manuálozni, de a manuál az nem af-es natív üveg, tudom.
    Annyit írtam emlékeztetőül ha nikonra szeretnél jó üveget, akkor ahogy írod apsc letojva, és igen drágán jössz ki a buliból.

    Sőt, egyik milc rendszer sem igazán magyar pénztárcbarát (bár nikon 1-re van pár olcsó üveg is, mft-re 1-1 olcsóbb akad).

    (#486) SylverR: Obi nélkül? Kitben máris teljesült a vágyad. Nemzetközi piactéren egyébként épp van új, eu-n belül.
    Ötvené' G3ak voltak nemrég, mutass valami használhatót csattogó fronton ennyiért :)

    (#488) BatchMan: :F Frissítést leírták, de a középkategóriás milc-ek elég korrekt méretű keresőkkel rendelkeznek, legalább FF gépek keresőjének a méretével. (Panák már a belép evf-eseken is nagyot használtak, gondolom ez most sem változott nagyon).

    (#504) nord_: Tíz perc, és az enyémnek is ötezred lesz a lagja :D

    szerk: (#513) Ijk, a mirrorless nincs benne ;]

    Dehogynincs szentgrál, ma is lett vagy 5-10 :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz BatchMan #488 üzenetére

    Repülőknél fény van dögivel, még sok éves cuccoknak sincs ilyennel gondja, sőt, még egy A3000-el sem lenne gond :DDD

    Kevés fénynél most kipróbáltam hogy fw update kevés fénynél is gyorsított-e. Kicsit igen, természetesen a telefonom videósképessége is limitál, élőben kicsit folyamatosabb:

    [link]
    A fénymérés eredményét érdemes meglesni viszonyításnak hogy mennyi fény van, ilyenkor pl ovfben mennyit lehetne látni (belső szobában kb semmi).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz osszaki #517 üzenetére

    Mondok egy dolgot például:
    Ugyanazt a képminőséget/dofot tágabb rekesszel éred el, például így is.
    Vagy a fénymásolós gyártót beérték kisebb szenzorral is, úgy is.
    Vagy úgy, hogy elég jó (főként oly) jpgekkel eleve elérik azt a dinamikát, hasonló zajt, amit a canikon az alap jpg-vel. Less rá egy-két EM10 tesztre, érzel bármi hátrányt apsc-hez képest?

    Én meg jobban szeretek raw esetén 16megás fájlokkal dolgozni mint 24esekkel, meg fókuszhiba miatt sokkal kevesebb rontott kép van, plusz amikor kevés időd van a kép (jó) elkészítésére, jobban a segítségedre vannak a milcek; így pár nap után ezt is behúzod a jobban elkészült képek mellé.

    szerk: Pixelméret és hogy a szenzor mennyire sikerült jól, leginkább ezek határozzák meg a minőségét. FFnél már jobban bírják a hőt, stb - de mft/apsc vonalon ilyen különbségekről érdemben nem beszélhetünk.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz pilóta #518 üzenetére

    +1


    Ez canonos, hangyányival kisebb mint a többieké. Ezen mindkét apsc rajta van. És itt egy arányaiban apsc-hez passzoló mft szenzor.

    Vizuális típusoknak

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Novics #522 üzenetére

    Korrekt úgy lenen az összehasonlítás, ha vmi normálisabb videórögzítésre alkalmas eszközzel azonos beállítások mellett egy átlagos és egy nagy apsc ovf-is bekerülne egy ilyen videóba.

    A kevés fénynél ma már elég lassúnak számító (van akit zavar, van akit nem) E1-em ilyen gyors volt. De annyi fénynél csak egy sárga pöttyöt látni ovf-ben, így engem ez nem zavart, mert többet láttam evf-el.
    Sőt, éjellátóként:[link] Jól van, azt hittem én csinálok csak ilyen béna videókat, de úgy látom akadnak még rajtam kívül is bénák :DDD

    Ó, és tessék, találtam is ilyet:
    [link]

    Amik _nekem_ tetszenek rendszerek azok magyar pénztárcához drágák, amúgy meg relatív olcsók.
    G3 használtan korrekt, vagy újonnan E1 kit, G6 vagy EM10. Eléggé más karakterek, más előnyökkel, hátrányokkal, hogy kinek mi jobb, döntse el maga.
    Akinek nem kell EVF, a penek és az XA1 elég fasza árban van, átlaguser kitobi+palacsintával örül mint majom a farkának hogy mennyire q..a jó képeket köpnek ki, és ennyi a lényeg sztem.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz SylverR #529 üzenetére

    Bocsánat, elfelejtettem hogy ebayen csak garanciamentes és/vagy lopott cuccokat árulnak :U
    Amúgy nikonok (normális helyről) 3 év garival rendelkeznek. Én a második fujit 1+1évvel vettem (1 itthon, +1 olaszban).
    Van olyan amit vidéken szervizelnek? Nincs. Esetleg ismerős bolt van aki felviszi gariztatni. Nekem ezt nem kell lerajzolnod...

    (#530) Bici:
    -Tükrös pdaf fázispontatlanságból adodó hibák nem léteznek EVF-es gép esetén.
    "Egyszerűen az EVF felbontása túl kicsi ahhoz szerintem, hogy megállapítsam, hogy hol a legélesebb a kép." Ilyen kijelentésekkel olyan topikban ahol sok EVF-et használó ember van, nem... irogatnék ilyeneket.
    Minél kéne nagyobb felbontású EVF? Mit próbáltál utoljára, Fuji S6500fd-t? :)
    FF kereső méretű tűéles képet nézek, és hüvelykujjal ha rányomok a gombra, ránagyít hogy hova fókuszáltam, af mellett is - fényerős üvegnél nagyon kicsi dofnál ez isteni. Pedig alapból is sokkal többet látok mint te ovf-ben.

    43-46ig ovf vs evf méret és fényesség. 5100 nagyítós üveggel, azaz kb D7K méretű, világosságban belépő szintű.
    Milyen ovf méretről beszélünk nálad?

    Ha egyszer bemennétek egy média márktba, lehalna a topik :D

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Bici #545 üzenetére

    Nem értem a kérdést. JPG motor.

    SylverR, mindegy, milcezz. Másoknak is egyre megy hogy mft vagy apsc milc, megszoktuk :).
    (#541)-et hagyhatjuk, csak olyan mintha más hülyének lenne nézve hogy gari nélküli gépeket vesz/ajánl. De mond azt hogy csak vidéki boltban akarsz venni, az megint más, elfogadom. :R

    (#549) rbalint88: Kalibrálható. De vannak esetek amikor nem. És a vázat egyszerű, obikkal nem mindig. Szerencsére nem volt fókusszal bajom (eltekintve a cdaf+tamron párosítást), de mások haladó vázakkal szoptak rendesen (2 finnyás obival).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz SylverR #552 üzenetére

    De, vidéki boltról beszélsz... Mert mindenenk Bp-en van szervize, és ott kell gariztatnod, max felviszik.

    -Garanciális, bolti áruról lehetett csak szó számomra.>>Mi is arról beszélünk.
    -Ígyis más városban lakom, és más városban van a bolt, ahol vettem. De csak 70 km a táv, így nem vészes. De most, hogy egy pesti üzletben legyen a garancia intézve, vagy esetleg angliába, az nem jó.>> Lehet én értem félre, de azt akarod, hogy vidéki boltban tudd beadni, ahonnan felviszik bp-re, javítás után visszahozzák neked. Goto első pont.

    -Igen, akár bp-i, akár más címet írok rá, időnként postázni kellhet. Nekem olcsóbb a posta mint 70Km-t autózni, nincs céges autóm.
    Ugyanazt, ugyanúgy kell leírnom és a dobozba raknom ha ismerősnek(boltos) viszem be a cuccot hogy vigye fel garizni vagy én adom postára. Nekem mindegy hogy postára vagy boltba megyek.

    Nem akarsz bp-ről vagy külföldről venni, legyen, megértem. De ettől még mi is garanciás, bolti dolgokról beszéltünk - és akár használtra is lehet még gari persze. :R

    Viszont ha ez azt jelenti amire gondolok, akkor meg nem értem: 'Emiatt nem akarok csak drága terméknél szüttyögni a külhonból rendeléssel.' Nálam a váz/kit/obi az ha több tízezret tudok spórolni, akkor már elég drága hogy kintről rendeljem.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz SylverR #560 üzenetére

    Ki mennyire ügyesen keres... UK általában drága. Lengyel, olasz ahol jó árak vannak eu-ban. Ha meg jön a 14-esem akkor megmondom mennyire jött ki itthonihoz képest, addig nem mondom biztosat; de kb egy százassal a közepes esetben is.

    10-20ezerét nem veszem kintről. 60-80-100 ezerért igen.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Teszem hozzá itt a topikban minden milc-es tükrösről váltott, és nem is az első tükrös után.

    Amúgy is általában (nem a belépő cuccokrka gondolok) tudatosabb választás eredménye (amikor már tudják hogy mit akarnak csinálni a géppel, és milyen obik kellenek és milyen minőség) egy-egy milc rendszer.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #582 üzenetére

    Leginkább azért vesznek induláskor dslr-t, mert komolynak néz ki, és kitobival használják, zöld módban. Vanank akiknek olyan tulajdonság miatt kell amiben nem jók a milcek, de az első/belépő tükrösöket 98%ban nem ezért veszik, hanem kinézet/ajánlás miatt.

    Árakon ne vitázzatok mán... még ezen is...

    (#585) fattyu : Én is keresőbuzi vagyok, minimum ovf, de inkább evf. Kinek mi...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #612 üzenetére

    Mondhatnánk hogy D200 jó váz, de (szinten minden ) ami is jó(bb benne mint 1-2 fiatalabb és lentebb pozícionált váz) benne, annak a nagyját a 18-70 agyon is vágja - ok, van még mellette fix is, de akkor is általában alig lehet kihasználni a vázat.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Na mégegyszer. D200 miben tud többet D90/5100tól (nagyságrendileg azonos ár, csak 3 különböző szint)?
    Azok egy része amiben jobb is, setétzommal bukó. Af sebesség bukó, zaj bukó, világos kereső sötét obin át bukó; stb.
    D50hez okés, csak én úgy érzem kiegyensúlyozottabb lenne akár D90 meg csavaros 17-50 2.8 (jó, ez kétszer annyi mint a 18-70, de az a 30K a vázon is megfogható akár). Csak számomra nem szerencsés/homogén kombónak tűnik, talán úgy voltál vele hogy a váz tuti ne limitáljon...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #638 üzenetére

    A külöbségeket tudom a gépek között(fogás egyénfüggő, nekem sokkal jobban bejött az 5100 fogása&súlya mint a D90-é), hogy még 50K különbség volt akkor közöttük, annyit nem gondoltam.
    Ha kiad a sigma 16-50 átlagnál fényerősebb zoomot, nem lesz 200 alatt és méretben is brutál. Bár korrektnek mondható áron mérik a 18-35 1.8at is. 16-85-re nem adnék annyit én sem, ha kb feléért van 17-50 2.8 Tami ahogy írtuk többen is. Ill én 28-75el is remekül elvoltam, nem igen hiányzott 28mm alatt, kb 2× került rá a nikkor amikor alá akartam menni; és apsc-n egész vállalható képe van, ha inkább a teteje hiányozna.
    Egyébként az új 17-70 sem lett rossz, ezt már megvettem volna esetleg, de azért annyira nem is olcsó.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #646 üzenetére

    Hol maradtál ilyen sokáig? :)
    A képminőség mint olyat ne is nézzük persze; másik váz meg a D90 volt amit írtam, amik nagyságrendileg egy ársávban vannak. De igazad van, akasszunk belépő cuccokat pro vázra, a sznobság biztos kiegyensúlyozottá tesz egy rendszert.
    (Fogás+súlynál obival kényelmesebb volt husibb a markolat nekem 5100on mint D90en, és sokkal kényelmesebb mint D5000en. Amikor meg csak tartottam a gépet (helyváltoztatás közben) akkor nekem nem a kisujjamnál lévő plusz jött be jobban, hanem megint a vastagabb markolat. Bár tudom, buzi vagyok, mert a mostani tégla kényelmes (főként tokkal) és hát az nem lehet. Meg auto isozok, úgyhogy tuti buzi vagyok :D
    Igaz, a lényeghez nem tudtál hozzászólni, de azért köszönjük.

    Ijk, pár sec után lekapcsolja a kijelzőt(gondolom nálad is beállítható), így amikor emeled fel a gépet, félig rányomsz expógombra hogy éledjen fel, és felemelés közben már látod. Elhiszem hogy valakiknek kényelmesebb a tetején nézni a kis kijelzőt mint hátulján nagyobban, ezen nem veszünk össze. Mindegyik gépemnél automatikusan nyomok félig expót, mivel korábbi/mostani gépeket is ez élesztette fel.
    Gondolkoztam hogy 5100at is beleírjam-e, sejtettem hogy belekötnek mint köracél a betonba ;] . Más beállítottságú userreknek van, kész.

    k1csi: "A fázis AF-en kívül (ami ma már szintén csak a haladó/pro tükrös vázakra igaz) " - mire gondoltál? Egyébként a hsz-re plusz egy, csak ezt nem értem.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz m3ss #658 üzenetére

    Így van :D

    ;]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Ijk #665 üzenetére

    Pana elmegy. Nikon 1 korrekt. Többieknek nem megy, így inkább pdaf-es hibrid fókuszt használnak, úgy megint okés.
    És ő a király.

    k1csi, erre gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #668 üzenetére

    Fákk, az úgy-nál lévő linknél 4:25től van amit linkelni akartam, viszont találtam egy jobbat, egyből összehasonlítás is: EM1 vs XT1

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rumos14 #672 üzenetére

    Ha jobb mint a N1 V3, akkor mucca, nem kizárt, de sztem erre nem nagy az esély.
    Annyi rémlik hogy végre (elődjétől eltérően ;] ) ér is valami az a csomó pd pixel a szenzoron :) . Hogy legnagyobb a lefedettsége az oké, de sebesség meg a sony... általában a nem mondom kitől is ki szokott kapni (fuji hibridjeitől idáig kikaptak a sony hibridjei). #668-ban sem láttunk nagy dolgot, bár nem túl ügyesek a gépekkel az is tény (sőt, a csaj jellemzően ügyesebb mint a srác).
    Ne nekünk kelljen googlizni, 1-2 linket megköszönnénk. :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz rumos14 #674 üzenetére

    Te most komolyan videóról beszélsz? (Vannak videós hasonlítások is, abban már tökre jók az utóbbi 1-2 év termése).
    Amire átlag user használja, arra a nem belépő milcek már használhatóak - nem annyira mint a belépő tükrösök, de már használható. A fullosabb milcek meg már haladóknak is használható. Még 2 gen, és akár sportra is jó lesz.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Jajjmá, aszittem a nikonból költözött át ide a kolléga végre :DDD

    Hogy az EVF-ről és OVF-ről valaki leír pár tényt, attól még lehet hogy az ő témáinál legtöbbet a kijelzőt használja (koncert, csillag, stb). :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák