Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Reggie0 #72 üzenetére

    dehát a gyári NAS legnagyobb "tudása" az hogy "csak összelapátolják a bolti alkatrészeket egy saját panelre és hardverre, majd arra írnak szoftvert". ez a NAS ismérve, ha kész ki lehet tenni a boltba.

    de ez kb. elmondható az összes többi termékre is. egy laptop is csak összelapátolt alkatrész. ha összeszigszalagozok egy kijelzőt, meg egy alaplapot, egy billentyűzetet, meg egy akkut, akkor ugyanannyiból még jobb laptopom is lesz. azzal a kis bökkenővel, hogy az nem laptop. ugyanúgy, ahogy egy 18 ezerért kikukázott optiplex nem NAS. akkor se ha valaki xpenology-t telepít rá.

    a 100 soros bash egy nemlétező dolog. annak mégis mit írnál a dobozára ha ki akarod rakni egy kirakatba? ha megoldást szeretnék vásárolni, akkor egy terméket keresek, tesztelve, supporttal. az teljesen irreleváns hogy ugyanezt valaki otthon a pincében meg tudja-e oldani két befőttes üveggel, meg egy flakon púrhabbal is.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz Reggie0 #72 üzenetére

    Informatikusként mindezt értem, csak összekevered a sufnituning barkácsolást meg a gyárilag kész supportált megoldást. Márpedig az emberek többsége nem problémát akar vásárolni hanem megoldást. Nagyon jó, hogy te összehekkelsz valamit ami bizonyos paramétereiben hasonlít egy NAS-ra, de az emberek többsége nem akar ezzel bohóckodni, csak használni szeretné lehetőleg probléma nélkül.

    Én is így vagyok például az autókkal, nem értek hozzájuk és a legkevésbé sem érdekelnek, csak használni akarom. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák