Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz bambano #50 üzenetére

    Egy apróság: mivel én programtervező matematikusként végeztem, én minden fontosabbat elhiszek, amit az egyetemen tanítottak. A marxista gazdaságtant már akkor sem hitte el senki, felvilágosult helyre jártam. De a matematika az sokkal inkább örök és egyetemleges, mint bármi más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz bambano #51 üzenetére

    A marxista gazdaságtant már akkor sem hitte el senki, felvilágosult helyre jártam. De azért tanították neked is, vagy nem? No, arra gondoltam....a PG-re . A matekról nekem is hasonló a véleményem.

    IN GOD WE TRUST!

  • WN31RD

    addikt

    válasz talmida #44 üzenetére

    ''A gumióvszer majdnem semmitől sem véd meg...csak megsúgom.''
    Az esetlegesen erre tévedő kiskorúak védelmében szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a fenti állítás hajmeresztő baromság vagy inkább pofátlan hazugság. A gumióvszer - szakszerű - használata nagyon nagy mértékben csökkenti mind a szexuális úton terjedő betegségek továbbadásának mind a nem kívánt terhességnek a kockázatát.

    talmida, nem gondolom, hogy itt és most a moderátori jogkörömmel élve lenne célszerű a fentiekhez hasonló nyilvánvalóan téves, és a tájékozatlanabb emberek, pl. gyerekek, számára veszélyes, nézetek terjesztését meggátolni. Viszont ha gyerekek jelenlétében adnád elő ezt a hülyeséget az orrom előtt, bizony leordítanám a fejed, és sürgősen melegebb éghajlatra küldenélek.

    Ha azt akarod mondani, hogy szerinted az a leghelyesebb, ha az ember házasság előtt egyáltalán nem él szexuális életet, akkor legyél őszinte, és mondd azt. De ne azzal próbálj rávenni másokat ennek elfogadására, hogy olyan hazugságokkal ijesztgetsz, hogy pl. a gumióvszer semmit nem ér.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #50 üzenetére

    ''Mózes meg időszámításunk kezdete környékén-után élt''

    ???

    Szerintem kevered Jezussal :) Mozes joval regebben elt (ha elt), szoval az 1300 ev realis is lehet ([link])

    Ja, es ugyan nem kovettem a vitat, de kereszteny korokben eleg nepszeru az a nezet, hogy az oszovetseget az uj szovetseg (ami Jezus kozremukodesevel jott letre) egyszeruen hatalyon kivul helyezte, ezert is nem neznek ki a keresztenyek olyan viccesen, mint az ortodox zsidok - viszont ezzel ugye a Tizparancsolatnak is lottek.

    DRM is theft

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz tildy #47 üzenetére

    Igazából egyszerre válaszolnék mindenkinek, de tényleg nincs időm most..még neked sem kimerítő választ adni. Rendben van, hogy te nem vagy kíváncsi a tízparancsolatra, de azt is el tudom képzelni, hogy még itt is lehet, hogy volt olyan, aki örült, hogy erről is olvashatott. :)

    Tényleg nem bigyesztettem oda minden sorom után azt, hogy szvsz, de nem akartam még hosszabb lenni. Csodálkozom, hogy ez erőszakosságot jelent szerinted. (Azt is hittem, h mindenki arról írhat, amiről csak akar..vagy tud...vagy, amit szeret...Nem gondoltam, hogy vannak tiltott témák is, olyan, mint pl a tízp..... (lassan ezt is úgy kell leírni, mint a ter***ista szót)

    Nagyon mimóza lélek lehetsz, ha egy rejetett kis (pár órát élt) ''magán'' blog így kicsapta a biztidet. :F

    ---nincs időm új ablakot nyitni, ezért a g.óvszerhez csak annyit, h orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek. Erről ennyit.

    [Szerkesztve]

    IN GOD WE TRUST!

  • PPeter

    addikt

    válasz talmida #55 üzenetére

    ''ezért a g.óvszerhez csak annyit, h orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek. Erről ennyit.''

    Ez nem ugyanaz, mint amit korábban írtál. Tudatosan beszélsz valótlant. Ha jól emlékszem, erre is volt valami pont a kőtáblákon... ja igen... ne hazudj.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • WN31RD

    addikt

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Viszont a Mózesnek tulajdonított írások jó része igazából nem tőle és nem is abból a korból származik, hanem később keletkezett. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #55 üzenetére

    ''---nincs időm új ablakot nyitni, ezért a g.óvszerhez csak annyit, h orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek. Erről ennyit.
    ''


    :D Szerintem most hagyd abba. A vallásosság egy dolog. A butaság egy másik. Mutass légy szíves olyan hiteles forrást, ahol bármilyen orvos azt igazolja, hogy egy megfelelően használt gumióvszer hatástalan. (Mellesleg 98% hatásfokrol beszélnek hivatalosan, szóval akár még igazad is lehetne, hiszen valóban van 2 %, amikor teherbe eshet valaki gumióvszer mellett is :) ) Szóval ha nem akarod tovább lejáratni magad a témáben, akkor inkább kerüld a témát szvsz. .

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • bambano

    titán

    válasz talmida #55 üzenetére

    Igen, orvosilag igazolták, hogy az óvszer szakszerű használata mellett is fennáll néhány (én 4-re emlékszem) százaléknyi esély a teherbe esésre. Ha eladnak évi x milliárd óvszert, akkor ez a néhány százalék valóban sok, viszont rettenetes nagy csúsztatás.

    Viszont azt is egyértelműen bizonyították, hogy sok nemi úton terjedő betegség ellen 100%-ban véd a helyesen használt óvszer, mint pl. az aids.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #54 üzenetére

    Nem, nem keverem semmivel, olvasni nem tudok szakszerűen.
    sorry.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • wwenigma

    Jómunkásember

    És azt tudtátok, hogy a ''Ne paráználkodj'' az eredetileg az állatokkal való intim együttléteket kívánta megtiltani? :)

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #55 üzenetére

    Nem ez a blog csapta ki a biztosítékot, már régebb óta nyomonkövetem efajta ''ténykedésed'' itt a fórumon, topikokban .

    ---nincs időm új ablakot nyitni, ezért a g.óvszerhez csak annyit, h orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek. Erről ennyit.
    Mennyi az a sok? A tablettától is sokan teherbe estek már.. Semmelyik védekezés nem 100%os. Kivéve ha az ember megtartóztatja magát. De ezek szerint te ''példás'' életet élsz, és kizárólag gyereknemzés céljából szeretkezel .
    Atöbbihez inkább nem szólnék, a moderátorok már kifejtették, csodálkozom, hogy ennyire nem sikerült értelmezned.
    Egyébként tény és való, az effajta térítés, igeosztás kiveri a biztosítékot nálam. De ez már egyéni szocproblem.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • bambano

    titán

    válasz tildy #62 üzenetére

    bocs, de kötözködhetnékem van :))
    A tablettától még soha senki, legfeljebb tabletta mellett :))

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tildy

    nagyúr

    válasz bambano #63 üzenetére

    Of course:R

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • talmida

    Közösségépítő

    Látom, jól kitomboltátok magatokat. :D

    A lehazudósnak üzenem, hogy amikor ember életről van szó, akkor 100% biztonságra kell törekedni. SZERINTEM.

    IN GOD WE TRUST!

  • PPeter

    addikt

    válasz talmida #65 üzenetére

    Hát persze. Kérlek, csúsztass, terelj, hazudj még, a Bibila nevében lehet azt is. Szerinted.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz PPeter #66 üzenetére

    Kedves PPeter, mindenkit (téged is!) a saját mondatai minősítenek. Nem mindennapos a hangvételed :(

    IN GOD WE TRUST!

  • WN31RD

    addikt

    válasz talmida #65 üzenetére

    Az, hogy ''szerintem 100%-ra kell törekedni'' nagyon nem ugyanaz, mint hogy ''ami nem 100%, az semmit nem ér''.

    Egyébként pont azért nem lenne szabad ilyen témában csúsztatni illetve hazudozni, mert tényleg emberéletekről van szó. Ha ugyanis azt hangoztatod, hogy az óvszer gyakorlatilag hatástalan, ellenben mennyire hűdeszép dolog az, ha házasság előtt nem él valaki szexuális életet (megjegyzem, két nagyon eltérő jellegű témáról van szó), annak jellemzően nem az lesz a hatása, hogy a fiatalok dugás helyett átszellemült mosollyal a képükön csupán fogják egymás kezét, hanem az, hogy nagyobb arányban dugnak óvszer használata nélkül. Ennek a következménye pedig a betegségek nagyobb arányú terjedése, nem kívánt gyerek, nem kívánt abortusz, stb. Nem játék az ilyesmi, hanem súlyos dolgok, pont ezért reagálunk ilyen keményen a felelőtlenül terjesztett idiótaságaidra.

    Szerk.: Foglalkozz inkább a Bibliával meg hasonlókkal...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • PPeter

    addikt

    válasz talmida #67 üzenetére

    Az sem mindennapos, hogy tényeket ferdítesz el, tudatosan marhaságot beszélsz - például a fogamzásgátlással, védekezéssel kapcsolatban -, mindezt úgy, hogy persze mindenki hülye, csak te vagy autóbusz. Hát hogyne.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • lesaux

    veterán

    válasz talmida #55 üzenetére

    Azért van különbség aközött, hogy A gumióvszer majdnem semmitől sem véd meg...csak megsúgom és hogy orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek

    A gumi óvszer 99%-os hatásfokkal véd a nem kívánt terhességtől, valamint a nemi betegségek terjedésének is gátat szab. Ez igencsak ellentmond annak, hogy majdnem semmitől sem véd meg.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz sztikac #42 üzenetére

    Még szerencse, hogy véletlenül se azzal kapcsolatban reagáltál, amit én írtam :) Illetve arra is kiváncsi lennék, hogy hol írtam, hogy én mindennel 100%-osan egyetértek, amit az egyház vagy a pápa vagy akárki mond...érdekes, hogy ha van 2 tábor, és valaki akár csak kicsit is védeni próbálja az egyiket, azt rögtön beskatulyázzák :) De én is befejeztem

  • erdoke

    titán

    válasz lesaux #70 üzenetére

    Hülyeség ellen nem véd az se, így ''majdnem semmitől sem véd meg'' bizonyos embereket... ;]

    A legjobb aláírás a héten

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz bambano #59 üzenetére

    Az a pár % is csak akkor, ha selejtes az óvszer (ergo likas). Aki tutira akar menni (nem-)gyerekügyben, és van hozzá gusztusa, használat után letesztelheti egy kis vízzel :DDD

    [Szerkesztve]

  • talmida

    Közösségépítő

    A f.gátlóval kapcsolatos témában valóban túlzásba estem, amikor a nem 100%-ig megbízhatót ''semminek'' tituláláltam, és ezért elnézést kérek.

    IN GOD WE TRUST!

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #74 üzenetére

    Ezek szerint akkor érvényes rá a 10/9? Vagy a túlzás szerinted nem az?
    De ha igen, akkor hogy próbálsz másoknak így tanácsot adni, ha te sem tartod be a tízparancsolatot?
    Félre ne értsd, nem bántani akarlak, csak érdeklődöm:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • bambano

    titán

    válasz tildy #75 üzenetére

    Hogy lehet tanácsot adni egy ennyire önellentmondásos etikai rendszer alapján, főleg úgy, hogy akik hirdetik, sem mindig tartják be? Azt hiszem, itt nagyon érvényes a vizet prédikál, bort iszik...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zso73

    veterán

    válasz talmida #55 üzenetére

    Nagyon szép a blogod. :C
    Az új szövetség után nem vált feleslegessé a 10 parancsolat ? Vagy tagadod az Új szövetséget?
    ''Új szabályt adok nektek. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.'' (Tán Jézus.)
    És ez tök elég, mert a szeretet a legnagyobb erő.(Szerintem.)




    Az óvszer meg csak, akkor 100%, ha amolyan ''Utcalányos '' szexet nyom az ember.
    Ha lemész a pincébe, milyen óvszer véd meg a hüvely fertőzött hüvely-váladéktól?

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • zso73

    veterán

    válasz zso73 #77 üzenetére

    Ha lemész a pincébe, milyen óvszer véd meg a fertőzött hüvely-váladéktól.
    A mondat helyesen. :R
    76: Ez előítélet........ :)

    [Szerkesztve]

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • #64791808

    törölt tag

    Remekül tudom vizsgálni a dolgot külső szemmel, mert a legkisebb mértékben sem érdekel a tíz parancsolat. Hozzá tenném, hogy a tizenegyedik az, hogy a sört be kell hűteni, de most nem ez a lényeg.

    Vizsgáljuk meg ezt nem vallásos szemmel!

    Az első három parancsolata ugyebár marketing. Védeni kell a brandet. Az első kettő útjában áll annak, hogy az ember más vallásokat is elfiogadjon. Miért? Nos, ha egy keresztény találkozik egy muszlimmal, akkor találkozik egy olyannal, aki ''olyanban hisz, amiben nekem nem szabad''. A ''nem szabad'' ott marad... A harmadik parancsolat lényegében arról szól, hogy istennek csak megköszönni szabad, és hozzá csak imádkozni szabad. Amikor valaki totálkárosra töri a kocsimat, akkor nem lehet istenfaszázni. Pedig ha az öreg odafenn lenne, akkor nem törné össze a kocsimat, úgy, hogy teljesen vétlen vagyok. (Nem történt meg, példa.)

    Negyedik: szenteljem meg a szombatot? Ez mit takar? Ne dolgozzak? Hogyafenébe ne dolgoznék, ha kell. Szóval ha én szombaton füvet nyírok, honlapot szerkesztek, stb, és a nap végén fáradtan esek be az ágyba, akkor eleve nem lehetek jó keresztény? Vagy szombaton ezek helyett inkább templomba kell menni? Ha így kell értelmezni, akkor milyen isten az, aki szombaton az elvégzendő teendőid helyett talpat nyalni hív...?

    Ötödik: tiszteld a szüleidet! - Amennyiben azok méltóak rá. Ha mondjuk a gyerek apja részeges és veri a családot, akkor tisztelni kell, különben nem jó keresztény az illető? Ez egy baromi nagy tévedés. Tisztelni azt kell, aki méltó arra. Az, hogy valaki kipréselt magából egy gyereket, nos az a minimum szerintem, utódnak életet kell adni. Az pedig végképp nem nagy dolog, hogy valaki ''meg tudott csinálni'' egy gyereket. A gyereket békessékben és egészségben felnevelni, számára értékrendet átadni, az anyagi függetlenségét megteremteni, az tiszteletre méltó dolog. Csak ez a legtöbbször nem jár együtt a szülőséggel.

    Ne ölj! - A bosszúállás az én dolgom. Csak látnám már. Az a tanár, akit teljesen ok nélkül meglincseltek a saját gyereke szeme láttára, az is így gondolná? Mert én úgy érzem, hogy nem érdemel életet, aki ilyet csinál. Ehhez képest semmi nem történt. Mondok groteszkebb példát. A ''Ne ölj'' parancsolat értelmében: tegyük fel, hogy valaki éjjel betör hozzám és a családomhoz, és rablás közben rajtakapjuk. A rabló nem elmenekül, hanem úgy dönt, mégis elveszi, amit akart, és kinyírja, aki az útjában áll. Ha a testi erőm és az eszközöm is megvan, hogy megakadályozzam, de az ő élete árán, akkor hagynom kell, hogy kinyírja a családot, aztán engem? Érsd: ha a konyhában felkap egy kést, de én meg tudnám védeni magam, de lehet, hogy a gyomrában köt ki a kés, akkor nem tehetem meg? Egy frászt nem.

    Ne törj házasságot - ha ezt úgy kell értelmezni, hogy házasságban ne lépjünk félre, akkor ezzel teljesen egyet értek. Ha viszont úgy, hogy nem lehet elválni, akkor elég szar duma. Egy rossz házasságból nem lehet elszabadulni? Na neeeee szórakozzunk már...

    Ne lopj és ne hazudj. Egyet értek velük, leszámítva, hogy mi számít lopásnak és hazugságnak. A modern társadalomban ezek nehezen megfogható dolgok. Miért is? Vettem egy harmonikát, ami 350 ezret ér, 25 ezer forintért egy sráctól. Kétszer megkérdeztem, hogy biztosan nem akarja-e felbecsültetni. Nem akarta, el akarta adni nekem. Mondtam, hogy jó. Elhallgattam, hogy ''haver, ez ennél jóval többet ér''. Hazudtam? Naná. Akkor emiatt nem lehetek jó keresztény? Ha ötletet lopok, az csúnya dolog. Attól függ, mekkorát. Szóval a két parancsolat fontos, csak értelmezési tartományt kell adni mellé.

    Ne kívánd a másét - már hogyne kívánnám! A folyomány, az irigység valóban ocsmány egy dolog. De az, hogy nekem kell a miniszterelnök audija, és vételi ajánlatot teszek rá, vagy egy olyat akarok venni, az mért bűn? Kívánom a másét, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy el akarom azt venni. Vagy az öreg feltételezi, hogy mindenki alapból irigy?

    Szóval jó dolog ez a tízparancsolat, és baromi elegáns rá hivatkozni, csak nem ártana értelmezni is. Mert biztos van értelmezése, amely szerint ezek valóban az univerzum törvényei, csak sajnos pár nézőpontból és jópár esetben masszív baromság.

    Na lehet anyázni :D

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #65 üzenetére

    Szerintem az óvszer pont, hogy az emberéleteket menti meg, illetve teszi jobbá, közel 100%-os hatékonysággal. Szemben az ezzel kapcsolatos parancsolatokkkal és szabályokkal, akik simán tönkretehetnek emberéleteket (éhező gyerekek pl, akiket nem tud eltartani a szülő, vagy pl egy aids-ben haldokló ember). De ezt már írtam: [link]. Minimum gondold végig a dolgokat, mielőtt leírod, nem elég szajkózni a frázisokat, mint egy gép.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #64791808 #79 üzenetére

    ''Szóval jó dolog ez a tízparancsolat, és baromi elegáns rá hivatkozni, csak nem ártana értelmezni is. Mert biztos van értelmezése, amely szerint ezek valóban az univerzum törvényei, csak sajnos pár nézőpontból és jópár esetben masszív baromság.''

    Tulajdonképpen itt a lényeg. Bizony a 10 parancsolatot sokféleképp lehet értelmezni, igazából az egyház feladata ez lenne, hogy a helyes értelmezést megadja. A probléma az, hogy gyakorlatilag minden pap mást mond...s így elég érdekes tud lenni a dolog.

    Akkor jöjjön az én értelmezésem is, remélem így több értelmet lehet meglátni bennük :)

    Első kettő: Tulajdonképpen igazad van, brand védés...de ha azt feltételezzük, hogy ő az egyetlen, igazi isten, akkor tulajdonképpen az embereket védi vele (úgy vélem egy vallási szöveget nem lehet soha teljesen ateista szemlélettel értelmezni, ezért veszem úgy, hogy van igazság benne).

    Harmadik: én értelmezésmben ez nem csak a káromkodás tiltását jelenti. Hanem mindenféle esetben, amikor Isten nevét említed, azaz vonatkozik az üres dicséretre is. De vonatkozik esküre is, stb.
    A veled történt rossz dolgokra pedig az egyház azt mondja, hogy ''Isten útjai kifürkészhetetlenek'', magyarul lehet, hogy most rossz történik veled, de később ebből jó is származhat. Ha belegondolsz abba, hogy relatív apró cselekedetek mennyire befolyásolni tudják az életed, ebben még lehet is igazság. Persze lehet belemagyarázásnak is felfogni.

    Negyedik: Ha nem akarunk mindent szó szerint venni, akkor ez egy elég reális, és emberbaráti parancs. Gyakorlatilag arról szól, hogy ha egész héten gürcöltél és majd megszakadtál a munkától, akkor legalább egy napon állj meg, és foglalkozz a családoddal, a barátaiddal, és többek között Istennel is. Az eredeti parancsolatban szó sincs arról, hogy ez minden vasárnap templomba járást jelentene. Szóval ha nem vaskalaposan akarjuk értelmezni ezt (lásd ortodox zsidók, hogy szombaton csak x lépést szabad megtenniük), akkor szerintem ezzel nincs semmi baj.

    Ötödik: Szerintem itt is az érvényes, hogy nem szabad szó szerint venni. Nem azt jelenti, hogy tiszteld szüleidet, még akkor is, ha épp egy damillal folytogatnak. Nem a kivételekről szól, hanem a normális esetekről (abba ne menjünk bele, hogy jelenleg vajon melyik is a kivétel, remélem mindenki érti mit értek normális eset alatt).

    Hatodik: Ebben is inkább a jót kéne meglátni. Talán jobb lenne az a megfogalmazás, hogy törekedj arra, hogy ne ölj meg soha senkit. Csak így nem kiskapu biztos :) De igen, a példádban szerintem is neked van igazad. De ha van esély arra, hogy megtedd mindezt úgy, hogy az illető ne haljon meg, akkor inkább úgy tedd. Itt most nem filmekben látott hősködésekre gondolok, hanem reális esetekre: például ha az adott bűnözőt meg tudod állítani úgy, hogy lelövöd, vagy úgy, hogy be tudsz zárni egy ajtót, amin nem tud átjönni, akkor utóbbit azért helyesebb.

    Hetedik: ezt úgy kell értelmezni, hogy ne lépj félre. Válással kapcsolatban kicsit érdekes dolog amúgy, azt mondja az egyház: ''Amit Isten egybekötött, azt ember szét nem választja''. Ez még rendben is lenne, de ha Isten segítségét lehet kérni a házasságkötéshez (hogy ő kösse egybe azt a két embert), akkor váláshoz miért nem? :)

    Nyolcadik, Ne lopj: tulajdonképpen jogos amit mondasz, a mai világban elég nehéz ezt körbehatárolni. Gyanítom az eredeti parancsolat az akkori világ szellemét figyelembe véve készült, akkor a szellemi érték, mint fogalom nem nagyon létezett, így csak a tárgyi dolgokra vonatkozott. Mai világban talán úgy lehetne értelmezni, hogy ne károsíts meg másokat. Te példádat nézve:szeretnéd ha fordítva történne meg? Igen, sejtem, azt fogod mondani rá, hogy akkor így jártál, ''szemfülesnek áll a világ''. De tényleg jó ez így?

    Kilencedik: eredetileg ez úgy szól, hogy ''Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.''. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincsen.

    Tizedik: Itt se arról van szó, hogy ne mond azt, hogy ''Hú Bélának milyen jó autója van, bárcsak nekem is olyan lenne''. Inkább arról, hogy gyűlülködően ne kívánd, illetve ne tegyél azért, hogy megszerezd a másik tulajdonát. Például ne intézd el azt, hogy összevesszen valaki a barátjával / férjével, és elváljanak, csak azért mert te is akarod azt a lányt.
    De most látom te is kb. leírtad ezt :) Szóval igen, itt az irigységről van szó, és nem azt feltételezi, hogy mindenki irigy, hanem azt írja le, hogy kerüljük az irigységet (mint ahogy a ''ne ölj'' parancs sem azért van, mert mindenki gyilkos lenne).

  • zso73

    veterán

    válasz Cathfaern #81 üzenetére

    ''Tulajdonképpen itt a lényeg. Bizony a 10 parancsolatot sokféleképp lehet értelmezni, igazából az egyház feladata ez lenne, hogy a helyes értelmezést megadja. A probléma az, hogy gyakorlatilag minden pap mást mond...s így elég érdekes tud lenni a dolog.''
    Hogyan értelmezhetné az élet szabályait egy olyan ember, aki nem éli azt az életet, amit mi ? Nincs felesége,gyereke,anyagi gondja.............(Pl: Katolikus egyház papjai.) Csak a megtapasztelt dolgokról lehet véleményt alkotni.

    A Lutheránus egyház papjai talán jobban képben vannak. De ott is felüti a fejét az emberi gyarlóság. Ez van.


    [Szerkesztve]

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • Viszlát

    addikt

    Nagyon nem akartam belefolyni a ''vitába'', de szeretném ha egy-két dolgot tisztán látna mindenki. Ez a 10 parancsolat egy folyamat része volt, nem tekinthető önmagában, mindenképpen a helyes értelmezéshez tudni kell az egészt. Nem tudom ki mennyire ismeri a zsidó történelmet, ezért kicsit bővebben fogok most erről írni.

    A világ megteremtése után az emberek igen különböző módon viszonyultak Istenhez, voltak akik helyesen, voltak akik egyáltalán nem is foglalkoztak vele. Mondhatni ad-hoc módon működött az Isten-ember kapcsolat, egyéntől függően, nem voltak keretek. Aztán volt egy ember, Abrám, aki őszinte szívvel kereste Istent, ezért Isten szövetséget kötött vele, ami azért fontos, mert ilyen szövetségkötés azelőtt sosem történt. Fontos megemlíteni azt, hogy ez egy kölcsönös szövetség volt, tehát nem Isten erőszakolta rá magát és ''elveit'' Abrámra, hanem Abrámnak szimpatikus volt mindaz amit az Istennel levés jelentett. Ebben a szövetségben új nevet is kapott, mégpedig az Ábrahámot, aminek jelentése ''sok nép atyja''. Olvashatunk róla, hogy emiatt gúnyolták is, hiszen gyermektelen házasságban élt, de ez a név magában hordozta Isten ígéretét, miszerint meg fogja áldani gyermekkel és megsokasítja a leszármazottait. Ekkor még szó sincs zsidó népről, csupán Ábrahámról és a feleségéről, Sáráról. Ezután három generációval később, Jákób - aki Ábrahám unokája volt - egyik fia, József, igen kalandos úton elkerül Egyiptomba, s mivel álomfejtő képességgel rendelkezik, magas pozícióba kerül az egyiptomi hierarchiában. Megfejti a fáraó álmát, miszerint 7 éves szárazság és éhínség következik, ezért a fáraó rábízza az ország felkészítését erre a 7 évre. József különböző események után az éhínség alatt végül odahozatja egész családját, ami ekkor körülbelül 70 főt tett ki összesen és a Nílus egyik legtermékenyebb területét ajándékozza nekik a fáraó, Gósen földjét. Az Ábrahámmal kötött szövetség természetesen él mindezidő alatt.

    És akkor itt most ugorjunk előre kereken 430 évet az időben, amikorra is ez a család olyannyira elszaporodik, hogy már népről beszélhetünk. Közben Egyiptomban a hikszoszok uralkodnak, akik már mit sem tudnak József korábbi cselekedeteiről, és mivel veszélyesnek találják a zsidókat - mivel áldottak az Istennel kötött szövetség miatt -, rabszolgaságra kényszerítik őket. Ekkor lép közbe Isten, Mózes által kivezeti népét Egyiptomból, mindenki jól ismeri a sztorit, 10 csapás, Vörös-tengeren keresztüli menekülés. Szóval, ott van ez a nép a sivatag kellős közepén és mivel ez egy egészen más természetű helyzet, mint anno Ábrahámmal volt, Isten megerősíti a szövetséget, mostmár mint néppel. Sajátjának fogadja őket és feladatot is ad nekik, amit sajnos aztán a zsidó nép többnyire nem tud teljesíteni.

    Ennek a szövetség-megerősítésnek az egyik eleme a 10 parancsolat, 10 olyan alapvető morális törvény, amellyel megad egy erkölcsi keretet a zsidóknak, mint népnek, a létezéshez. Miért volt erre szükség? Az egyiptomi kultúrában ugyebár többistenhit volt, a természet különböző jelenségeit tisztelték istenként, ezenkívül a szexuális szokásaik rendkívül ''szabadosak'' voltak (homoszexualitás, házasságon kívüli szexuális kapcsolat, stb) és sok más egyéb területen is teljesen Istennel ellenkező módon élték életüket. A kivonulás körülményeivel Isten egyértelműen bebizonyította, hogy ezek az istenek nem valósak és emberek kreálmányai, éppen ezért Ő a valós hatalmánál fogva volt képes kihozni népét onnan. De a szövetség megerősítése nem merült ki a 10 parancsolat kihirdetésével: nagyon átfogó és apró részletekre is kiterjedő törvényt adott - hangsúlyozom - a zsidó népnek. Emellett megépíttette velük a Szövetség sátorát, ami tulajdonképpen egy olyan szentély volt, ahol Isten ''jelen lehetett'' népe között.

    Ezeket a törvényeket - s magát a 10 parancsolatot - nem lehet és nem is szabad ezen körülmények ismerete nélkül vizsgálni. Páran feltették a kérdést, hogy miként kell értelmezni a ne ölj parancsolatot, hiszen másutt Isten saját maga rendelkezik bizonyos esetekben arról, hogy halállal kell lakoljon a bűnös. Ehhez fontos azt tudni, hogy ezek a törvények azt a célt szolgálták, hogy az alapvetően Istentől elszakadt világban a szövetségi nép tiszta maradhasson - mind szellemileg, mind lelkileg és testileg is. Ahhoz, hogy ezeket helyesen értsük, figyelembe kell venni, hogy tulajdonképpen mitől is akarta távol tartani őket Isten. Hogy miért tette ezt? A szövetség nem egyoldalú dolog, ez a nép kifejezte azon akaratát, hogy ők szeretnének Istennel kapcsolatban maradni, közösségben élni vele, de nem tudták, hogy hogyan? Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy nem arról van szó, hogy Isten meg akarja védeni a ''brand''-et, vagy ilyesmi, hanem arról, hogy a zsidók kérésére meghatározta azokat a kereteket, amiken belül kellett mozogniuk ahhoz, hogy ez a szövetség megmaradhasson. Ezen tövények fontos eleme, hogy Isten teokratikus államformában gondolkozott, vagyis Ő maga irányítja a népét egy vezetőn keresztül, akivel személyes kapcsolatban van - később ez még fontos lesz.

    Azt is tudjuk, hogy Jézus földrejöttével ezen szövetség jellege és formája teljesen megváltozott. Egyrészt azért, mert nem tudták - sok esetben nem is akarták - betartani a törvényeket a zsidók. Másrészt, Isten nem azért választotta ki őket, hogy legyen egy saját kiskedvence a Földön élő népek közül, hanem azért, hogy a többi ember, nép, látva azt, hogy mit jelent Istennel közösségben élni (ami alapvetően egy nagyon pozitív dolog, lásd pl Salamon uralkodásának nagy részét), elforduljon a bűnös élettől és igyekezzen helyreállítani a kapcsolatot teremtőjével. Ez a terve a zsidók miatt nem, vagyis nagyon ritkán sikerült. Éppen ezért volt szükség egy új szövetségre, amit Jézus valósított meg, erre most nem szeretnék kitérni bővebben. A lényeg az, hogy a 10 parancsolatot nem törölte el Jézus, hanem bemutatta, hogyan is gondolta Isten ezt az egészet.

    Az, hogy az USA mennyire épül erre, számomra nem kérdés. Lehet hivatkozni dokumentumokra, meg arra, hogy hányan tudják fejből a 10 parancsot, de ez semmit sem ér, miközben az USA maga az egyik legnagyobb képviselője a mai világban az Istennel ellenkező életvitelnek. És itt szeretnék visszautalni a teokratikus államformára. A demokrácia Isten fogalomtárában nem létezik. Ahogy a zsidókat is őáltala választott vezetőkön kereszült irányította, később ez az újszövetségi gyülekezetekre is igaz lett. Nem a 12 tanítvány választotta ki Krisztust mesterének, hanem fordítva. Így arról beszélni, hogy egy demokratikus állam alkotmányának bármi köze van a Bibliához és Istenhez, egyszerűen és nyilvánvalóan botorság, hogy finoman fogalmazzak. Persze meg lehet fogalmazni szép gondolatokat, meg beleszőni bibliai verseket, de mit ér a szó, ha a cselekedetek mást mutatnak? Mit ér a felszínes hivatkozás, ha a cél önös és saját találmány? Véleményem szerint semmit.

    szerk: Ugyanez igaz azokra az egyházakra is, amelyek saját céljaikat és gazdagságukat tekintve módosítgatják és magyarázzák a Biblia igazságait. Az elfogadhatóság és népszerűség oltárán feláldozzák Isten igazságát, hogy menjenek az emberek a templomba és csak a mellédumálás megy. Felvetődött itt az óvszer kérdése. Az Ige egyértelmű: szex csak házasságon belül, ennyi, kész, pont. Nincs ha, nincs és, nincs de. Természetesen a házasság is erősen eltorzult már ahhoz az elképzeléshez képest, amit Isten kitalált anno, hogy egy férfi és egy nő áldott szövetségben élhessen egymással, de ez nem mentesít senkit a szexuális szabadosság bűne alól.

    [Szerkesztve]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • sztikac

    őstag

    válasz Viszlát #83 üzenetére

    ''A világ megteremtése után... ''
    Egy jó darabig nagyon durva cuccokat kellene szednem hogy elhiggyem hogy van odafent egy hisztis, nagyszakállú öregember aki egyszercsak gondolt eggyet és teremtett magának egy jó kis világot, megadta a kezdeti paramétereket majd azóta lesi hogy mi lesz... Persze elég hiú lehet mert itt-ott azért néhány kiválasztott tudomására hozza a létezését... Ja meg jó diktátor módjára a neki nem tetsző egyedeket likvidálja :U

  • Viszlát

    addikt

    válasz sztikac #84 üzenetére

    Hát ez... remek.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • WN31RD

    addikt

    válasz Viszlát #83 üzenetére

    ''Nem tudom ki mennyire ismeri a zsidó történelmet, ezért kicsit bővebben fogok most erről írni.
    A világ megteremtése után
    [...]''
    Egy ilyen indítás után inkább zsidó mitológiát kellett volna említened. ;)

    ''Felvetődött itt az óvszer kérdése. Az Ige egyértelmű: szex csak házasságon belül, ennyi, kész, pont. Nincs ha, nincs és, nincs de.''
    Az óvszer kérdése tudományos kérdés, amely kb. arról szól, hogy hogyan használva mi ellen milyen hatékonysággal véd az óvszer. Az, hogy ki szerint milyen szexuális szokások helyesek vagy helytelenek, teljesen független az óvszertől.

    Teokrácia... Még jó, hogy van egy rakás másik társaság is, aki nem tanul az elmúlt ezer évek történelméből, és szívesen csinálna teokráciát vagy valami hasonlót. Így ahelyett, hogy egyetlen, univerzális gondolatrendőrség és diktatúra épülne ki, van konkurrencia, akik időnként alaposan legyilkolják egymást, így egyik ''mindenki legyen pontosan olyan, mint én, mert csakis én tudom az igazságot, és én vagyok helikopter'' típusú populáció sem tud túlságosan elszaporodni, és kizárólagossá válni.

    Egyébként ajánlom mindenki figyelmébe PPeter 12-es hozzászólását ([link]). A Bibliában nem csak hülyeség áll, és Jézus is mondott megfontolandó dolgokat, csak kicsit értelmesebben kell hozzáállni annál, mint hogy itt a nagy szabálykönyv, és minden egyes mondatot szó szerint tarts be, különben nem leszel boldog ember, és ráadásul vasvillával fog megdugni egy csúnya ördög.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Viszlát

    addikt

    válasz WN31RD #86 üzenetére

    Neked is köszönöm, hogy érdemben reagáltál a leírtakra :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • WN31RD

    addikt

    válasz Viszlát #87 üzenetére

    Nézd, én a hozzászólásodból ezeket találtam reagálásra érdemesnek. A zsidó-keresztény mitológiát taglaló okfejtésed, bár láthatóan sok energiát fektettél bele, számomra nyilván nem volt érdekes, mivel nem hiszek ebben az egészben.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Viszlát

    addikt

    válasz WN31RD #88 üzenetére

    Sajnos nem vagyok elég tájékozott, hogy a más - történelmileg hiteles - forrásokból is alátámasztott zsidó történelmet több oldalról is bemutassam. Viszont szükségszerűnek találtam, hogy mivel egy bibliai dologról vitáztok, tiszta kép legyen a körülményekről. Erre sem Te, sem az előző delikvens nem reagált. Ha ezzel kapcsolatban csak a lenéző, lesajnáló véleménynyilvánításra van csak mód részetekről, elfogadom, de nem tudom érdemi reakciónak titulálni.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • WN31RD

    addikt

    válasz Viszlát #89 üzenetére

    Szerintem az Isten így meg Isten úgy dolog nem történelem, hanem mitológia, függetlenül attól, hogy Zeusz, Jahve, Allah, avagy egyszerűen csak ''Isten'' szerepel benne. Nincs ezzel semmi gond, erről (is) szólnak a vallások, csak nem értem, miért kell letagadni.

    Egyébként szerintem nincs semmi probléma azzal, hogy te is leírtad ide a véleményedet, nagyon is témába vág, bizonyára sokakat érdekel is, ezért igazán nem szükséges mentegetőzni. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • zso73

    veterán

    válasz Viszlát #83 üzenetére

    ''Éppen ezért volt szükség egy új szövetségre, amit Jézus valósított meg, erre most nem szeretnék kitérni bővebben. A lényeg az, hogy a 10 parancsolatot nem törölte el Jézus, hanem bemutatta, hogyan is gondolta Isten ezt az egészet. ''
    Bizos? Nekem nem így rémlett. Utána is néztem.
    [link]
    ''Az új szövetségről maga Jézus Krisztus is beszélt, amikor az utolsó vacsorán az ünnepi bor elfogyasztása előtt így szólt a tanítványaihoz: E pohár az új szövetség, az én vérem által, amely tiérettetek ontatik ki. (Lukács 22:20).

    Pál apostol azt tanítja a A zsidókhoz írt levélben, hogy Názáreti Jézus új szövetséget kötött Isten és az emberiség között. E szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus, a Messiás kereszthalálával megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől, ezért aki hisz benne és követi az Ő tanításait, annak megadatik az örök élet. Ez az új szövetség ellentmond annak, amit Mózes közvetítésével kötött Isten a kivonulás idején. (Lásd: Zsidókhoz írt levél 8. és 9. fejezet.) A korai keresztények úgy tartották, hogy a Jézus után írt könyvek megerősítették ezt az új szövetséget, ezért nevezték el azokat az új szövetség könyveinek vagy egyszerűen Újszövetségnek, a korábbi könyveket pedig Ószövetségnek.

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #83 üzenetére

    Az Ige egyértelmű: szex csak házasságon belül, ennyi, kész, pont. Nincs ha, nincs és, nincs de.

    Ha jól tudom, amerikai hívő lyánykáknál éppen emiatt gyakori, hogy igazi szex nem, de addig szinte minden ami belefér, pl. maszturbálás, stb is. Így akár szűzen is férjhez tudnak menni...
    Az, hogy ez mennyire ''kedves'' IStennek, hát szerintem eléggé kérdéses...

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Viszlát

    addikt

    válasz zso73 #91 üzenetére

    Elnézést, nem voltam elég egyértelmű. Teológiailag fontos tényező, hogy Jézus azért (is) volt jogosult az új szövetség megköttetésére, mert betöltötte a törvényt. Erről is ír Pál, ha van időd keresd meg, nekem sajnos most nincs. Természetesen egészen más jellegű az új és ugye a 10 parancsolatot is összefoglalta Jézus kettőben, ezt is biztosan ismered.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • dr faustus

    senior tag

    válasz talmida #44 üzenetére

    Az USA törvényeinek és szabadságjogainak alapelvei a Tízparancsolaton (Ó-Szöv.) és a Hegyibeszéden (Új-Szöv. Jézus szavai) alapultak.
    Mondom, ez nem így van, hiába mondod azt, sok sok paragrafuson keresztül, hogy dededede, mert nem. Jogi abc pólyásoknak: Az egyetemes emberi szabadságjogoknak semmi közük az eredeti tízparancsolathoz, merthogy eleve a tízparancsolat egyáltalán nem foglalkozik semmiféle joggal, kötelességeket ír le, amik közül több mint a fele mára elavultnak tekinthető, különösen a vallásszabadságot sértő résszel. Azt belemagyarázni az első parancsba, hogy ''Istennek nem tetsző'', vagyis a keresztények és zsidók felmetve, hát ez : :DDD Ez nem vallásszabadság.
    Vallásszabadság pólyásoknak:

    ''I . C I K K (1791)
    A Kongresszus nem alkot törvényt vallás alapítása vagy a vallás szabad gyakorlásának eltiltása tárgyában; nem csorbítja a szólás- vagy sajtószabadságot; nem csorbítja a népnek a békés gyülekezéshez való jogát, valamint azt, hogy a kormányhoz forduljon panaszok orvoslása céljából.''

    Na, ez a vallásszabadság, nem az Ószövetség féle.

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

  • zso73

    veterán

    válasz tildy #92 üzenetére

    ''Ha jól tudom, amerikai hívő lyánykáknál éppen emiatt gyakori, hogy igazi szex nem, de addig szinte minden ami belefér, pl. maszturbálás, stb is. Így akár szűzen is férjhez tudnak menni...
    Az, hogy ez mennyire ''kedves'' IStennek, hát szerintem eléggé kérdéses... ''
    Más kultúrákban is megoldják az ilyen dolgokat. Egyel arrébb teszik a szüzesség megóvása érdekében./Afrika./ A maszturbálás miért bűn? :U
    Persze a lány orgiák, az más kérdés.
    Isten miért nem teremtette úgy az embert, hogy a házasság után induljon be a szex utáni vágy? Szerintem hagyott időt önmagunk megismerésére. És szerintem, ha valaki a házasság előtt szexel az nem gáz. Persze nem naponta cserélt partnerekkel. A hosszabb együttéléshez meg kell ismerni egymást. /Szerintem minden téren./ Mert ugye a szexen is bukhat egy kapcsolat. :Y

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • tildy

    nagyúr

    válasz zso73 #95 üzenetére

    Nekem ugyan nem bűn :DDD
    Viccet félretéve sok mindenben egyetértek veled.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • zso73

    veterán

    válasz tildy #96 üzenetére

    :B

    "A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

  • bambano

    titán

    válasz Viszlát #83 üzenetére

    Ez az írás legalább korrekten képviseli a vallásos oldalt...

    Két apróság:
    - ebben a megvilágításban a tízparancsolat az i.e. 1300-as évek leendő zsidóságának adhatott útmutatást, 3300 évvel későbbi kereszténységnek nehézkesen
    - az, hogy csak házasságon belül lehet szex, még nem zárja ki a gumióvszer használatát. Az egyszerűen járhatatlan, hogy a zsidóság minden szombaton házaséletet él és abból mind gyermek szülessen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • P.H.

    senior tag

    válasz bambano #98 üzenetére

    ''ebben a megvilágításban a tízparancsolat az i.e. 1300-as évek leendő zsidóságának adhatott útmutatást, 3300 évvel későbbi kereszténységnek nehézkesen''

    Ennyit változott az emberi gondolkodás pár ezer év alatt. Az akkor elégségesnek tűnő ''ökölszabályok'' manapság már nem elégségesek, ezért lenne jó, ha lépést tudnának tartani a (fejlődő és) fejlett világgal. A Bibliából nem lehet egyértelmű választ adni a mostanság újonnan fellépő kérdésekre: most említhetném Gödel teljességi tételét, hogy egy axiómarendendszerben mindig lesznek megválaszolhatatlan kérdések, tehát annak együtt kell fejlődnie, tökéletesednie az újabbnál újabb kérdésekkel, nem több száz/ezer éves mondatokból kiolvasni ezekre (abortusz, klónozás, pedofília, média, stb.) a választ, mert az csak egyéni (esetleg eleve befolyásolt) értelmezés kérdése, de akkor sem ad (adhat) egyértelmű, vitathatatlan választ, természeténél fogva. Még az ennél sokkal erősebb és alkalmazkodóbb jogfelépítés sem tökéletes, gondolok itt arra, hogy hogyan lehet az, hogy elsőfokon homlokegyenest ellenkező döntés születik, mint másodfokon? Erre a precedens-elv bevezetése átmeneti megoldás lehet - mint a demokrácia: nem tudunk nála jobbat; de ezt be is kell ismerni -, de inkább ilyenkor kell(ene) belenyúlni erőteljesen a rendszer alapjaiba.
    Amíg ez a lépéstartás nem megoldott, addig nem hódíthat területeket egy vallás sem az egyre táguló terű ''világi'' gondolkodásból, mert nem alternatíva.


    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • Ősember

    őstag

    ''De ami még meghökkentőbb, az az, hogy sokan azt sem tudják, hogy pontosan mit is tartalmaz a tízparancsolat.'' - ezen komolyan meglepödsz? tudod egyáltalán ma az emberek hány százalékát érinti komolyan egyáltalána a vallás téma? :U

    ''Intelligenciához tartozó kérdés is az ismerete, s annak nem tudása is sokmindenről árulkodik.'' - én vállalom, hogy nem tudom a tiz parancsolatot, de ennek ellenére ugy gondolom nem vagyok suttyo. olyat állitani, hogy valaki nem lehet egy szellemileg magas szinvonalon enélkül a 10 parancsolat nélkül az enyhén szolva elvakultság és többek közt az ilyen szemléletek miatt nézek rossz szemmel a vallásokra és a vallási fanatizmusra. isten nem egyenlönek teremtett mindenkit? :P

    [Szerkesztve]

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Új hozzászólás Aktív témák