Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #44 üzenetére

    Tudom, már más is írta, de...:

    ''A gumióvszer majdnem semmitől sem véd meg...csak megsúgom. Az egyedüli biztonságot a házasságon kívüli sex abszolút kerülése adja. ''

    Ehh... Hát ez a két mondat betette nálam a kilcsot rendesen. Az első mondatot hogy is értékelhetném... Hát ugye... a ''marhaság'' szó esetleg ideillik. A tudatlanság is szóba jöhet. A sötét butaság még inkább, de azt a toleranciám tiltja. Nevezzük egyszerűen LOL-nak.

    A másik meg... Végül is elfogadható. Ellenben nézzünk egy - tudom végletes, de simán elképzelhető példát - mondjuk a kedves feleséged/férjed (ne adj' Isten) teszem azt egy vérátömlesztés során (mondjuk egy baleset miatt) megfertőződik. Nos ilyenkor mi van? Menjünk egyszerű példára, ne mindig a betegségek járjanak az eszünkben. Mondjuk már nem akarok 8. gyereket, mert már az előző hetet sem tudom etetni? Mi a megoldás?Abortusz ugye nem. Gyógyszer sem. Óvszer sem, no meg ugyebár szerinted amúgy is hatástalan. Meg nem ölhetem születés után, mert ugye az is tiltott.(Tartalék megoldásként éhenhal mondjuk :) ). A szex ellenben engedélyezett házasság után, szóval elvben mehet. Vagy van valami apróbetűs is ebben a parancsolatban, hogy ''csak akkor, ha el tudom tartani a gyerekeket, akik a szex után születnek'' illetve '' vállalom a következményeit''. (Normál esetben ugyebár ez most így működik, de ezt sehol sem találom a Bibliában. Szóval nincs is)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #55 üzenetére

    ''---nincs időm új ablakot nyitni, ezért a g.óvszerhez csak annyit, h orvosilag igazolták, h a használata mellett is sokan simán teherbe estek. Erről ennyit.
    ''


    :D Szerintem most hagyd abba. A vallásosság egy dolog. A butaság egy másik. Mutass légy szíves olyan hiteles forrást, ahol bármilyen orvos azt igazolja, hogy egy megfelelően használt gumióvszer hatástalan. (Mellesleg 98% hatásfokrol beszélnek hivatalosan, szóval akár még igazad is lehetne, hiszen valóban van 2 %, amikor teherbe eshet valaki gumióvszer mellett is :) ) Szóval ha nem akarod tovább lejáratni magad a témáben, akkor inkább kerüld a témát szvsz. .

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #65 üzenetére

    Szerintem az óvszer pont, hogy az emberéleteket menti meg, illetve teszi jobbá, közel 100%-os hatékonysággal. Szemben az ezzel kapcsolatos parancsolatokkkal és szabályokkal, akik simán tönkretehetnek emberéleteket (éhező gyerekek pl, akiket nem tud eltartani a szülő, vagy pl egy aids-ben haldokló ember). De ezt már írtam: [link]. Minimum gondold végig a dolgokat, mielőtt leírod, nem elég szajkózni a frázisokat, mint egy gép.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz talmida #108 üzenetére

    Hol olvastál olyat, hogy valaki ellene van a Bibliának? (rajtad kívül)? Az ide írók jó része pusztán az egészséges szkepticizmusát próbálja kifejezni (bár gondolom szerinted pont ez nem egészséges, hiszen szerinted tűrhetetlen megkérdőjelezni egy történetet). Sőt, még csak gyűlölettel fűtött hsz-t sem nagyon olvastam - olyan volt, ahol jelzi neked több ember (én is), hogy a gumióvszerröl alkotott véleményed butaság.

    [Szerkesztve]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák