Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dr faustus #4 üzenetére

    Az előző hszem előtt beleolvasgattam, az az alkotmány főleg arról szól, hogy megfelelő jogokkal ruházza fel az unió irányító szerveit. Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy bizonyos jogokat explicit szervezetekre ruház, amely szervezetek nem egyházak, ergo egyházellenes az USA Alkotmánya. Ez persze kicsit sarkítás, de az biztos, hogy nem a tíz kérés volt a jogforrás, mert teljesen más a két írás célja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz dr faustus #324 üzenetére

    Neked lehet, hogy unszimpatikus, de nem erőszakos! :DDD az is biztos.
    ( Másrészt szerintem nem unszimpatikus ez, sőt nekem pont ez a legnagyobb örömhír. Ha ui nem lenne kegyelem, akkor nem lenne örök élete a Mennyben senkinek.)
    Attól, hogy nincs tükör, az még nem azt jelenti, hogy az ember hibátlan...legfeljebb nem látja azt....

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz dr faustus #326 üzenetére

    OK. Vegyük úgy, hogy nem hisz valaki Istenben... sem a Bibliában. OK. Nos, ettől még nem változik meg az ember alaphelyzete, vagyis a bűnös volta. Az ember bűnössége az nem a kereszténység ''hozzáállása''. Vagy szerinted nem bűnös az ember? Ok . Bizonyítsd be! Mutass egyetlen egy olyan embert, aki soha semmi bűnt nem követett el.


    Nézzük a kérdés második felét:

    könyörgnie kell egy felső autoritáshoz, és az talán nagylelkűen megkegyelmez neki.


    Ez sem egészen így van..., már megbocsáss..Ezt csak azok gondolják így, akik nem ismerik Istent, ...mert a Bibliát sem ismerik jól. A Biblia ui azt mondja, hogy Isten késedelmes a haragra, negy kegyelmű és irgalmú, aki nem a bűneink szerint cselekszik velünk stb.

    Az, aki fölismeri, hogy bűnös, annak két lehetősége van. Senkinek sem kötelező a Biblia javaslatai szerint élni. Egyik lehetősége, hogy megy tovább és saját vagy bizonyos egyházak tanait követve is bűntudatban és bűnbánatban él, vagy tovább kutat és keres, majd a Bibliai igazságokat fölismerve átlép a megkegyelmezettek, vagyis a szabadság oldalára, ahol nem számít többé a törvény! :Y Bizony. Ilyen is van.

    Erről ezt mondja a Biblia:

    ''Ha azonban a SzentLélektôl vezéreltettek, nem vagytok a törvény alatt.''
    ''A SzentLéleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketûrés, szívesség, jóság, hûség, szelídség, mértékletesség. Az ilyenek ellen nincs törvény. ''

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz dr faustus #334 üzenetére

    Az én meglátásom szerint az ember a saját tetteiért felelős.
    Hajlok rá, hogy ebben igazat adjak neked.

    A középső részre már azt hiszem kaptál választ.

    Hát ez semmire sem cáfolat. Attól, mert késedelmes és kegyelmes, meg még sok más, a könyörgés még ott van. Nem elég jónak lenni még akár a tízparancsolatnak megfelelően is, az önmagában kevés. Külön Istennel még további szóbeli szerződéseket is kötni kell ahhoz, hogy megmenekülj a pokol tüzétől.


    Igazad van, pongyolán fogalmaztam. De arra gondoltam, hogy , aki ismeri Isten karakterét, és a Mennybejutás azon feltételeit, amiket Ő állított föl, akkor rájöhet arra, hogy nem kell kikönyörögni azt, ami már 2000 éve megtörtént.

    Az üdvösség kivívása egy elvégzett dolog, amit vagy elfogad valaki, vagy nem. ( Vagy elhisz, vagy nem)
    Van, amiért könyörögni kell, de az üdvösség nem ebbe a kategóriába tartozik.

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák