Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Sirpi

senior tag

Sziasztok!

Ez a játék 4 éve jelent meg (egy hete volt is ezzel kapcsolatban egy egész napos születésnapi rendezvény speedrunokkal, csapatversenyekkel), de én csak most októberben akadtam rá. Viszont azt kell, hogy mondjam, azóta nem nagyon játszottam mással, ez a játék hihetetlenül jól össze van rakva a metroidvania stílus minden elemével. 15 dollár/euró az alapára, ami tartalmaz 4 ingyenes dlc-t. Szokott leárazva is lenni és többször volt bundle-ben, szóval ha valaki komolyan gondolja, be lehet aránylag olcsón szerezni.
    Hogy mi fogott meg benne? Az atmoszféra, a zene, a grafika, és úgy általában az egész világ, ahogyan össze van rakva. Ahogy haladsz előre, rájössz, hogy mindennek mindennel kapcsolata van, és a készítők (Team Cherry, egy 3 tagú ausztrál kiscsapat) mindent beleadtak, hogy maradandót alkossanak. Egyébként már egy ideje beharangozták a folytatást is (Hollow Knight: Silksong), de nem nagyon tudni, mikor is fog megjelenni.
    Azért is hoztam létre a topikot, mert ugyan külföldi fórumokon és a fő Discord serveren fent vagyok, de jó lenne erről a játékról itt a PH! hasábjain is beszélni. Ehhez annyi adalék, hogy amíg én beletoltam kb. 5 hónap alatt 250 órát a játékba, addig a Steam szerint az ismerőseim közül kettő kifarmolta a játékból a kártyákat :D Szerintem ez a játék ennél többet érdemel.

Annyi még így a hosszú hozzászólás végén, hogy bár még nem maxoltam ki teljesen a játékot (néhány Pantheon hátravan), de minden részlettel tisztában vagyok, szóval ha pl. valakinek segítség kell, szóljatok, jó eséllyel tudok segíteni. A játék Steam-es oldala itt található.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

• Rony949

őstag

válasz Sirpi #1 üzenetére

Hehe, pont pár napja kezdtem el Switchen. Az eddigi 10 óra játékidő után én is csak azt tudom mondani, hogy a grafika, a zene és a hangulat elképesztően jól lett összehangolva. És mindez meg lett spékelve egy kis Souls-os utánérzéssel.

Viszont kifejezetten nehéz tud lenni egyes bossnál, plusz én pl. most konkrétan 10 óra után nem is nagyon tudom hova kéne mennem vagy mit kéne csinálnom. Egy-két tippem még van, azokkal még elszórakozok egy kicsit, de ha azok nem jönnek be, akkor bajban leszek.

Ettől függetlenül én nem szeretnék segítséget, mert szeretek egyedül rájönni a játékok rejtélyeire. Végigjátszásokat és különböző guide-okat sem szoktam nézni soha. :)

• Sirpi

senior tag

válasz Rony949 #2 üzenetére

Hajrá-hajrá! A bossok elleni harc meg idővel javulni fog. Velem is volt olyan, hogy el nem tudtam képzelni, hogyan is lehetne egyiket-másikat legyőzni, órákig próbálkoztam, most pedig már kicsit rutinosabban már nem jelentenek igazi kihívást. Melyik területenek vannak meg amúgy?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

• Rony949

őstag

válasz Sirpi #3 üzenetére

Crossroads, Greenpath, Fungal Wastes meg Resting Grounds. Ezeknek van meg a térképe.

De jártam már pár olyan területen is amiknek nincs meg a térképe.

• Sirpi

senior tag

válasz Rony949 #4 üzenetére

Alakul ez :) Viszont mivel kifejezetten írtad, nem írok segítséget. Annyi csak, hogy a következő helyszín elérésekor nagyon sokfelé meg fog nyílni a világ.

Hozzászólok Aktív témák