Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Viktor81 #262 üzenetére

    Azert dmfan mm-es samsung lcd vasarlos sztorija minden idők legnagyobbika!

    Box's don't touch!

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Viktor81 #262 üzenetére

    Nekem még hagyományos tv-m van. Nézegetem a teszteket, hogy képbe kerüljek a plazma, lcd tv-k újdonságaival.
    Te mindenhol elmondod, hogy kb. igénytelen, aki nem plazmát vesz.
    Amit nem mondasz el :
    - nem király a beégés lehetősége, ami lcd/led vonalon nem értelmezhető fogalom szinten sem;
    - nem beszélsz a dupla fogyasztásról, holott a 100-120w és a 230w fogyasztás is szempont sokaknak.
    - örülök, hogy van, akinek olyan jól megy, hogy 500k-t tud kiadni egy tv-re..nekem ez nem megy. Egy jóféle lcd/led 250k körül elérhető - itt is 2x a szorzó.
    - jóféle plazmára kérdezte egy ismerősöm egy másiktól, mitől van zöldes árnyalata a képnek ? :)
    - nem hiszem, hogy plazma tulaj sosem néz divx-et , de azt igen, hogy az átlagemberek nagy része igen. Ha ez élvezhetetlen egy plazmán, akkor ez a tévéféle valami sznoboknak való lenne, akiknek a Warner Bross első példányt ad minden filmjéből ? :F

    Az jó, hogy segítesz abban, hogy VAN élet az lcd-n túl..de az, ha minden mást sárba taposnál, az már nem :(

    Az meg, hogy középszerű dekóder, hang kerül egy 700k-s tv-be, az röhögésre késztet..

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • nbg

    senior tag

    válasz Viktor81 #266 üzenetére

    Bocsi az offf-ert, de soha nem hallottam meg rola: mi ez a geeks.hu es miert nez ki egy az egyben PH koppintasnak a dizajn? Van vajon koze a ket oldalnak egymashoz?

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • nbg

    senior tag

    válasz Viktor81 #268 üzenetére

    Nem, csak soha nem hallottam roluk, es mikor odaklikkeltem, meglepett a design...

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Viktor81 #266 üzenetére

    "Az en TV-m Egy GT, ami 320-ba kerult, viszont ugy 7-800 ezres LCD-k erik el a szintjet."

    Ne alacsonyítsd már le ennyire azt a GT-t, körberöhögi az a 800 ezres LCD-ket. Azok a csúcs LCD-k ugyanúgy statikus tartalom megjelenítésre alkalmasak mint az olcsóbb testvéreik, mégha egyéb képminőségi tényezőket tekintve jobbak is az olcsóbbaknál.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • lorinser

    senior tag

    válasz Viktor81 #266 üzenetére

    Szia!

    Az említett tesztben de máshol is olvastam már, hogy azt mondják, hogy a plazma az SD tartalmakat jobban jeleníti meg mint az LCD. Arra viszont nem találtam magyarázatot, hogy miért? Egy jó minőségű DVD-vel nekem pl. semmi bajom, bár a HD anyagok miatt most már szinte alig nézek ilyet. Én úgy gondolom, hogy ez csak is attól függ, hogy milyen a tuner minősége, a milyen a jelerősség és mit tud az elektronika.
    El tudnád mondani, hogy miért mondják ezt? Tényleg nem értem.

    Üdv: L

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • lorinser

    senior tag

    válasz Viktor81 #273 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ, valamennyire kezdem kapizsgálni. De gondolom ez a különbség (már ami a megjelenített képet illeti) csak nagyon gyatra SD forrásnál vagy DVD-nél jön elő.

    Üdv: L

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • dezz

    nagyúr

    válasz Viktor81 #273 üzenetére

    A plazmás PWM zajnak nincs köze a (sub)pixelek közötti "áthalláshoz". Az egész onnan jön, hogy amíg LCD-n a teljes tartományban (adott háttérvilágítás intenzitás mellett) analóg módon szabályozható a subpixelek világossága, plazma esetén (egy fénycsőhöz hasonlóan) csak két állapot lehetséges, ki vagy be (ezen kívül a teljes képre vonatkozóan lehet kismértékben szabályozni a "be" állapot fényességét, ami a feketeszintre is hatással van, így ezt dinamikus kontrasztszabályzásra használják).

    Az árnyalatokat különféle PWM technikák (pulse-width modulation, adott időszeletben hosszabb-rövidebb idejű kigyújtás) és ditherezés ötvözésével állítják elő. (Ettől van a villogás és bizsergés.) A plazma nem tudja úgy egyenként és önállóan vezérelni subpixeleit, mint az LCD (plazmánál nincs TFT réteg), mindig csak a teljes képet frissítve tudja kioltani vagy begyújtani a subpixeleket. Ezért egy frame-et többszöri képfrissítéssel jelenítenek meg. Ez a subfield drive. (Nem keverendő az LCD-s subfieldekkel, ahol azok közbülső mozgásfázisokat tartalmazó teljes képeket jelentenek.) Itt az egyes subfieldek a kép különféle felső néhány bitjei közül tartalmazzák valamelyiket és ennek megfelelő ideig jelennek meg. Legfelső bit x ideig, eggyel alacsonyabb bitek x/2 ideig, és így tovább. Az alsóbb biteket ditherezéssel teszik rá végül a képre.

    A "plasma subfield drive"-ra rákeresve található pár leírás a dologról. (Illetve itt van egy írás az új 2500Hz-es technikáról. Ez lényegében hasonló, csak időben jobban összesűrítve történik meg a dolog, így egy frame megjelenítése nincs annyira szétnyújtva időben.)

    Az említett tömörítési hibák azért kevésbé feltűnőek plazmán, mert a nagy PWM-ezésben és ditherezésben nem olyan stabilan jelennek meg a finomabb színárnyalatok, mint ([3x]8-10 bites vezérlésű) LCD-n. Ezen kívül a jobb plazmákban hagyományosan jobb upscaler elektronika van, ami intelligensebben méretezi át a kisebb felbontású képet natív felbontásra. (Bár a jobb LCD-kben is egyre többször megtalálható ez. Illetve a normálisabb Blu-ray playerekbe is beleteszik.)

    [ Szerkesztve ]

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Viktor81 #266 üzenetére

    Szia!

    Kb. minden második vitában/véleményben előkerül, hogy egy plazma dupla annyit fogyaszt.
    Talán épp Neked, valaki 40-50W -t írt visszább lcd fogyasztásra, akkor viszonyítsd ehhez az általad írt 150W-t, és számold ki, hányszoros az eltérés ?
    Valóban nem 2x, tévedtem, mert 3x ?! :DDD

    Szintén azt olvastam egy csomó hsz-ben, hogy "aki akar jobb dekódert, vesz 20k-ért egy külsőt" - ERRE írtam, hogy akkor minek tesznek bele olyat, ami értékben még 20k-s külsőnek sem felel meg, de cserébe nyilván nem 20k-t drágít a termék árán ? Lehúzás ??

    "Az én TV-m Egy GT, ami 320-ba kerult" - írtam, hogy 250-ig meg kell álljon egy TV még nekem is, és hogy egy átlagfelhasználó - mit is írt valaki visszább ? a 180k -s ár 2 havi fizetése ? - nem fog ennyit költeni rá, így sajnos neki nem választás a TV-d, mert anyagilag nem fér bele, bármilyen szép is a képe, számu(n)kra nem elérhető kategória.

    A plazmatévé tesztben szerintem NEM veszik figyelembe az árakat, és gyanítom, nem egy 180-250k-s áru TV tesztjéből linkeltél. :N

    Panasonic TX-P50GT60 ?? - láttad Te az általad linkelt - nyilván jóféle plazmának - az ÁRÁT ? Alsóhangon 390k ?? Hol van ez a 250-hez?

    Akkor leírom újra, hogy tiszta legyen. Ezt írtam, olvasd figyelmesen, újra :
    " Nézegetem a teszteket, hogy képbe kerüljek a plazma, lcd tv-k újdonságaival.
    Te mindenhol elmondod, hogy kb. igénytelen, aki nem plazmát vesz.
    Az , hogy segítesz abban, hogy VAN élet az lcd-n túl..de az, ha minden mást sárba taposnál, az már nem"

    Eddig 2-3 LCD teszt topicban osztottad az észt, ahol olvasgattam a teszt után, hogy a PLAZMA, a PLAZMA, az mennyivel jobb. Örülök, hogy expert vagy, ám ez akkor méginkább nem mentség Neked, hiszen értesz is hozzá.
    ..és így ajánlgatsz dupla árú termékeket.

    Az, hogy nem csak Te írod le, hogy mit gondolsz egy termékről, avagy más véleményéről, még akkor sem trollkodás, ha nem tetszik Neked, amit írtak.

    DM-Fan : olvasás Neked sem ment jól.. írtam, hogy ismerkedem az eszközökkel, összehasonlítom őket.
    Támaszkodok a fórumozók véleményére, a tesztekre és a technikai specifikációkra.
    Ha egy fórumozó szerint 40-50W-t fogyaszt a TV-je, miközben egy plazmánál a hivatalos adatlapon 240W-t látok, mégis mit kellene gondoljak a fogyasztásról ?!
    Örülök, hogy Te is expert vagy, és nem örülök, hogy csak a minősítgetésig jutsz el, ám hogy mondanál érdemben is valamit a témához, az már nem megy, csak a magas lóról az észosztás - ezt nem tudom még megköszönni sem..

    [ Módosította: Qru ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • dezz

    nagyúr

    válasz Viktor81 #279 üzenetére

    Magam is elektronikai tervezéssel foglalkozom, szinte egész nap a gép előtt ülök, ezért óránként pár percet kikapcsolódásként (vagy amikor számol valamit a gép) fórumozással és olvasással töltök. Bár jobb lenne inkább pár fekvőtámasz, ilyesmi. :D

    Igen, kicsit hasonlít a dolog a CRT vs. LCD esetre, a CRT ott is kvázi végtelen színárnyalatot tudott megjeleníteni, de közben nem lehetett annyire elkülöníteni az egyes fokozatokat. Most persze nem az őskori 3x6 bites panelekre gondolok, azok ocsmányak voltak. És nem is azokra a butább LCD monitorokra, amik minden képműveletet 3x8 biten végeztek el, ahol elvesztek a finomabb színárnyalatok a művelet végére. Úgy tűnik, a Samsung még manapság is úgy gondolja, hogy 3x8 bit mindenre (képfeldolgozás közben és megjelenítésre is) elég. Ilyenkor méginkább ki tudnak jönni a tömörítési hibák, mert az eredeti árnyalatnyi különbségből több lesz, ahogy elvész néhány árnyalat (alsóbb 1-2 bit). Több ilyen tévét láttam tőlük.

    Egyébként az LCD tévék is sokszor dithereznek, mert amúgy kevés lenne a 3x8 bit (néhányban ezért 3x10 bites panel van, leginkább az IPS-ek között), de ez nem nagyon észrevehető.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Viktor81 #287 üzenetére

    Ezt csak most lattam...:
    "Az, hogy nem csak Te írod le, hogy mit gondolsz egy termékről, avagy más véleményéről, még akkor sem trollkodás, ha nem tetszik Neked, amit írtak."
    Amikor valaki valotlansagokkal kelti valakinek, vagy valaminek a rossz hiret, azt en ide sorolnam. Marpedig amiket a vitaindito hozzaszolasodban irtal, annak fele vitara sem erdemes: "dragabb a plazma" es "nem alkalmas alacsonyabb minosegu anyag nezesere" ezeket csuklobol megcafoltam es meg sokan masok is... a "beeges" csak elvetemulten szelsoseges esetben valosithato meg, igy marad a fogyasztas, amirol annyit, hogy a jelenleg hasznalt TV-d aranyaiban (kepernyo) konnyeden megeshet, hogy tobbet fogyaszt annal, amirol vitatkozunk. Szoval felrertes ne essek, nekem nem faj, ha valaki LCD TV-t vesz akar 1,5 milloert (nekem nem lesz kevesebb, csak sajnalni tudom) de azt nem hagyhatom, hogy hogy a tajekozatlanokat felrevezessek a hulyek es ezt kb csak annyival tudjak megindokolni, hogy az LCD a jobb, mert tobb fogy belole, meg az MM-ben mar nem is lehet plazmat kapni. Vannak hibai a plazmanak is (olyan nincsen, aminek nincs) de mindent osszevetve mozgokep megjelenitesre messze jobb az LCD-nel, csak az emberek 10 evvel ezelotti sztereotipiakbol taplakoznak, amit olyanok hirdettek habzo szajjal, akik csak kepen lattak ilyen TV-t. Ezt nem hagyom szo nelkul...

    Udv.: Viktor

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Viktor81 #287 üzenetére

    Köszönöm hogy kifejtetted a különbségeket, már világosabban látok a témában. :R

    (ettől még nem lesz ugyan 320k-m egy plazmára, de azért megnézem majd őket, mert a minőséget én is szeretem :) )

    DM-Fan : szintén köszönöm a választ :R , bár a példád számomra sántít, amennyiben leírtam azért azt is visszább, hogy egy TV megállhatna 250k körül, 700-ért átlagember szerintem nem veszi meg - én 100%, hogy nem adnék ennyit egy tv-ért, akármilyen szép is a képe - még akkor sem, ha a feature-lista 3 oldal :DDD

    ..és nem. Nem az a gond, ha adott termék fogyasztása X. Az a gond, ha azonos funkciót ellátó termék fele-harmada fogyasztással használható. Miért ? Fentebb írtam : ha nem figyelsz , akár havi 5-6000-el is nőhet a villanyszámlád, az meg már nem vicces. Az meg, hogy az "LCD -TV" képe minőségileg gyengébb ? Kérdés : fogod látni otthon, egymás mellett a két terméket ? (lcd vs. plazma) - válasz : nem. Azaz , egy terméket látsz, onnantól meg azt fogod "jónak" elfogadni, hiszem az van.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák