Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Strezi #11 üzenetére

    Ez a hozzaszolas arra sem erdemes, hogy vitatkozzam vele... Ilyet ketto fele ember irhat le, vak vagy h...
    Ennyi a velemenyem...

    Udv.: V

  • Viktor81

    senior tag

    válasz szp1 #23 üzenetére

    Szia !

    Igen :) es vannak meg a nehez, mint a dog, meg a 3 ev alatt kioregszik a panel dumak. Azok is hasonloan ertelmes megnyilvanulasok...

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz a2d2 #242 üzenetére

    Szia !

    Igen komoly erv.... "össze kell kötnöm még médialejátszóval is"
    Meg a Blu-Ray lejatszot is, meg a hazi-mozi erositot is. Mirol is beszelunk ? Mi jelentosege van ennek. Elmondok Neked valamit, de ne aruld el senkinek !: a minoseghez dedikalt eszkozok kellenek, mert van egy mondas, mely szerint aki mindenhez ert, az semmihez sem ert... Boven eleg, ha egy TV-nek hibatlan a kepe, erositonek a hangja es igy tovabb.

    Udv.: V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz junkpod #261 üzenetére

    Szia !

    Eleve nem relevans a fikazok 70 %-a, mert csak az MM-ben lattak mukodni plazmat, ill. annyira hianyosak a muszaki ismereteik, hogy az LCD TV-t LED-nek hivjak. Ilyen emberek magasztalnak egy technologiat, melynek a mukodeset meg felszinesen sem ismerik. Jokat szoktam ezeken az idiotakon derulni, de mar nem reflektalok nekik, mert csak magamat mergesitem. (amugy en magam is kepkeretkent szoktam aposztrofalni az LCD-t :) ) Sajnos, mindentol fuggetlenul a divatot nem a termek minosege es a felhasznalok kifinomultsaga hatarozza meg, ezert fog eltunni ez a remek technologia, amivel a sok idiota onigazolast nyerve veri majd a mellet es habzo szajjal harsoghatja, hogy o megmondta... Igenytelen, felszines, ocska vilagban elunk, ahol a minoseg, megbizhatosag a dizajn es az ostoba szolgatatasok moge szorult.

    Viktor

  • Viktor81

    senior tag

    válasz MrCsiT #264 üzenetére

    Szia !

    Sajnalom, de nagyon-nagyon tevuton jarsz. Szerintem meg olvass ennek utana, mert nekem nem fogod elhinni.

    - Szerintem nem lehet normalis TV nezesi szokasok mellett beegetni egy mai plazmat (tartos ghost maradhat akar hetekig is, de az nem vegleges beeges) (itt meg kell jegyeznem, hogy napi 6 ora folyamatos RTL klub nezessel masnap folytatva, beeg az RTL logo, de aki erre kepes, annak nem valo plazma...)

    - Nem beszelek dupla fogyasztasrol, mert nincsen (ill. van, ha egesz nap mulesiklast, vagy a jegesmedvek parzasi szokasait nezi valaki...) 50" -os TV eseten 150W atlagfogyasztas ugy gondolom, nem Isten elleni vetek (arrol nem is beszelve, hogy az arkulonbozetbol napi 3-4 ora TV-zessel ugy 7 evig TV-zel)

    - El is erkeztunk a legnagyobb butasaghoz, amit mondtal: azonos meretben joval olcsobb a plazma, mint az LCD, nem is ertem, mirol beszelsz. Az en TV-m Egy GT, ami 320-ba kerult, viszont ugy 7-800 ezres LCD-k erik el a szintjet. Nem tudom mire gondolsz 250-ert LCD-ben, de az 50UT50 kifuto ara emlekeim szerint 180k volt es minosegben szinten nem egy liga az LCD-vel (foleg a 250-es belepovel) Es ez 50 " !

    - Masik nagy butasag, amit nem irnal, ha valoban utanaolvastal volna a temanak: Divx elvezhetetlen plazman ? Ha itt LCD-re gondoltal, akkor igazad van. (Bar eleg perverz, aki sok szazezres TV-n 50-55-60 collban Divx-et nez, de SD adas ill. DVD is sokkal toleralhatobb, mint LCD-n) Idezetek a Geeks plazma tesztekbol, hogy alatamasszam, amit mondok:

    "Az elmúlt években az LCD-tévék gyártói szinte tökéletesre csiszolták a képjavító technológiákat, aminek szépen meg látszik is az eredménye – egészen addig, amíg nem kerül egy plazmatévé a szemünk elé. SD tartalommal véleményünk szerint továbbra is ez a technológia a nyerő; noha rossznak az LCD-k távolról sem mondhatók, a GT50-essel (és úgy a plazmatévékkel általában) való fej-fej melletti csatában valamennyi típus elvérezne."

    "Szinte minden plazmatévé tesztben elmondjuk, hogy aki főleg SD felbontású tartalmakat szeretne nézni, annak ez a technológia mindenképpen jobb választás, mint az LCD, és az ST50-es sorozat is ékes bizonyíték erre."

    "A Panasonic TX-P50GT60 a normál felbontású anyagokat éppen olyan szépen jeleníti meg, mint elődje – a plazmatévék nemcsak a mozgásmegjelenítésben, hanem az SD tartalom megjelenítésekor is behozhatatlan előnyben vannak az LCD-tévékhez képest, és, mivel az LCD-k véleményünk szerint elérték a teljesítőképesség határát, nem nagy kockázat kijelenteni, hogy ez valószínűleg soha nem is fog megváltozni."

    Ennek technologiai oka van, ha nem csak trollkodni jottel, olvass utana...

    Nem tudom, milyen dekoder nem kerult a TV-be, amire gondolsz (megjegyzem a Panasonic tunerek legendasak, talan a legjobbak a vilagon, ehhez jon egy tokeletes megjelenito panel es elektronika, ennyi kell) A tobbi az erosito, medialejatszo, Blu-Ray dolga nem a TV-e.

    Sajnalom, hogy ezt kell irjam de tipikusan az az ember vagy, aki hallott valamit valakitol, aki szinten nem latott plazmat es kesz tenykent kezeled. Ha a vibralas irod, meg azt mondom, na ! ezzel nem lehet vitatkozni, valoban van, aki erzekeny ra. De a tobbi annyira blama, mint a multkori indexes cikkben az, hogy hatranykent kiemeltek, nehez a TV. Ha valoban olvastal volna plazma teszteket ennyi butasag fel sem merulne benned...
    Geeks - GT60

    Udv.: Viktor

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz nbg #267 üzenetére

    Szia !

    Erre nem tudok Neked valaszolni, bar az impresszum alapjan nincsen kozuk egymashoz, mas kiado, mas cim. A PH mellett ezen az oldalon vannak ertelmes plazma tesztek magyar nyelven (es meg az AV online), ezert hivatkoztam ra. Miert kerdezed, talan igy kevesbe hitelesek az ott leirtak ?

    Udv.: Viktor

  • Viktor81

    senior tag

    válasz lorinser #272 üzenetére

    Szia !

    "Az egyik legnagyobb különbség egy plazmatévé és egy LCD-tévé között akkor mutatkozik meg, ha SD felbontású tartalmat teszünk ki a tévére. A felskálázással járó negatív hatásokat, az esetleg rossz minőségű forrásból adódóan a képen már eleve meglévő képhibákat a plazmatévékre jellemző zajosság (PWM zaj) illetve a sötétebb területeken a dithering szinte tökéletesen eltűnteti."
    En a PWM zajt ugy ertelmezem (es latom), hogy mig az LCD eseten eles atmenet (hatarvonal) van az egyes pixelek es alpixelek kozott addig a plazma cellainal a gaz allapota, viselkedese es a vezerles miatt a szeleken megjeleno "eletlenseg" osszemossa, elkeni ezeket a hatarokat. Termeszetesen mint a legtobb zaj, ez is inkabb karos kellene, hogy legyen, de bizonyos hatar alatt tartva alacsony felbontasu anyag eseten ez elonykent jelentkezik. Remelem, nem irtam egbekialtoan nagy baromsagot, ill. megerositenek vagy megcafolnak az igazi szakertok, akik melyrehatoan ismerik a vezerles minden lepeset, de en meg nem lattam plazman olyan zavaro pixelesedest, blokkosodast, amit egy LCD akar DVD minoseg eseten is produkal. (az biztos, hogy ezt nem a tuner es nem az elektronika, hanem a gaz viselkedese es vezerlese miatt all elo)

    Udv.: V.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz dezz #277 üzenetére

    Szia !

    Igazan koszonom a kiigazitast es a magyarazatot. mindg megdobbenek az irasaidon, mennyire reszletesen ismered e ketto technologia mukodeset. Erdekes, hogy bar emlekeim szerint nem vagy plazma parti, megis reszleteiben erdekel a dolog es sokat olvasol utana.
    "nem olyan stabilan jelennek meg a finomabb színárnyalatok, mint ([3x]8-10 bites vezérlésű) LCD-n." - ezzel kapcsolatban egy kerdes: tudomasom szerint a plazmanak nagyobb a szinmelysege (3*12 bit), tobb arnyalat megjelenitesere kepes, mint az LCD, tehat ezzel azt mondod, hogy az LCD bar kevesebb szint kepes "visszaadni", de azokat pontosabban, stabilabban, mint a plazma ?

    Udv.: V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz MrCsiT #285 üzenetére

    Sajnalom, hogy ennyire szemellenzos vagy. En nem vagyok "expert" nem ugy ertek hozza, mint Dezz, Janos666, vagy DM-Fan, egyszeruen elobb tajekozolodtam, mint mielott bedolok a marketing dumaknak.
    - Akkor elorol: az a GT amit lnikeltem most ugyan 390 (mint az enyem tavaly ilyenkor) de karacsony korul mar 320 lesz... (tavaly az a TV a masodik elerheto legjobb volt, iden jott egy csucs plazma a ZT, igy most kb a harmadik (de iden a Samu is belehuzott, igy lehet a 4.) Amiket a tesztekben lattal, azok ezek a GT-k ill egy ST, ami 250 volt 50"-ban. De mint emlitettem, ott volt az UT 180-ert ami megfelelo arnyekolas mellett (nem volt szuroje) megeszi kb az 500 ezres LCD-t.
    - Azert van benne olyan medialejatszo, mert ez a divat, a trend, amivel a hulyeket megvezetik (errol beszeltem, hogy sajnalatos, hogy valaki ezek alapjan vesz TV-t), szoval ez kell, hogy ne maradjanak alul a konkurenciaval szemben, akiknek egyebkent ugyanilyen korlatozottak a belso lejatszoik...
    - Apam Sony 32"-os LED megvilagitasu LCD-je 75-80 W-ot fogyaszt, (teruletben fele az enyemnek) jeee, maris ott vagyunk a atlag 150W-nal. Az is igaz, hogy van egy Toshiba 32-es LCD a nappaliban ami 35-40 W-ot eszik ECO modban (de csak HD-ready) viszont az meg LCD kategoriaban is kritikan aluli. Arra jo, hogy mehet, amig az ember alszik...Nem ertelek,van ketto auto legyen Dacia, Ford vagy Honda, mindegy. Ugyanannyi az aruk, de a Ford kenyelmesebb, biztonsagosabb, erosebb viszont 2 literrel tobbet fogyaszt, (legyen 5-7l) erre Te a Daciat venned ???
    Az meg kulon sertes, hogy osztottam az eszt, csupan leirom amit latok, amit tapasztalok, ami elszomorit. Nagyapam 70 evesen 2008-ban vett ugy plazmat, hogy neki az kell, mert az osszes tobbi a nyomaba sem er. (lovese nem volt, mi az a plazma TV, vagy LCD, csak volt szeme) Az egy belepo plazma volt, amit most hugom nez, meg mindig tatott szajjal. (Az oreg elegge korlatozott volt a mozgasban, igy kb napi 15 orat ment a TV es soha nem panaszkodott, hogy akkora villanyszamalt hoz a postas, amitol letorik a keze)
    Most veszel egy 250 ezres LCD TV-t (ami 40 vagy max 46") garantalom Neked, hogy csokolomot koszonhet a belepo 50"-os plazmanak, ami 170 es meg csokkeni fog. Mert ilyen is van...
    A 80 ezres kulonbozetbol pedig nezheted ugy 10 evig...
    Ezek utan azt kell mondjam Te osztod a hulyeseget, amiket csak olyanokkal tamasztasz ala, hogy "valakinek van LCD-je ami 40W-ot fogyaszt" - ja, 37-40" es kb nezhetetlen a kepe (olyankor amikor valoban annyit fogyaszt)

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Viktor81 #287 üzenetére

    Ezt csak most lattam...:
    "Az, hogy nem csak Te írod le, hogy mit gondolsz egy termékről, avagy más véleményéről, még akkor sem trollkodás, ha nem tetszik Neked, amit írtak."
    Amikor valaki valotlansagokkal kelti valakinek, vagy valaminek a rossz hiret, azt en ide sorolnam. Marpedig amiket a vitaindito hozzaszolasodban irtal, annak fele vitara sem erdemes: "dragabb a plazma" es "nem alkalmas alacsonyabb minosegu anyag nezesere" ezeket csuklobol megcafoltam es meg sokan masok is... a "beeges" csak elvetemulten szelsoseges esetben valosithato meg, igy marad a fogyasztas, amirol annyit, hogy a jelenleg hasznalt TV-d aranyaiban (kepernyo) konnyeden megeshet, hogy tobbet fogyaszt annal, amirol vitatkozunk. Szoval felrertes ne essek, nekem nem faj, ha valaki LCD TV-t vesz akar 1,5 milloert (nekem nem lesz kevesebb, csak sajnalni tudom) de azt nem hagyhatom, hogy hogy a tajekozatlanokat felrevezessek a hulyek es ezt kb csak annyival tudjak megindokolni, hogy az LCD a jobb, mert tobb fogy belole, meg az MM-ben mar nem is lehet plazmat kapni. Vannak hibai a plazmanak is (olyan nincsen, aminek nincs) de mindent osszevetve mozgokep megjelenitesre messze jobb az LCD-nel, csak az emberek 10 evvel ezelotti sztereotipiakbol taplakoznak, amit olyanok hirdettek habzo szajjal, akik csak kepen lattak ilyen TV-t. Ezt nem hagyom szo nelkul...

    Udv.: Viktor

Új hozzászólás Aktív témák