Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz lorinser #274 üzenetére

    Szerintem ez nem ilyen egyszerű.

    Függ a dolog a tévé képességeitől, a nézési távolságtól, az átmérőtől, a készülék felbontásától és az anyag bitsűrűségétől.

    Én az 50''-os fullhd plazmán 3,5 méterről rosszul vagyok a gyári DVD-k minőségétől (a divx ugye még ennél is rosszabb minőség). Persze ha csak ezt nézném rajta, akkor biztosan tetszene, de egy két BD minőségű film/sorozat után felejtős a dolog.

    Sőt nekem jön HD-ban az m1 és simán digitálisan is, de ha a HD adást nézem huzamosabb ideig, akkor utána olyan a normál adást nézni, mintha valami hályog került volna a szememre, homályos, elmosódott a kép.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz lorinser #274 üzenetére

    "De gondolom ez a különbség (már ami a megjelenített képet illeti) csak nagyon gyatra SD forrásnál vagy DVD-nél jön elő."

    Egyáltalán nem. Ha láttál már plazmát minőségi DVD-/BD-lejátszóról kiszolgálva DVD-vel, akkor fel sem merülne ez. Igencsak nagy különbség van a plazma javára és ennek oka a két technológia közötti képalkotásbeli különbségekben keresendő.

    Tisztán látható akár SD TV-adásnál, akár DVD-nél, de még akár DivX-nél is, hogy a plazma mennyivel jobban boldogul az alacsony felbontású anyagok megjelenítésével. Nem mos, nem blokkosít, nem homogenizálja a színeket, mint az LCD.

    Ispy #275: "Én az 50''-os fullhd plazmán 3,5 méterről rosszul vagyok a gyári DVD-k minőségétől (a divx ugye még ennél is rosszabb minőség)."

    Akkor ott valami nagyon nincs rendben a rendszeredben. Ugyan manapság 95%-ban már én is csak fullHD anyagokat nézek, de a maradék 5% felhasználás a DVD-gyűjteményemre korlátozódik és a legtöbb lemezről bőven olyan képet produkál az 50"-os fullHD Pana plazmám egy középszintű Pioneer BD-lejátszóról, hogy nem biztos, hogy megmondanád, hogy nem 720p anyagot látsz. Persze, nyilván találnék olyan lemezt a polcon, aminek a képétől én is rosszul lennék, de az már anno CRT-n, vagy később a HD-Ready plazmán sem nézett ki jól. A 3,5 méteres nézési táv már abszolút megfelelő ahhoz, hogy elvesszenek hibák, a minőségi DVD-k pedig már közelebbről is bőven megfelelő képet adnak. Ez azért is örömteli, mert a DVD-gyűjteményemben jópár olyan cím van, ami soha a büdös életben nem fog nagyobb felbontású hordozón piacra kerülni. Ami meg már piacra került és érdemes volt rá a film, az itt van a polcon BD-n is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák