Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • undark

    csendes tag

    válasz Freddy76 #102 üzenetére

    Kedves kolléga!

    sikerült mindenre válaszolnod, csak magára a kérdésre nem.
    mégegyszer: ár/érték arányban (a méreten kívül) mit tud nyújtani az m43 egy FF (nevezzük bárminek) profi géphez képest?
    válaszom: árban kb. ugyanazt, értékben közel sem. Akkor ér annyit? Nekem NEM. Vsz. annyit ér amennyivel kisebb a szenzor... Az hogy néhány hülye magyar itthon isteníti és veszi hozzá aranyárban az objektíveket, (darabját több 100 ezer Ft-ért) na, ehhez csak gratulálni tudok. De te meg tudod magyarázni magadnak meg néhány márkatársnak, aludjatok ezzel együtt jól.

    és már megint ugyanazzal jössz, mint az m43 rendszert istenítő 1000+ másik fórumozó
    hogy "nem csak a dof-ból áll a fotózás". Nyilván nem csak ebből áll. De ott van a szenzor méret miatti hátrány, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni.
    Ezzel ekvivalens amikor azt mondod, hogy a szenzor méret miatti különbség úgy igazából tökmindegy, mert úgyis a fotós keze a lényeg.... Ezért írtam, hogy ha így lenne, akkor tescos kompakttal lehetne szaladgálni mindenkinek.

    Aki azt hiszi hogy számomra csak FF van, leírom nem. Nekem arra (sem tellik).
    Lehet "jó" képeket készíteni egy kompakttal is. De azok statikus témák, világosban, lerekeszelve, nagylátószöggel, tehát többnyire tájképek lesznek. Ezért írtam, hogy igazából meg lehet magyarázni azt is hogy "minek az m43. vegyél kompaktot mert az is tökéletes bizonyos szitukban".

    nem értem miért nem lehet belátni, hogy az m43 Kra túlárazott, hiszen csak akkor lehet vele valamit kezdeni ha elkezdesz több100 e Ft-os objektíveket venni, és m43 vázakból is a legdrágábbat veszed, amiben van evf, stb. Mert pl. oly e-pl3-ban hiába keresek bármilyen kukucskát is....

    nem kívánok erről tovább vitatkozni, győzködjétek egymást, hogy "jó kis rendszer ez, jó áron"

Új hozzászólás Aktív témák