Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuebler

    senior tag

    válasz Béééla #33 üzenetére

    ez az EU töketlensége, a kínaiak csinálják jól. bezzeg ha a német autógyártásról van szó, akkor tudják védeni a piacot :C trump is ezen akadt ki: [link] [link]
    nem bírom az öreget, de igaza van, a németek a "másodvonalbeli" EU-gazdaságok által lehúzott euro-árfolyamra támaszkodva versenyképes áron tudnak exportálni :(( és ebből mi max összeszereéő-üzemként profitálhatunk

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • wierra

    senior tag

    válasz Béééla #33 üzenetére

    Azt azért vedd figyelembe, hogy a Xiaominak hivatalosan egyelőre nem célpiaca az EU. Ide elsősorban szürkeimportból kerülnek be a termékeik. Amit írtam, értő olvasással könnyen elfogadható; mint végfelhasználók, mi profitálunk ebből. Ha nem tetszik a vélt vagy valós gazdasági hatása, ne vedd meg a termékeiket és ne támogasd őket.
    Ahogy előttem írták, itthon is bizony tolják a sógor-koma-rokon cégeket nagy erőkkel, csupán más eszközöket használnak.
    K+F a gazdaság teljesen külön kategóriája, nem is értem minek kevered ide.

    "In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Csókos cégek mindenhol vannak, csak nálunk divat egyedül hogy nemzetközi szinten teregetik a szennyest.

    Azért egyszer nézz rá arra, ahogy az ULA-nak nekiment a SpaceX (az ULA-t eleve úgy hozták létre "felülről", hogy a Boeing és a Lockheed összeolvasztotta az hordozórakétákat gyártó részeit, miután az előtte zajló versenyben a Boeing kémkedéssel elérte, hogy jobb ajánlatot tegyen le az asztalra, a végén pedig az ULA kvázi monopóliumot élvezett, hatalmas extra költségekkel terhelve a költségvetést), vagy ahogy zajlott az Airbus A400M fejlesztése (ahol az európai országok kikiáltották, hogy nem jó a Pratt & Whitney Canada hajtóműve, "saját" kell, egy-egy brit-német-olasz-spanyol cég részvételével, a dolog rosszul sült el, nagyon, és évekkel később ezt emlegetve majdnem kitúrták a KC-30-ost (közös Airbus-Northrop program az Airbus A330 alapján) az amerikai légierő tanker-tenderén, mondván ha az Európaiak megtehették ezt, akkor itt miért ne tehetnék meg). De fel lehetne hozni az Ariane 6 esetét, ahol az olasz gyártócégnek Németországban kell legyártania a rakétatest egyik felét, majd onnan átvinni Olaszországba a végszerelésre, mert Németország kínosan ügyelt arra, hogy pontosan a befektetett pénzével arányos legyen a területén elköltendő összeg...

    Más szóval mindenhol van rá példa, ez nem hazai divat...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • wierra

    senior tag

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Csak ha kiderül akkor abból EU szintű botrány van, ha a kínaiak nyomják el a versenytársat (például Über de mindenből van "hazai") akkor abból dícsérő cikk lesz hogy mennyire dübörög a kínai gazdaság.

    Hogy derülne ki, amikor a törvényi-jogi háttér úgy lett kialakítva, hogy legitimálja ezt a fajta versenyellenes gazdasági környezetet, ami itthon van? Uber egyébként se jó példa, egyre több országból takarítják ki...meg egyébként sem értem, hogy jön ez ide.

    K+F: Vagy szokásosan - ha mondjuk nincs idő fejleszteni, de van kész technológia, akkor - megveszik az adott céget, know-how-t vagy licenszelik azt stb. Gondolod, hogy a Xiaomi nem fejleszt vagy hogy minden technológiát lenyúl?

    Összességében nehezen tudom követni a gondolatmenetedet a félig kifejtett mondataiddal.

    "In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #40 üzenetére

    "Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?"

    Hogy ki kitől licenszel mit, azt passzolom, de hogy K+F cégek vannak, pl a Qualcomm jelentős bevétele licencelésből van legutóbbi információim szerint. Visszaforgatják egyébként persze, de azt el is adják másnak, lásd Xiaominak.

    "Nem hinném hogy a Qualcomm, Samsung vagy intel nem forgatná vissza a profit jelentős részét K+F-be, ha nincs profit akkor K+F sincs... "

    Most egy Xiaomi meg bárki más akinek nincs félvezető gyára az mit csinál? Összerakja a piacról a legyártott elemeket. A Qualktól licenszelt procit, a Samu által gyártott memóriát vagy mást, teljesen mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Béééla #40 üzenetére

    Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?

    No offense, de tudtommal a kutatóintázetek mindegyike így működik. Sok egyetemnek eleve szerződése van, hogy a kutatóintázetben mit kutatnak minek és menyiért, de a függetlenek se üldögélnek a tudományos felfedezéseken... A Nobel-díj túró ahhoz képest, amit az egyetem szakít egy komolyabb eredménnyel.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Béééla #50 üzenetére

    Nem csak a kínaiaknál. Emlékeim szerint a Snowden akták egy része pont arról szól, mikét szúrja hátba usákia a szövetségeseit nemzetbiztonsági okokra hivatkozva ipari/gazdasági kémkedést folytatva...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #50 üzenetére

    "és igen, kínaiaknál párszor már felmerült a történelem során az explicit lopás is"

    Na most arra meg ott a jogi osztályuk, aztán csókolom. Nem értem a problémát. Meg is egyeztek pl Q-ék a xiaomival aztán mindenki boldog. A többi alkatrészt meg valaki legyártja, egy csomót pl memóriát jellemzően samutól vesznek direktben. Múlt évben sírtak nekik hogy kérünk többet speciel.Ott megint keres a gyártáson a samu nem szarul. Hol a gond? Androidot nem kell licenszelni, romokat fejlesztgetik házon belül, egész vállalhatóak már jóideje...

    "Azért nem mindent licenszelnek (és igen, kínaiaknál párszor már felmerült a történelem során az explicit lopás is) és a házon belüli kötelező fejlesztések amit nem fognak licenszelni (akár az OS finomhangolása, saját appok, bármi) azokat valamiből állni kell."

    Ez most vagy értelmetlen vagy lassabban írd már le. A nem mindent licenszelnek az most a gyártó igaz? Akkor a házon belüli fejlesztések, amiket állni kell a gyártó saját bevételéből jönnek, jelenleg xiaomi oldaláról, azt meg megoldja a saját profitjából. Nem értem hol itt a gond.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #59 üzenetére

    "Hány china-only termék van amivel meg se próbálkoznak?"

    Na most így nyitottál egy ollót és globálisan mondod minden kínai gyártóra, vagy maradtunk a xiaonál? Mert jó lenne tisztázni miről beszélsz. Mondjuk mindkét esetben azt mondod, hogy biztos van valami amit mi nem is ismerhetünk, hiszen china only, és nem tudjuk hogy van e licensz rajta, de valószínűleg nincs. És ezzel azt akarod bizonyítani hogy?

    "Még itt PH-n is volt csak kínai piacra szánt konzol ami erős másolat volt "

    Androidos boxukhoz egy kontroller koncepció. So fckin' what? a Mi Box távja meg kísértetiesen hasonlít az Apple megoldására. A formatervezéssel kapcsolatos szabadalmakat egyéként is kivezetném ha tehetném, iszonyat baromság az apple féle levédetem a telefon sarkának rádiuszát. Azt.

    "Na az alkatrészvásárlást ne keverjük már bele, mindent nem gyárthat valaki, "

    Hanem? Szerinted a Xiao mit gyárt mondjuk a telefonjain? A hátlapot, és igazából összeszerel. Amit összeszerel azt valakitől veszi, azt meg bebszna ha nem gyártanák az alkatrészt hanem teremtenék. Hogy a Samu mit csinál és hogy kvára nem érdekel, egy csöppet se, amíg ennyire drágán adják a cuccaikat pl telefon fronton, addig marhára hidegen hagy mint brand.

    "Az hogy most tízmillió kínai mobilgyártó van az legfőképp az Android érdeme"

    Ki mondta hogy a kínaiak érdeme a droid? Vagy bármi? Én csak azt mondom, hogy speciális eseteken kívül a fejlesztés az mehet -megy is- házon belül a jobb gyártóknál, az alkatrészek meg megint egy két kivételen túl eleve amikor lekasztod a polcról licenszdíjjal együtt jönnek. Hogy legálisan felhasználható githubos kódot tutorial alapján raknának össze, azt erősen kétlem pl a telómmal kevesebb bajom van mint minden mással eddig az életemben, pedig volt atomtuti nokia, meg lg, meg sony meg minden. Is.

    "Vagy a gyártástechnológia és egyéb know-how amit az odavitt gyárakból "vittek haza". "

    Nem tudom, én nem olvastam Xiaomival kapcsolatban ilyet. Muti mire gondolsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #61 üzenetére

    "Globál kínai cégek mert sose ragadtam le a sziamiúnál."

    Az baj, mert jelenleg ez nem a globál kínai cégek topikja. Az meg elég általános, átláthatatlan, és mindenre -is- lehet ott -is- precedenst találni.

    "Hogy ezt ott büntetlenül meg lehet csinálni és akkor ott a potenciál nagy világcéggé válni."

    Bárhol meg lehet csinálni bármit. Az, hogy kint másképp értelmezik a szabadalmi kérdéseket, az pont annyira aggályos szerintem mint az usa másik irányba elbszott "védelme".

    "és az egekig magasztalják meróccsó,"

    És mert hozza azt amit a nagyok maradva a xiaominál pl. Vagy nálam pl azért, mert mindenki más kvázi bszik 6.4"-os telefont gyártani. Kisebbekkel meg nézzen kapcsrajzot az aki akar. Sony volt, lett is volna, de kiszálltak. Vagy Xiao vagy Hua volt a piacon, előbbi x-ért utóbbi 2x-ért, mindkettő legózott polcról leemelt dolog, egy összeszerelő üzemben összehányva. A képlet egyszerű volt.

    "Nem ez volt"

    Akkor? Nekem a google nem adott más találatot... De szívesen megnézném tényleg.

    "Na például az ilyen gyártástechnológiai knowhowkat nyúlhatták le visszafejtéssel vagy csak használták a referencia dizájnt"

    Akkor fussunk neki még egyszer: maradva a telefonoknál, kevés valódi "gyártó" van. A legtöbb ma -még- piacon lévő név leginkább összeszerel. Az, hogy a Fox pl mit és hogy fejt vissza, az meg nem a xiao hibája.

    "Példát hoztam hogy nem sokat tesznek bele a nagy közös kalapba, főleg a nagy közös opensource kalapba"

    Ebbe nincs belelátásom, mert leginkább user vagyok ezen a szinten, de az, hogy egy telefonra vagy más droidos eszközre pl mit hogy legóznak össze mint saját szoftver, az engem hidegen hagy, mert leginkább az lemúlt pár évben megvettem mindent ami használható és kell is nekem. Mondjuk teljesen mindegy hogy kinek programozik ki, ha valamire már van egy működő megoldás, azt gond ha használják? Szerintem természetes kéne legyen hogy nem miden szart 20x írsz meg...

    "SoC-hoz járó API-ban se, mobil eszköz és nincs benne low power mód...)"

    Most ezeket lehet dobálni, de pont ott az ellenpélda, hogy a nagyoknak ahogy te is írtad simán olyan bugos foshalmazai is vannak, amik iszonyatosak, és mi van? Azon kívül hogy 2x többet fizetsz érte? Semmi.

    "Hány droidos készülék forrása érhető el általánosságban? Vagy a driverek forrása?"

    micode

    "Hány kínai termék esetén kell a binárist visszafejteni ha szar és valamit finomhangolni kéne? "

    Szart nem igazán veszek kínából, úgyhogy passz :DDD Amikor belefutottam az se kínai volt hanem Dell, akik "elfelejtették" bárhol jelezni, hogy külső kijelzőt csak az igp tud meghajtani, a dgpu nem, amikor a nokiámhoz fél évvel az update után hoztak ki egyből jelentkező bugfixet, ami minden mást bszott el, és társai. Vannak dolgok amikből én is megveszem inkább a jobbat, de vannak dolgok amiket nem vagyok hajlandó támogatni. A 2-300k-s telefonok pl pont ezek. Viccelünk hogy 150k körül mozognak a középkat cuccok.

    "De nem baj, vegye mindenki a kínait és lehet sírni ha nincs melóhely vagy szar a fizu, vagy lehet menni a kínai buszgyárba Komáromba."

    Ezt én úgy hívom hogy CBA precedens. Ha dupla áron adnak fele annyi tejfölt, aminek szar az íze, akkor leszarom hogy hol készült és mi a kifogás, elmegyek az aldiba és megveszem ott. Élő példa, xperia z ultra után jött a sony hogy hozzák a köv ultrát, minden földi jóval, aztán kuss, ez vagy 2 éve volt, azóta sincs. Kicsit drágábban, de vettem volna ha arról van szó, de fos kamera appot a xiao is tud "gyártani", annyi hozzáadott értéket meg a sony se kínált hogy ha jött volna véletlenül 120-150k-nál többet adjak érte. A nagy gyártók egy jelentős része főleg telefon vonalon maradva iszonyat el van szállva, és én ezt vásárlással nem vagyok semmilyen formában támogatni ezt a trended. Nem okoznak semmi gondot egy s8+ samu se, de nem ér nekem annyit a cucc, és ha így megy ez még 5 évig, fél milla lesz a felsőház vagy mi?

    Egyébként meg attól hogy kb 60k-s szürkeimportos akciós áron jött a 64 gigás max-om, tudom, hogy lehet valahol kevesebbet kapok, de ez a mindennapokban, felhasználás szinten egyáltalán nem jött eddig -1 éve- elő. Viszont kollégák G4-e meg mind elhullott, azóta LG-től, több mint dupla áron is bugos, problémás, gyári hibás volt. Hugom hivatalos márkaszervizből htc telefont kapott mert szintén gyári hibás volt, az új mókolt vírusos fos volt gyári fóliával. Az enyémet meg javítani se akarom majd, bár a jelenleg kapható készülékek 99%-ára is igaz hogy gazdaságosan úgyis nehéz lenne...

    De ha már felhoztad hallgatlak. Mit kéne venni? Konkrétan.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #63 üzenetére

    "van Mizo is (az talán teljesen hazai)."

    Botrány az állag és az íze is, illetve jellemzően a nagy tető kis pohár kottát követik ők is. De ez csak mellékszál a lényeg hogy értjük :)

    Tehát pont teló fronton te a nem vásárolsz tábort erősíted :) Azzal se oldanál meg semmit, valójában viszont a kapitalizmus egyik hatalmas előnye, hogy én mint vásárló szavazok a pénzemmel. Mivel valamit vennem kell, és a trendekkel egyáltalán nem értek egyet, így azt veszem ami megfelelő. Ezért nincs pl kábeltévé bekötve nálam 10 éve, majd lesz ha én klikkelem össze a csatornakínálat minden elemét és azok a csatornák akiket elvi szinten se támogatnék azok ebből egy fillért se látnak.

    De csak hogy egy pár példát említsek: kínából jött usb kábelem telefont tölteni, valami 2 usd/db. Megvettem volna itthon ha lehetne hasonlót kapni -rendes keresztmetszet, csatik, szépen harisnyázva-, mert utálok 20-30 napot várni bármire is, de a környékemen a kommersz 1 dollár 200 darabos fosokat adják 1-2k között kb. Ugyan ez a töltővel. Kell az 5 port, mert a hálóban lefekvés után kellene 3 telefont egy tabletet, egy headsetet tölteni, és nem akarok 4-5 dugóba külön külön szenvedni. Itthon pont az a fos kínait kapod amit alin vagy banggoodon megáll töredékében. Az ilyen energizer, trust meg belkin meg társai attól hogy kapnak egy szitázást még pont a tucat oem szemetek. Dettó az autós töltővel, rendes minőségben szóló, fm transmitteres, bt kihangosítós 2 portos 2+ A-s töltő? 5k, egy éve hibátlanul rovom vele az utat. Elég sok filléres vackot veszek kintről, de pont azokért a boltba se mennék el, mert az üzemanyag többe lenne...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Béééla #65 üzenetére

    Egyébként most olvasom az apple még mindig balhezik qualkekkal licenszek miatt. Pedig nem kínaiak ;)

Új hozzászólás Aktív témák