Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz cuebler #34 üzenetére

    Arról nem is beszélve hogy amikor a nagy német cégek születtek - és akkor nem voltak ilyen versenytilalmi szabályok - akkor épp forradalmat vertek le nálunk két oldalról és következett egy megtorlás...

    @direwolf:
    Csókos cégek mindenhol vannak, csak nálunk divat egyedül hogy nemzetközi szinten teregetik a szennyest.

    @wierra
    Azt azért vedd figyelembe, hogy a Xiaominak hivatalosan egyelőre nem célpiaca az EU. Ide elsősorban szürkeimportból kerülnek be a termékeik. Amit írtam, értő olvasással könnyen elfogadható; mint végfelhasználók, mi profitálunk ebből. Ha nem tetszik a vélt vagy valós gazdasági hatása, ne vedd meg a termékeiket és ne támogasd őket.
    Nem is veszek.
    Ahogy előttem írták, itthon is bizony tolják a sógor-koma-rokon cégeket nagy erőkkel, csupán más eszközöket használnak.
    Csak ha kiderül akkor abból EU szintű botrány van, ha a kínaiak nyomják el a versenytársat (például Über de mindenből van "hazai") akkor abból dícsérő cikk lesz hogy mennyire dübörög a kínai gazdaság.

    K+F a gazdaság teljesen külön kategóriája, nem is értem minek kevered ide.
    Mivel ugyanaz a cég fog fejleszteni, például? Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat? Nem hinném hogy a Qualcomm, Samsung vagy intel nem forgatná vissza a profit jelentős részét K+F-be, ha nincs profit akkor K+F sincs... Nézzünk már csak egy kicsit tovább az orrunknál!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák