Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    válasz 3psilon #50 üzenetére

    Van ez a mágneses rajzpad vagy hogy hívják, amire egy cerkával kell rajzolni, nyomásérzékeny is, de csak a ceruzát érzékeli. Jó lenne, ha hasonló elven működne. Grafikusok szokták általában használni.

    Mondjuk még a nyomásérzékenység haggyán, de tényleg nem lenne jó, ha a kezem húzná a csíkot miközben letámasztom. Valószínűleg wifiset rendelek majd, egy későbbi + feature fényében, amit atlán majd az open source közösségnek köszönhetünk.

    Még az is érdekelne így hirtelen, hogy az az egy szín árnyalt amit tud, vagy kizárólag 1 szín van, amolyan szigorú 1 bit-es programozással.

    Tehát, hogy van.e halvány fehér meg még halványabb meg erősebb (a feketén) vagy csak fehér és fekete :)

    Mert a ceruzával lehet halványabban is rajzolni :))

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Adamyno #55 üzenetére

    Fehérre rá van írva, hogy hogyan fog működni :D

    A vonalvastagság nem nyomásérzékeny, hanem a menüben lehet választani. Szerintem az is bőven jó :) A lényeg, hogy van többféle vastagság.

    Van vonal eszköz, írás/szinezés, radír

    Másolás, kijelölés...

    A menüt szépen leírja a fehéren levő ábra :)

    Nagyon zsír kis gép lesz szerintem. Lesz NATURAL változat is, amire állítólag lehet majd írni sima ceruzával és tollal is.

    Akkor ezek szerint ezekre csak a saját cerkájukkal lehet írni ,szal nem egy jó dolog, ha elhagyja az ember, viszont a kéz nyomását nem fogja érzékelni valószínűleg.

    Az OCR-re leszek még kíváncsi, mennyire lesz hatásos magyar ékezetes írott betűk esetében :D

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Teasüti #59 üzenetére

    Én amióta kijöttem általánosból, szinte mindig úgy írok. Csak azt nem tudom, hogy az ékezeteket is felismeri-e.

    De nekem nagyon tetszenek ezek az e-ink cuccok, de csak a fekeete-fehérek.
    Már régebben is gondolkodtam rajta, hogy egy csomó helyre nem is kellenének színek.

    Tábla PC-t akartam venni, de egy normálisabb megközelíti a 200k-t, ha nem több hozzávaló cuccokkal és szállítással együtt.

    (http://www.pioneercomputers.com.au/products/products.asp?c1=183&c2=188)

    Azt a tábla PC-t is legfőképp jegyzetelésre szerettem volna használni, de ahhoz drága, hogy arra jegyzeteljek és mindig nálam legyen. Szerintem annyira nem strapabírók. Napi 2 óra utazás legalább :P Meg nem is erre van kitaláltva, normális gépnek meg gyenge...

    Szóval érdekesek ezek a windowsos meg androidos táblák. Mondjuk az androidos még jó filmet nézni meg talán netezni és ahhoz képest olcsó, de a windowsos se sökkal több mindenre jó. Az akksijuk is keveset bír általában és ha elhasználódik akkor körülményes a cseréje.

    Egy ilyen gépben is körülményes, de nem hinném, hogy olyan gyorsan elhasználódna :D
    Ez a tábla tökéletes lenne iskolába jegyzetelni, könyveket rátenni, otthon, utazás közben olvasni/rajzolni, esetleg zenélgetni vele... a netet hiányolom belőle, de lehet, hogy még befektetek egy Sony Daily Edition readerbe is, és azon már lehet netezni is, van benne 3G/Wifi.

    Egy dolgot látnék még szívesen az ilyen kütyükben. Egy háttérvilágítás gombot. Ha esetleg sötét helyen vagyunk, akkor is lehessen olvasni. Szerintem 1-2db fehér smd led megtenné, nem hiszem, hogy túlságosan befolyásolná a fogyasztást. :DDD

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Teasüti #61 üzenetére

    Van felbontása a touch paneleknek is, de általában kisebb szokott lenni a kijelző felbontásánál.

    A bitsűrűség hasonló, de más téma. A NoteSlate-nek ha jól láttam, valahol meg is volt adva ez az értéke.

    Valószínűleg nem lesz baj a reakcióidővel, mert már most is vannak egész jó ilyen gépek. A Sonynak is van valami érintős cucca, szerintem a kézírásos rész már abban is elég elviselhető, csak az mindent érez szerintem.

    Kontrasztja meg már most nagyobb bizonyos e-ink alapú eszközöknek mint mondjuk egy napilapnak :D

    Ha ezt még nyárig finomítják, vagy addig össze szedik hozzá fasza cuccokat, akkor szerintem nem lesz gond vele. De ha másért nem, már csak az olvasó részért is megveszem, mert még így is a lagolcsóbb e-book reader lenne ha minden igaz, ráadásul valódi méret, a fehér szerintem tényleg jól nézne ki mondjuk egy gyengeáramú laborban, ahova járok :D

    Meg olyan jó lenne, ha csak azt tenném a táskába és mellette megmaradna a sok hely. Na meg az energiaéhsége sem mindegy :))

    Majd egy wifiset szeretnék, ha már állítólag egy árban lesz a kettő, és bízom abban, hogy mivel open source, valaki fejleszt hozzá legalább egy sima html böngészőt vagy képnézegetőt :)

    Egyébként még a pdf-ben levő képekre lennék kíváncsi, hogy jeleníti meg, mert a mostani e-papír alapú eszközök tudnak 16 árnyalatot, ami bőven elégnek tűnik, viszont az 1 bit, amit a honlapon írnak, nem erről árulkodik.... mert íráshoz még oké, a tollam is csak egy színnel fog, vonalvastagságot lehet állítani, de a többi alkalmazás remélem, hogy nem 1 bites lesz :DD

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák