Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #65675776 #42 üzenetére

    A 98,09% az tényleg baromság, nyilván nem "over" értendő, hanem "versus"; akárcsak a többi százalékosan megadott adatnál. Maga a részletezés is hagy kívánnivalót maga után, mert pl ennél a képnél sem tudni, milyen beállításokkal készültek a tesztek, és hogy minimum, vagy átlag fps-ról van-e szó - mindenesetre 4 játéknál is kisebb-nagyobb növekedést mutat a diagram a 2133-ról 2400 MHz-re térésnél. Nem olyan nagyot persze, mint az 1600->2133 (ezért is írtam, hogy 2133 MHZ-nél kezdi jól érezni magát a Kaveri), de szignifikáns.

    "Amit írtál a Knights Landinggel, az érdekes kérdés. Az valóban tudna mit kezdeni a nagyobb sávszélle"

    Olyasmit olvastam, hogy 6 csatornás DDR4 memória vezérlővel jön majd. Nem lesz piskóta hozzá majd az alaplap ára - és még így is jóval kisebb lesz az számítási kapacitásra normált sávszélesség, mint a mostani Xeon Phi-ken.

    "ahogy egy hasonló AMD APU is. Viszont utóbbi esetén csak akkor éreznéd ezt az előnyt ha G34-be lene tokozva, ott meglenne a négy csatorna. Itt ugyanis már az is számítana, hogy órajelciklusonként hány memóriaparancs adható ki. A mostani asztali AMD IMC-k esetén ez maximum kettő, G34-ben lehetne négy is. Asztali szinten a különbség pár százalék, egy ilyen APU sokkal inkább profitálna belőle."

    Na ezt viszont nem értem. Mi ez és hol lehet bővebben olvasni erről?

Új hozzászólás Aktív témák