Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #22 üzenetére

    Lesz olyan tabletes hír ahová nem írod be hogy vegyünk inkább ipad-et? A kicsit drágább az pont 70%. Plusz ezt 7", elég felesleges egy 9.7" ajánlani helyette. A óriási tudásbeli különbség meg mégis miben nyilvánul meg, azon kívül hogy az Androidos nincs szétanimálva?

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #28 üzenetére

    Hát én pont erre használom: ebook olvasás útközben, netezés, ha valamit gyorsan meg kell nézni: email, műsorújság, időjárás, hírek. Filmet Tv-n nézek, játékra van pc-m, alkotmányt meg nem akarok írni rajta. Nekem teljesen felesleges a többmagos proci egy tabletben.

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #30 üzenetére

    Nálam már a flash hiányán is bukik az Ipad. A youtube kliensen kívül nem nagyon szokott semmi fagyogatni, pedig csak Froyo fut rajta. Az akadozásra meg mindenki másképp érzékeny, de szerintem több az árérzékeny ember (nekem ez max 10-15% felárat érne meg).

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #32 üzenetére

    Próbálj meg az Unicredit-nél netbankolni flash nélkül. Nem fog menni mivel a jelszavad egy flash ablakba kéne beírni.

    Laci

  • Pete55555

    addikt

    válasz erdoke #32 üzenetére

    Nem igazán egyeznek az igényeid más emberekkel, de tudod 70e (ami inkább 50e, ha 8Gb-ost veszel, és van akinek az is elég, mert VAN SD !) vagy 120e az sokaknak rohadtul nem mindegy, és ezen is meg lehet majd nézni mindent ahogy az iPad-en is, csak kicsit talán lassabban, vagy gyengébb minőségben, de ár-érték arányban a Lenovo szvsz veri az iPad-et.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Arthuro_Adam

    őstag

    válasz erdoke #26 üzenetére

    Az én elképzelésem szerint a tabletek a telefon és a laptop között helyezkednek el, viszont egyiket sem tudják kiváltani. Ezért szerintem, függetlenül a nagyobb kijelzőtől, jelenleg, főleg a 3G-s verziók, túl vannak árazva.

  • Pete55555

    addikt

    válasz erdoke #37 üzenetére

    Hát ezt magyarázom én is, hogy meg lehet csinálni rajta mindent, csak lehet hogy nem olyan kényelmesen, de hidd el, hogy akinek van 70e ft-ja az nem biztos, hogy össze tud szedni még 50-et. Mondok is egy példát: Diák nyári munkával összeszed 80ezret utána suli időszakban egy vasat nem fog keresni, vagy ha dolgozik is akkor azt rákölti az albérletre, és ez a csoport azért elég nagy, vagy egyszerűen van aki nem akar 120 ezerért venni táblagépet mert neki EZ a Lenovo pont megfelel, és nem érdekli, hogy 2 mp-el hamarabb megnézheti az emailjeit, vagy hogy ugyanezt egy kicsit szebb kijelzőn teheti meg. Valahol meg kell húzni a határt, és ez sokaknak közelít inkább az 50e Ft-hoz, mint a 100-120-hoz.

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #37 üzenetére

    Költségelszámolást eszembe nem jutna tablet-en csinálni, arra ott a laptop (max ha valami dedikált alkalmazás van hozzá). Az alkalmazások amiket írsz jó eséllyel léteznek Androidra is, ha nem akkor meg majd lefejlesztik (ha lesz rá igény). Streamelő, távirányító program androidra is van dögivel (Onkyo, Samsung, XBMC, Mediaportal, WD Live, Sony, végtelen a sor). Szoftver szinten elég kevés olyan program létezhet, ami egyedül ios-en van. Ha pont nem is ugyanazt a progit találod meg, akkor valami alternatív program biztos lesz a feladatra. Ha meg komolyan jegyzetelni akar az ember akkor HTC Flyer vagy Samsung Note.

    Ami a stabilitást illeti, nem tudom te milyen androidos tabletekkel találkoztál, de én elég ritkán futok bele Force close-os dolgokba. Az általam használt fizetős programokra meg abszolút nem jellemző.

    Ha valaki mondjuk össze tud szedni a 50-70e helyett 120e is, nem biztos, hogy hajlandó kiadni ennyi pénzt egy tabletre (ami valljuk be, nem épp egy nélkülözhetetlen dolog) Én biztos nem adnék soha 100e feletti összeget érte. Viszont a 50e sok embernél a lélektani határ (a fórum alapján). Csak nézd meg, a Touchpadot hogy elkapkodták 100$-ért, pedig az tényleg elég sok sebből vérző konstrukció volt (kevés app, kérdéses support, az OS talán megmarad, de valószínűleg nem tablet vonalon).

    Az Ipad kiváló minősége vitathatatlan, de ha megnézed azért mostanában elég jól megközelítették a csúcs androidos gépek (persze ezek árban sem olcsóbbak). Abban igazad van, hogy a maga kategóriájában nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik, de ez a Lenovo más ligában játszik.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #41 üzenetére

    Azért egy tablet-et nem neveznék luxuscikknek, még az Ipad-ot sem (max ha rádobnak pár drágakövet :DD ). Az emberek nem csak Mercit, meg BMW-t vesznek, sokan jól elvannak egy Opel-el is.
    Aki akar mért ne vehetne, olcsóbb, kínai tabletet (amúgy nem mind akar az Ipadra hasonlítani), ez olyan mintha azt mondanám, hogy minek vesznek az emberek gagyi, olcsó anyagokból összerakott laptopokat, amikor vannak üzleti modellek is.

    Az elméleteddel az a baj, hogy mire egy 50e-es tablet annyit fog tudni, mint most az Ipad 2, addigra lesz Ipad X, amihez képest az Ipad 2 lesz gagyi.

    Táskában hordásnál vagy otthon a méret tényleg nem probléma, de egy kicsit körülményes pl a metrón / buszon állva egy 10" tableten olvasni (valószínűleg az ebook olvasók sem véletlenül nem készülnek ekkora méretben).

    Ha meg játékról van szó, akkor egy Ipad 2-es autóverseny pont olyan bután néz ki egy PS3/XBOX360/PC autóversenyhez képest, mint az Androidos.

    Laci

  • dagiboy95

    csendes tag

    válasz erdoke #43 üzenetére

    Gyerekek...mekkora IQ fightinget nyomtatok:DD:DD...gratula
    erdoke te egy akkora fenek vagy ember....ha te kiallsz az IOS mellet az a te ugyed de az android sookkal jobb es mivel sokkal tobben hasznaljak(marmint tobb gepen van honeycomb) ezert kifinomultabb mint az iOS...+hogy iOS en tobb a fizetos progi mint androidon(khm jailbrake de ebbe ne menjunk bele)

    Testveremnek volt iPadje es Ipfonja is....es tudod mit mondodtt???....azt hogy egy kalapnyi rakas sz@r az egesz es 3 honap mulva lecerelte HTC desire HD re es galaxy tamb10.1 re...vagyis mostmar nem is mondhatod h nem volt a kezembe soha mind2....volt es a velemenyem az hogy az android KIEGETI az iOS helyet es a tabletekbe o a kiraly....

    szerinted a fejlesztok miert irjak at a progijaikat iOS rol androidra?...azert mert megeri....

    lehet hogy de "EPP'O'L F'AN" vagy de azert nem kell az androidot meg a lenovot se leszarozni(IBM licensz ami koztudottan a legjobb "biznic" laptopok+hogy nekemis lenovom van)....ugyhogy letszives nyugodj meg mert nem az almae a vilag...az alma egy sz@r...mar csak azertis mert nem egesz alma:D:D:D:D

    UI: azert mert nem apple attol meg lehet joloptimizalt jominosegu jo ar/ertek aranyu gep;)

    [ Szerkesztve ]

    mióta kikapcsolom lefekvés előtt a telefonom, utolérhetetlen vagyok az ágyban...

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #43 üzenetére

    @digiboy95: inkább ne írtál volna semmit.

    Persze hasonlóan működik az olcsó laptop, leszámítva a csillogó kijelzőt, a horpadó billentyűzetet, a háttérvilágítás hiányát, a gyakori nyekergést (persze ezek egy része általánosítás). Én soha nem írtam, hogy az 50e tablet "ugyanazt tudja" mint az Ipad 2, de nem is rosszabb 150%-al.

    Ez már erősen LOL kategória, ilyen esetekre találták ki a zsebből előkapott okostelefont, de nem a táskából kibányászott 7" tabletet 400 g-os tömeggel.
    Akkor én perverz vagyok (meg mindenki aki ebook olvasót használ tömegközlekedésen), mivel van egy 3.8" telefonom is, mégsem azon olvasok. Egyébként a tabletem 350g, 112x185x14 mm, egy kézzel stabilan tartható, és még hüvelykujjal lapozni is tudok. Ami az ebook olvasók méretét illeti, a Kindle DX-en kívűl 5"-6"-7" modelleket kapni, pl.: Kindle Wifi, Barnes & Nooble Nook, Sony olvasók, gondolom ezeket is csak "olcsójánosok" veszik, akiknek nincs pénzük nagyobb modellre.

    A tablet pedig teljesen nyilvánvalóan luxuscikk, hiszen elsősorban szórakozásra használják, és 50e Ft-tól fölfelé kapható.
    Ezt nem is minősíteném, még pár "luxuscikk": lcd TV, házimozi erősítők-rendszerek, PS3-XBOX360, digitális fényképezőgépek, Ipod Touch és lehetne még folytatni

    Na ja, megint valami, amit sose próbáltál... Érdekes, nekem van itthon XBOX 360 és iPad 2 is HDMI-n a TV-re kötve, és a különbség nem mellbevágó, holott iPad 2-re 5 hónapja lehet fejleszteni, XBOX 360-ra pedig lassan 5 éve.
    Erre meg tényleg nem tudok mit mondani. Igen sosem próbáltam (se Ipad, se konzol), de megpróbáltam utánanézni youtube-on. Nem írtad melyik program, de ha Asphalt 6 HD, akkor az kb NFS Hot Pursuit 2 színvonal ami egy 2002-es játék. Ha Real Racing 2 HD az tényleg nem rossz(sőt egy tablet-től lenyűgöző), de pl. a Forza 4 egy fokkal jobban néz ki (a 6 éves hardveren), és akkor a pc-s játékokat nem is említettem. Ha ezt te nem látod, akkor én feladom.

    Persze ha az Androidot akarod mosdatni ebben az ügyben, akkor legyen igazad... Erre nem tudom, mi okom lenne. Nem lapulnak Google részvények a fiókban, és nem érzek késztetést, hogy a választásomat igazoljam. Igazából hidegen hagy, hogy ki milyen tabletet használ és mire esküszik.

    Laci

  • dagiboy95

    csendes tag

    válasz erdoke #45 üzenetére

    Nem hulyeseg csak velemeny

    amugy a tapasztalat nem ugyanazok mint a szamok...apple = FUKSZOSSAAAG...mint rajokon az aranynyaklanc....

    mióta kikapcsolom lefekvés előtt a telefonom, utolérhetetlen vagyok az ágyban...

  • LSL1337

    őstag

    válasz erdoke #50 üzenetére

    Ja ertem, amit nem tud az nem kell:-D:-D:-D:-D:-D

    erdekes nekem nem akad

    kell a sok app, de csak a mail bongeszo vonalon mozogsz, hmm

    van epp eleg reader progi honeycombra, de nem mintha 1-2 nem lenne tokeletesen eleg

    Widget minek?

    El se inditom az appot, mar latom amit akarok, azert, es mert millioszor jobban nez ki mint 30 app kihanyva egymas melle, es az a homescreen

    Szoval akkor a butitott cucc neked eleg, jol ertem hogy ezt irtad?

    Nagyobb felbontas, nem szamit, hat ez kesz, es megint azt hozod fel mi LESZ jovore?
    Ettol jobb a pad2, hogy a pad3 majd milyen lesz?, LOGIKUS

    hol kapok 120ert pad2t amugy?

    Nekem 3g-s tab alig volt dragabb

    Majd beszelunk ha kihuztad a homokbol a fejed

    Es azert mert google termekeket hasznalok, ugy mint az internet nagy resze, azert velem nem lehet androidrol beszelni?

  • Pete55555

    addikt

    válasz erdoke #50 üzenetére

    Csak azt nem értem, miért offoljuk teli egy amúgy tök jó termék topikját, azzal, hogy egy elvakult apple fannal vitatkozunk. Személny szerint Nem használok Apple terméket, és nem is tervezem, mert szerintem sz@r. Ár érték arányban is, és egyébként is. És ne hidd azt, hogy nem próbáltam már. Jó dolog az iOS, de nem az én igényeimnek készült, és akárhogy bizonygatod, akkor se fogom azt megvenni, mert pénzem sincs rá, és nem is akarok iPad-et venni.

    "Ez a különbség nem mellbevágó. Ha figyelembe vesszük, hogy az egyik egy asztali VGA-s, 3 magos procis célhardverből jön 720p-ben, a másik pedig 1080p-ben egy 600 g-os, 8,8 mm vastag tabletből, miközben a játékot sebtiben upgrade-elték iPad 2-re, a teljesítmény leginkább lenyűgöző."
    A Lenovo, és az iPad közötti különbség sem oylan mellbevágó, ha figyelembe vesszük, hogy az egyik 50 e a másik 150 e ...

    "48-féle felépítéssel készült a meglévő 56 program, hanem nagyjából egységes."
    Pont ez az egyik előnye, hogy ha megveszed, nem kell örökre ugyanazt a kinézetet bámulnod.

    "négyszerezett felbontású iPad 3-mal erősen átfordul majd"
    SJ- al spanolsz, esetleg te tervezed az iPad3-at?.....

    "Widgetek? Minek?"
    Azért, mert világszerte többmillió user használja, és tetszik neki. Attól, hogy neked nem jön be, másnak még tetszhet a dolog.

    Na ide ez volt az utolsó offom, a továbbiakban szvsz beszéljünk inkább a Lenovo tabletről.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • Gusztáv

    addikt

    válasz erdoke #56 üzenetére

    Azért azt ne felejts el, hogy ezt lehet microsd-vel bővíteni, szóval bőven elég a 8 GB-os (vagy legalább is költséghatékony).

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • MrSummer

    aktív tag

    válasz erdoke #56 üzenetére

    Te még mindig itt tartasz?

    Ne hasonlítgassuk már a kettőt...... Az egyik duplaannyiba kerül, jobb is, ennyi!

    Anulu Öhö-ö-ö-ö

Új hozzászólás Aktív témák