Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #27 üzenetére

    "Lesz olyan tabletes hír ahová nem írod be hogy vegyünk inkább ipad-et?"

    Valószínűleg lesz, mihelyst hasonló ár/érték viszonyút kezd valaki ajánlani. A kérdés inkább az, mikor...

    Akár a vasra is gondolhattam volna, de próbáld ki mindkettőt. A Honeycomb még erősen bugzik (iOS-hez képest), a többi meg nem tabletre való. Hacsak nem ebook olvasónak ill. netezni veszed, bár ez a vas utóbbiban is gyengébb élményt nyújt (kiindulva a többi androidos csodából, amik még alacsonyabb kijelző felbontással is szépen akadoznak hasonló vason).
    A kis kijelző egyébként pont abban sokkal rosszabb, amire a tablet jelenleg való: tartalomfogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #29 üzenetére

    Egyszer próbálj ki mást is. Webes felületen híreket olvasni, vagy az erre kitalált kiváló programok valamelyikén: ég és föld. Az akadozó görgetés/nagyítás, vagy éppen bármiféle fagyogatás/kilépés megint csak nehezen forintosítható.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #31 üzenetére

    Amit nem visz a Puffin Browser, azt nem is akarom látni. Nekem még egyszer sem hiányzott a Flash, a hiánya viszont kellemes tud lenni. A Galaxy Tab-en próbáltam anno Flash-es böngészést, és erősen belassult tőle az egész, az élmény a béka segge alá került. Pedig abban erősebb SoC van, mint ebben a Lenovo-ban.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #40 üzenetére

    Dedikált alkalmazás van költségelszámolásra (Concur), és nem lassabb, viszont kényelmesebb vele összerakni az egészet, főleg mióta az összes céges bankkártya tranzakció automatikusan belekerül, és nagy részüknél az eladó nevét és a költségtípust is helyesen tölti ki. Nyilvn a számlákat fizikálisan sorba kell raknom hozzá.
    Androiddal (a sebtiben összedobott, nem konzisztens felületeken és a stabilitás/labilitson kívül) az a gondom, hogy az általam leggyakrabban használt hírolvasók nem érhetők el olyan választékban és minőségben, mint iPad-re. Emellett az is lutri, hogyan fut a már most 5-6 felbontással reprezentált androidos tablet arzenál általam kinézett darabján az a pár olvasó program, amit én használnék. Jwtékokban még nagyobb a különbség, és iPad-re nem csak Angry Birds szerű primitívkedések vannak, hanem van autóverseny atom grafikával, amit Full HD-ben tudok róla a tévémen nyomni.
    Szerintem a nagyobb kijelző lényegesen jobb olvasásra, a méret és a 600 g pedig pont ugyanúgy elfér egy kis táskában, mint a kisebbek (zsebben pedig egyik se). Az már más kérdés, hogy ha valakinek 50e Ft-ja van egy luxus cikkre, annak egyáltalán kell-e vennie egy olcsó kínai utánzatot, vagy inkább várjon, amíg a piac oda jut, hogy hasonló felhasználói élményt lehet kapni annyiért. Szerintem még az okostelefonoknál is igen messze vannak az 50e Ft-os készülékek az aktuális legjobbaktól, nem apró kompromisszumokat kell kötni egy SGS II és egy ZTE Blade között (azonos OS-en belül maradva).

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #42 üzenetére

    Igényeken fölösleges vitatkozni, teljesen igazad van.
    Én nem veszek gagyi műanyag laptopot, de ilyen telefont se (150e Ft-ot adni egy műanyag szappanos dobozért, ala tavaly az SGS és idén az SGS II?). Viszont mindezek hasonlóan működnek, mint a prémium anyagokból összerakottak. Az iPad és utánzói között ellenben a hardver mellett a használatbeli különbség (UX) nagy. Addig, amíg olyanok magyarázzák, hogy "ugyanazt tudja", akik sose fogták a kezükbe, nem vetették össze az elérhető alkalmazásokat, csak saját magukat hitegetik. Szerintem pont az 50 ezres tabletek rohadt drágák ahhoz képest, amit nyújtanak...

    "kicsit körülményes pl a metrón / buszon állva egy 10" tableten olvasni"
    Ez már erősen LOL kategória, ilyen esetekre találták ki a zsebből előkapott okostelefont, de nem a táskából kibányászott 7" tabletet 400 g-os tömeggel.

    "az ebook olvasók sem véletlenül nem készülnek ekkora méretben"
    Dehogynem készülnek, hiszen olvasni a könyv méretűt a legjobb, annak volt csak igazán ideje, hogy belőjék a méretét, nem az ebook olvasónak. Csak itt is drágább a nagyobb, mégse sokkal nehezebb típus, ezért az olcsójánosok (akik megint csak sose próbálták a nagyobbat) megmagyarázzák maguknak, hogy a kisebb jobb...

    A tablet pedig teljesen nyilvánvalóan luxuscikk, hiszen elsősorban szórakozásra használják, és 50e Ft-tól fölfelé kapható.

    "Ha meg játékról van szó, akkor egy Ipad 2-es autóverseny pont olyan bután néz ki egy PS3/XBOX360/PC autóversenyhez képest, mint az Androidos."

    Na ja, megint valami, amit sose próbáltál... Érdekes, nekem van itthon XBOX 360 és iPad 2 is HDMI-n a TV-re kötve, és a különbség nem mellbevágó, holott iPad 2-re 5 hónapja lehet fejleszteni, XBOX 360-ra pedig lassan 5 éve. Persze ha az Androidot akarod mosdatni ebben az ügyben, akkor legyen igazad...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gusztáv #46 üzenetére

    Amiket felsoroltál, többnyire valóban luxuscikkek, illetve némelyikből van alternatíva jóval 50e alatt (házimozi kombók, digitális fényképezőgépek pl.).
    Megvan mindkét autós játék, amit írtál (0,79 euró volt darabja...), és a Real Racing 2 HD-ről beszéltem pééldaként. Arról szó se volt, hogy nem látok különbséget, hanem egészen pontosan úgy fogalmaztam, hogy ez a különbség nem mellbevágó. Ha figyelembe vesszük, hogy az egyik egy asztali VGA-s, 3 magos procis célhardverből jön 720p-ben, a másik pedig 1080p-ben egy 600 g-os, 8,8 mm vastag tabletből, miközben a játékot sebtiben upgrade-elték iPad 2-re, a teljesítmény leginkább lenyűgöző. Pedig nem sokat játszok, és nagyon nem is érdekel.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák