Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TriAngeloWal

    csendes tag

    Sziasztok!

    TV vásárlás előtt vagyok.
    178cm-es LG LED 4K tv-n gondolkoztam vagy
    vagy
    165cm-es LG OLED 4K tv

    A LED 300eFt körül van, az OLED meg 600eFt körül.

    A két tv között minimális különbséget látok. Pedig érzékeny vagyok ezekre, monitoron gammelésnél is max grafika, 4K... Van olyan ismerősöm, h nem veszi észre, ha ultráról, high-ra leveszem a beállításokat a játékban, vagy ha 4K-ról fullHD-ra váltok. Ezek az apró különbségek nekem egyból feltünnek.

    Mindenki mondja, hogy milyen szép az OLED. Úgy is láttam, hogy teljesen ugyan az a 4K videó ment mind a két tv-n. LED-en is gyönyörű volt és OLED-en is.

    Az OLED csak akkor adja ki a különbséket a LED-hez képest, ha teljesen sötét szobába nézem?
    Úgy akkor előjön ez az agyaldobás, hogy a fekete annyira fekete, hogy a szoba sötét részeivel egybeolvad a TV. Mondjuk nem szeretünk teljesen sötétbe TV-zni 3-4 hangulat világítás is megy egyszerre filmezés, game közben...

    Én a monitor képét is szoktam duplázni, TV-re. Az tényleg kellemetlen lenne, hogy 600eFt-ért vagy többért veszek egy TV-t és akkor újítok technológiában és szedhetem le az ikonokat a tálcáról, meg elrejteni a start menüt, meg ha a böngésző meg van nyitva és csak videók váltakoznak, de a böngésző kerete ugyan az, akkor beég vagy nem ki tudja.
    Ha meg valamelyik pixellel gond lesz vagy kicsit beég, akkor a hosszú ideig tartó programot futatthatom le, h jobb legyen. De attól meg lehet a színek fakulnak ki vagy lehet nem.
    Meg a mozgást se jól adja le, ghostingol...
    Meg a HDR se az igazi.

    Telefonokat is néztünk egymás mellett. haverom legújabb IPhone-ja OLED kijelzővel, nekem meg AMOLED-es Samsung és nagy elkeseredésére szebb volt az AMOLED. Bár alig volt különbség.

    Azért ezek luxus cikkek. Kocsit se veszek olyat, amiből 4 óra vezetés után ki kell szállni, ha akarom, ha nem és lefutattni egy programot, h továbbra is ugyan olyan szépen tudjak menni.
    TV-nél is, mint luxus cikk rontja az élvezetet, hogy a mozgási elmosódás/szellemképes jelenség, hogy eddig nyugodtan használhattam monitornak és pl. házibulit tartottunk, akkor 6-8 órát is megnyitva van a böngésző, amibe a videók váltakoztak csak és akkor féljek, h beég, aztán figyeljek erre, hogy x óránkét változtassam a képet. Lehet ezekre figyelni, de ha eddig meg volt szokva, hogy nem kell, akkor veszek egy ilyen drága tv-t aztán ilyenekkel bajlódni...

Új hozzászólás Aktív témák