Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    mindent ennyire erőszakosan akarnak terjeszteni. az onedrive-t, az ms accountot, mindent. ha úgy akarod felrakni a w10-et, hogy minimális közöd legyen az ms-hez, akkor sokadik menü legalján van olyan opció, amivel végül meg tudod csinálni, de közben végig kell verekedned magad egy halom szeméten.

    tiszta ávh...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Alexios #42 üzenetére

    a release-ben is van több dolog, ami hasonló nézőpontból szemlélve erősen aggályos

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz =Mentor= #51 üzenetére

    egyrészt az, hogy a google csinál-e bármi illegálisat, nem befolyásolja, hogy az ms-ről mi a véleményünk.
    másrészt a figyelmedet nyilván elkerülte, hogy minden idők egyik legnagyobb balhéja készülődik a google ellen, az oroszok már bevitték az első pofont. szóval tévedsz, a google is szúrja sok döntéshozó szemét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz lorinser #96 üzenetére

    itt sorozatosan elhangzott, hogy a monopol helyzetű cég nem csinálhat akármit kénye-kedve szerint, de titeket nem érdekel. Lehet, hogy valakinek ez nem tetszik, de ettől a törvény még ez.

    itt elhangzott, hogy nem az edge erőszakolása az egyetlen ilyen témakörben elhangzott disznósága, hanem például a release-ben az onedrive és az ms account erőltetése is, erre ilyet írsz, hogy insider preview.

    egyáltalán érdekel titeket az, ami elhangzik a fórumban vagy csak writeonly fórumoztok?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz .LnB #99 üzenetére

    vajon hányszor kell még leírni, hogy nem, nem érthető, hanem törvénytelen, hogy a saját cuccait erőlteti?
    a topic (meg lehet, hogy más topicok is) zöme erről szól, hogy pár tájékozatlan, de legalább új infók befogadása ellen erőteljesen küzdő hozzászólóval próbálja ezt a tényt megértetni.

    "Teljesen érthető, hogy alapértelmezetten a saját szolgáltatásait, programjait ajálnja fel.": lassan írom, hátha az segít: ez törvénytelen.

    másik hsz-re összevontan válaszolva: ha ez a topic a gugliról szólna vagy az almáról, akkor ott a gugli disznóságait vesézném/veséznénk ki (van bőven, adnak témát rendesen). de ez a téma az msről szól, tehát itt nem focizik, hogy a gugli egyébként mekkora mocsok cég. az apple disznóságainak megítélését egy hangyányival csökkenti, hogy ők semmilyen területen nincsenek komoly helyzetben, tehát rájuk érvényes, hogy használj mást, ha nem tetszik. ugyanez az ms-re és a guglira nem igaz.

    "Ha a Microsoft valamilyen törvénysértő dolgot csinál akkor majd a felelős szervek lépnek az ügyben.": fogadd meg a tanácsomat: erre csak egészen kis összeggel fogadj. Mondjuk egy doboz sör ára kategóriában. azt ugye lehet tudni (a microsoft közleményeiből is, remélem, legalább nekik hiszel), hogy a felelős szervek vannak az ms disznóságai hátterében. a könnyük is hullik, úgy röhögnek az ilyen ötleteken.

    "Akit ez zavar, akinek ez egyáltalán feltűnik annak van annyi esze, hogy váltson másra.": nehéz másra váltani, mert monopolhelyzetben vannak. Hogy mondjam meg a főnöknek, hogy váltson linuxra, ha pl. a könyvelő programjuk windowsos? (ami egyébként rotfl, mert le akartam tesztelni és gyakorlatilag az első kattintásra találtam olyan bugot, ami nemcsak a programot húzta le, hanem a w10-et is...)

    "Még 1x, hát ha érthetőbb: amin itt megy a pörgés, az egy előzetes verzióban lévő funkcióról van szó": még1x, hátha érthetőbb, amin itt megy a pörgés az az, hogy writeonly fórumoztok. Mert az, hogy 20 perc küzdés megtalálni a release w10-ben a helyi account létrehozását, az nem ms jófejség insider kiadás.

    "az Insider előtti időkben ennyire nem láttál bele a fejlesztésekbe, nem is adtak ki ilyet neked": valahogy megvoltam nélküle. az én tragédiám, hogy így jártam most.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #112 üzenetére

    "ÉS azt speciel te mért nem vagy képes megérteni, hogy nekik is igazuk van?": azért nem értem, hogy igazuk van, mert nincs igazuk. ennyi. és ezt a véleményemet könnyű úgy tartani, hogy bíróság is ilyen értelmű határozatot hozott.

    "Ha, ha ezt majd minden más OS megcsinálja 100%-osan, hogy semmi beépített alkalmazás és tool nem lesz a rendszerben, hanem mindent a usernek kell kiválasztania külön, akkor majd számon lehet kérni az MS-en is!": majd ha 99%-os részesedése lesz a debiannak desktopon, és a linux desktop évét nem kárörvendve, hanem sírva fogjátok kimondani, akkor lehet beszélni arról, hogy mit rakjon a debian az alapértelmezett installba.

    másrészt meg a debianon most is választhatsz több desktop között, telepítéskor, így több böngésző között is. emiatt a mellébeszélésed epic fail kategória. ők támogatnak mindenféle böngészőket.

    "beszabadulnak MS topikokba a másik fanboyok, őket úgysem tudjátok meggyőzni, még észérvekkel sem": szabad legyen emlegetnem a más szemében a szálkát kezdetű szólást...

    (#119) King Unique "Azok a "törvények" nem igazán a felhasználókért vannak, hanem üzleti érdekek fenntartására. Képmutatás az egész, főleg az, hogy más rendszereket nem szankcionálnak, csak azért mert nincs meg X %.": rotfl, tehát ha a mozilla próbálja az üzleti érdekeit védeni, az disznóság, ha meg az ms, az helyes? te oda is figyelsz néha arra, amit írsz, vagy csak egy powershell szkript önti a hálózatra az előre eltárolt hsz-eidet?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #129 üzenetére

    meg kellene már végre szokni, hogy a magánember gondolatai a bírósági határozattal szemben még a "vélemény" kategóriát is nehezen ütik meg.

    "És az egy másik dolog, hogy több esetben xy mögöttes érdekektől is vezérelve, hogyan dönt egy hatóság.": hát ja, én sem értettem pl. hogy amikor az ms perek sorozatát vesztette el tizensok év alatt a unix jogokért vívott harcban (mégegyszer: ms a unixért), akkor hogy lehet majd' 15 év után újraéleszteni bíróságilag egy olyan pert, amit az ms ezerszer elvesztett már. milyen mögöttes érdekek vannak egy olyan perben, amiben 15 év alatt az ms jogi csapata nem tudott nyerni? megmondom: a felhasználók ijesztgetése piaci előnyök érdekében. például ehhez képest a böngészőválasztás eléggé piszlicsáré ügy volt.

    "Másrészt, amit írtam a hiábavaló győzködésről és okairól, az attól még igaz.": valóban hiába győzködsz arról, hogy az ég zöld, a fű kék. kinézek, látom. talán azért hiábavaló a győzködésed, mert nulla az igazságtartalma.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #147 üzenetére

    súlyos tévedés, az itt elmondott véleményedet nem erősíti, a tomtyi által elmondottakat nem gyengíti, hogy ki segít szakmai topicokban.

    "eredménye nem lesz": no, elindultál a megoldás felé vezető úton, ha beláttad, hogy az a probléma, hogy te nem változtatsz a véleményeden.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tatararpad #157 üzenetére

    szerk: remek, elköltöztettem a hsz-t.

    (#162) woland_y2k: amit meg én hánytam az ms szemére, az release-ben van. de ezt meg te nem akarod észrevenni, mert ellenkezik a prekoncepcióddal.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák