Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Analog303

    tag

    válasz bambano #41 üzenetére

    Na ez nekem pl. nem sikerült,muszáj voltam nyitni MS acc-ot install közben :O pedig kerestem a lehetőséget a menekülésre..de ezek szerint nem voltam elég körültekintő :(.

    "Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #98 üzenetére

    A Windows a Microsoft terméke. És a Windows 10-ben a Microsoft próbálja összefűzni az összes szolgáltatását egy kalap alá. OneDrive, OneNote, Xbox Live, Edge stb stb. Teljesen érthető, hogy alapértelmezetten a saját szolgáltatásait, programjait ajálnja fel. Van akinek ez nem tetszik. Nekem jó mert egy Microsoft account alatt ott vannak a dolgaim telefonon és gépen is. Bejelentkezek és az OneNote jegyzeteim, OneDrive fájljaim rögtön elérhetőek.

    Persze biztos van akinek ez nem kényelmes, nekem az.

    Ha a Microsoft valamilyen törvénysértő dolgot csinál akkor majd a felelős szervek lépnek az ügyben.
    Az, hogy felajálnja az Edge használatát, vagy hogy az alapértelmezett, az miért baj? Akit ez zavar, akinek ez egyáltalán feltűnik annak van annyi esze, hogy váltson másra. Akinek nincs, annak meg jó az Edge, nem mint ha a nem lehetne megtalálni, hogyan lehet az alapértelmezett dolgokat megváltoztatni.

    A felháborodást azért nem értem mert akkor azokat próbáljátok védeni aki nem értenek hozzá és az Edge-t használja?!

    ChromeOS-en lehet Edge-t használni vagy Office-t?

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • lorinser

    senior tag

    válasz bambano #98 üzenetére

    Akkor háborodjál már fel azon is légyszíves, hogy a monopol helyzetű Androidban meg előre vannak telepítve a Google cuccai, az iOS-ben a Safari meg a sok egyéb Apple dolog. Két monopol helyzetű cégről beszélünk. Ezek nem zavarnak?
    Egyébként a Wint is használhatód úgy, hogy nincs MS account-od. Nem értem, hogy ezzel kapcsolatban mi a háborgásod oka?

    Még 1x, hát ha érthetőbb: amin itt megy a pörgés, az egy előzetes verzióban lévő funkcióról van szó, amit a Microsoft jófejségből kiadott a kísérletező kedvűekének, hogy próbálgassák (az Insider előtti időkben ennyire nem láttál bele a fejlesztésekbe, nem is adtak ki ilyet neked). Közel sem biztos, hogy ez belekerül egy mezei frissítésbe (sőt, biztos vagyok benne, hogy nem fog).

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • lorinser

    senior tag

    válasz bambano #109 üzenetére

    "az én tragédiám, hogy így jártam most." - a számból vetted ki a szót. Látszólag továbbra sem érted, hogy miről szól az Insider program. Zárjuk is le itt!

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #109 üzenetére

    ÉS azt speciel te mért nem vagy képes megérteni, hogy nekik is igazuk van?
    Saját termékét talán ne pakolja a rendszerbe, "erőltesse" a konkurenciát, Edge azt dobja fel, hogy telepíts helyettem Firefoxot?
    Ha, ha ezt majd minden más OS megcsinálja 100%-osan, hogy semmi beépített alkalmazás és tool nem lesz a rendszerben, hanem mindent a usernek kell kiválasztania külön, akkor majd számon lehet kérni az MS-en is!
    Jaj, én Mintet is használok, mért a Firefox az alapértelmezett böngésző, micsoda diszkrimináció ez, telepítésnél nem is lehet mást kiválasztani, esélyt sem adnak a többinek, pl. Chromium...

    egyébként meg tudom mért nem, de ez nem meglepő... :DDD

    (#111) lorinser : szerintem is hagyjátok...beszabadulnak MS topikokba a másik fanboyok, őket úgysem tudjátok meggyőzni, még észérvekkel sem. :N Ráadásul zsigerből utálnak és elleneznek mindent, ami MS (tisztelet a kivételnek), így teljesen felesleges.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #126 üzenetére

    Mindig csak a bírósággal tudtok jönni, de azt figyelmen kívül hagyod, hogy magánembernek is megvan erről a véleménye, aminek szintén van igazságalapja. És az egy másik dolog, hogy több esetben xy mögöttes érdekektől is vezérelve, hogyan dönt egy hatóság. Ezt pontosan tudod, de mivel te alapból utálod őket, így ezt soha nem fogod pártolni.
    Debian példa kapcsán is csak a részesedés jön megint mentségként, de azt pont nem tudod vitatni, hogy ettől függetlenül ugyanúgy fennáll más OS-eknél is a beépített jelleg. Amit legalább korrektségi alapon ugyanúgy lehetne/ kellene kezelni. Ja ott lehet, de pont a népdisztrónak számító Ubuntu, Mint alatt viszont nem...ott ennek még sincs semmi kritikája, meg hogy partnerségből pakolják bele azt, stb.

    Igen, utolsó kijelentés valóban jogos, azt elismerem. :B De egyrészt ugyanezt megkapja másik topikban az ellenkező oldal is, úgy beállítva, mintha kizárólag csak ők csinálnák. Másrészt, amit írtam a hiábavaló győzködésről és okairól, az attól még igaz. :)

    A Mozillát szerintem hagyjuk, amit ők művelnek, az mát több, mint hiszti...mintha a topik alaptémája miatt olyan hű de nagyon csökkenne részesedésük. Egyszerűen mohók és még többet akarnak, de akkor a Google-val kéne háborúzniuk.
    Másik gondolatra nem is reagálok, ezt a szinted... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #131 üzenetére

    Az a baj ezzel a gondolatmenettel, hogy én látom benne a mögöttes szándékot, eszméket, sok éve tartó hiábavaló indulatokat és pont ezért hiteltelenek a számomra, 0...
    Másrészt, ahogy itteni, úgy más topikokban is teljesen felesleges ezeket feszegetni, mert nem hogy eddig, de vsz tizensok év múlva sem fog érdemben változni a helyzet és nem lesz az, amit szeretnél. :N ;]

    Illetve ettől az Edge dologtól sem kell sokat várni, ezért vsz nem kerül vissza a böngészőválasztó, vagy más, bármennyire is jól esne kárörvendeni. :))

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #148 üzenetére

    Te sem, megnyugodhatsz. :R

    Az a nagy tévedés, ahogy félreértelmezted...pusztán arra utaltam, hogy ha ennyire ráér, írhatna építőbb hsz-eket is, másik topikokba, amiknek mások hasznát veszik. Mert ezeknek nem fogják. :N

    Megoldás felé vezető út, belátás? Nem hinném, ami neked akkora probléma, nem tetszik (nem csak ezen topik témája), az nekem és másoknak (vannak) kevésbé / nem. ;)

Új hozzászólás Aktív témák