Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Wolgor #69 üzenetére

    Tudod mit magyarazz el nekem ? En tozsdezek (deviza , 6 eve) es eredmenyes vagyok. Csakhogy ehez kellett : indulotoke, kurvasok tanulas, meg egy kis tanulas, eszemeltlen mennyisegu szabadido, egy kis tanulas meg gyakorlas meg meg baszott sok tanulas. Ebbol ott tartok jelenleg hogy milliomos nem vagyok, de jol elek belole. Szoval a kerdesem : miert gondoljatok azt, hogy a : komplett bankrendszer, a penzugyi elit, a vilaggazdasag es az ezeket iranyito tobb tizezer-szazezer ember az mind sikhulye, hogy minden felelsleges mert a hihetetlen merteku meggazdagodashoz mindenkinek alapbvetoen joga van es ehez nem kell semmi csak egy-ket rx480? Szoval oke, bevallom 3000USD-s coin arfolyam, hat jo lett volna ha veszek. De ti mire szamitotok ? Hogy par ev, esetleg evtized mulva otthon ul a sok random jozska es marika, akinek szo szerint fogalma nincs a penzrol es DOLLARMILLIOMOS ? Ugyanis sokat nem tudok a coinrol, de azt tudom hogy limitalt az eloallitasa, elore definialt hogy mennyi van. Ha ezek elkezdenek itt ilyen millio dollaros savba mozogni, akkor tele lesz a vilag tok atlag emberekkel, akik az egvilagon semmit nem csinaltal de veletlen milliomosok ? Mert ha most kinn vam 17millio coin a 21bol a randompistiknel, akkor mar csak 4 milla marad mindenki masnak. Na engem ez a resze erdekel de nagyon, hogy miert (es legfobbkepp hogyan) gondoljatok, hogy ez a rendszer hosszutavon tarthato ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Razenhell #119 üzenetére

    Nem en nem aggodok hogy gazdagabb lesz a szomszed marika, se azert hogy valaki elveszi a tudasomat. Csak nagyon furcsanak talalom azt a ket dolgot , hogy 1 : az egesz coin tema szembe megy az egyetemes logikaval, 2 : ha itt se az atlagember gazdagszik hanem a nem-atlag, akkor ez miert is jobb rendszer mint ami most van ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #123 üzenetére

    Megbocsass de kifejtened kerlek hol kell elindulnom ahoz, hogy ezt kapjam ? : barmifele tudas nelkul, a leheto legkisebb elokepzettseg nelkul egy szamitogepen futtatok egy programot aminek egyetlen pontjat sem latom at, ez a program nekem adott idokozonkent "pontokat" dobal ki es megtapsolva magamat felallok es """tozsden""" atvaltom ezt a pontomat jelenleg kozel egymillio forintra. Ha tenyleg nem erted, hogy ez miert teljesen irracionalis, akkor nincs mit mondanom. Nem allitom es nem allitottam soha, hogy penzt csak kemeny munkaval lehet keresni. De ahol a penzt nem kemeny munkaval keresik, ott van egy mogottes tudas ami er annyit, mint az erte kapott penz. Azt szeretned mondani, hogy egy radeon CF vasarlasa es egy nulla masodperces wallet regisztracio az a tudas akarna lenni, ami van annyira mely es annyira kulonleges, hogy megsporolja neked a "kemeny munka" reszt ? Mert ha igen akkor szerintem alapjaiban ertitek felre a vilagot. Mindig is voltak emberek akik kedvezobb helyzetbe voltal masoknal, konyebben jutottak el 1rol 2re. De olyan meg sosem letezett hosszutavon, hogy valaki a tenyleges SEMMIERT kap nagyon-nagyon sok penzt. Mert akarmit leirhatsz nekem, vagy akarki mas is leirhatja, de mar mondtam : radeon cf-et venni az nem egy olyan tudas ami penzzel ellensulyozhato. Erre egy gorilla is kepes, azt is le tudom ultetni egy miner ele hogy nezze ahogy bontja a blokkot.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #127 üzenetére

    "Miert az, miota normalis, hogy barmifele tudas es elokepzettseg nelkul atengedem a lakast masoknak es cserebe penz potyogtat nekem?"

    Az megvan neked, hogy ehez eloszor neked venned kell egy lakast ? Jezusom...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Wolgor #129 üzenetére

    "Nem is értem hogy tőzsdézel és még nem jöttek szembe veled a hírek amikor a Bloombergnek már be sem áll a szája az Ethereumról."

    Nagyon is szembe jonnek, csak nem tartom alternativanak. En hosszutavra tervezek es itt tudod min van a hangsuly ? Azon, hogy tervezek. Arra, hogy valami ma 2.000 USD ert, holnaputan 3.000 USD ra 13 orara meg 2670USD, erre sem alapozni, sem tervezni nem lehet. Epphogy a tozsdei kereskedesbol kifolyoan nem ertem, hogy miert nem tudjatok helyen kezelni ezt az egesz rendszert.

    Tovabba egy nagyon-nagyon fontos dolgot azert ne felejtsunk el :
    Tozsden a profit legnagyobb aranyban a kepzett, eletvitelszeruen kereskedoknel keletkezik es csak nagyon kis szazalekban a kepzetlen, de pillanatnyilag szerencses dontest hozo embereknel, ameg coinnal ez pont forditva van, ugyanis sokkal nagyobh aranyban vannak jelen a piacan a kepzetlen, pusztan szerencses kereskedok. Ez hosszutavon pont a "veg kezdete" , mert a tozsdet is pont az tartja fenn, hogy a nagy penzek a kepzett embereknel koncentralodnak. Szoval nemtudom, ha most megkerdeznem toled, hogy mi alapjan lovod be hogy a coinod buy avagy sell, akkor mit mondanal ? Ugyis kerdezhetnem, hogy Ti kereskedes elott milyen elemzeseket csinaltok meg a valasztott coinotokra ? Mert van egy jo tippem arra hogy itt mi a valasz es pont ez indokolja, hogy hosszu tavon nem fenntarthato ez a modell.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #134 üzenetére

    Ne ertse felre senki en nem kivanom a bukasotokat. Csak pont azon latszik a legjobban, hogy nem ertitek a sajat rendszereteket, hogy memtudjatok helyen kezelni hogy mi is ez. Ez egy kibaszott jo es valoszinuleg eletreszolo lehetoseg lehetett azoknak , akik jokor , jo aron tudtak ilyen termeket vasarolni. De ez azert meg nagyon-nagyon-nagyon! messze van attol, hogy majd most a vilag penzugyi rendszere alapjaiban atalakul. Csak gondolj bele hogy kik a fejlesztok, sracok, programozok fejlesztik az ETH-t. Programozok erted ? Okos emberek tuti, de konyorgom szerinted nem az lenne a logikus, ha penzugyi rendszereket a penzugyi teruleten kepzett emberek fejlesztenek ? Csak ugy kerdezem.
    Egyebkent meg zaraskent : azt gondoljatok es abba hisztek, hogy coinok ilyen millio dollart kozeleti celarra erhetnek el. Tegyuk fel van 50-60 coinod (tekintve hogy beszelsz errol a temarol biztos vagyok benne, hogy ennel tobb coinod van ), ha te tenyleg hiszel abbam, hogy ez egyszer 7szamjegyu lesz, akkor mot csinalsz meg ? Most komolyan, ulj a coinodon es akkor varj. Lenyegeben teljesen mindegy szerintem, hogy ezen a storyn 60millio usd-t vagy 147millio usdt keresel, mert alapjaiban veve mindannyian tudjuk, hogy meg az 1millio usd se egy olyan osszeg, aminek valoban le kellene csapodni a szamladon. Innentol meg instant win es nyertel. Kivanom, hogy legyen rajta 60millio dolcsid , de utana igerd meg , hogy elkoltod.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #74018560 #136 üzenetére

    Nemtudom, engem tenyleg csak az elemzes resze erdekel leginkabb. Emberunk ul, nezi a "cahrtot" es dont, hogy buy or sell. De mi alapjan ? Akik itt vannak es ezt nagyba toljak, mi alapjan dontik el ? Beallitjak , hogy ez a rendszer nemhogy ugyan olyan, egyenesen jobb mint a mostani, de meg alapszinten sincsenek tisztaban a penzuggyel. Az egyetlen technikai elemzes amit eddig eletem soran lattam coinon, az egy kiterjeszett fibo vonal volt. Hat az azert eleg sovany...

    Egybkent a konkret hszedre reagalva : nemtudom, lehet hogy ez nem lufi erted nem latunk a jovobe se te, se en. En csak azt akarom tudni, hogy aki szerint NEM lufi, az ezt kivel tamasztja ala ? Azzal, hogy 33mrd a market cap ? Ilyenkor latszik a kepzettseg hianya, mert ez onmagaban semmit nem jelent. Az UBER capje tavaly 50mrd volt, van is ennek neve a szakmaban : unikornis.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #127 üzenetére

    "Kemenyen meg amugy sem szabad dolgozni, ez kb. az orszag rakfeneje."

    Nem, ez a Ti gondolkodasotok logikai ellentmondasa. Tudod volt egy eloadom aki azt mondta : Egy kepzest haromfelekeppen tudsz elvegezni. Seggelessel, sirassal vagy tervezessel. Oda akarok kilyukadni, hogy sokan (ezek szerint Te is) ugy gondolkodtok, hogy minden csak ugy jar. Neked pont ugyan annyira jar a nagy haz, a szep auto, a markas ora, a nyaralas Bali-n esatobbi esatobbi. Ez termeszetesen elerheto 1: kemeny munkaval , 2 : elorelatassal. Amirol te beszelsz az az, hogy nem "kemenyen megdolgozol" erte, hanem jol lepsz. Olyan dolgokat tanulsz amit kevesen tudnak -> nagyobb ertek, olyan emberekkel ismerkedsz akik befolyasosabbak -> tobb lehetoseg , olyan rendszereket alakitasz ki az eletedben amiket osszehozni sokkal nehezebb mint napi 12 oraba felszolgalni, viszont miutan kesz vannak konyebben termelnek mint napi 12 oraban felszolgalni. Ez az, amirol beszelsz. Amit CSINALSZ, mondjuk a coinnal, az ettol neharagudj, de kurva messze van. Az, hogy egy bitcoin most ~3K usd , vagy egy eth a kezdeti ~120 forintrol jelenleg szuk masfel ev alatt 95.000 forint ami kozel EZERSZERES novekedes 1,5 ev alatt, az egy puszta szerencse. Ennek semmi koze ahoz, hogy te elhatarozod hogy nem eleg amit az elet adott es kialakitassz valami jobbat. Ez mák. Illetve abbol is nagyon jol latszik, hogy egyenkent fogalmatok nincs a penzrol mint eszkozrol, hogy lazan belelattok az eddig ezerszeres! bovulesbe meg egy ezerszeres bovulest, csak egy ezerszeres leertekelodest viszont mar nem. Nemtudom ki irta a topikba, de kb az egyetlen lenyeges info a 130hszben osszesen : ha valami kibaszottul volatilis felfele, az tud kibaszottul volatilis lenni lefele is. Ezt valahogy nem latjatok, nem gondolod ? Amikor arrol beszeltek , hogy lazan lesz majd meg ebbe 10X meg 100X , akkor miert nem irjatok oda, hogy adott esetben 1/10 vagy 1/100 ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #74018560 #139 üzenetére

    "Technikai elemzésről meg annyit, hogy le kell szedni mindent a chartról és akkor lehet látni az árfolyamot. Jó szem többet ér, mint a sok szar indikátor "

    Jha, csak ehez nem artana tudni, hogy mit latsz :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz t72killer #141 üzenetére

    "Így van, kvázi a bányászok "üzemeltetik" az adott devizát."

    Ez tok oke. Nem biztos (mivel nem nagyon ertek hozza) de legjobb tudomasom szerint ugye maga a hash akit szamolgatnak az a tranzkaciok hitelesites (vagy valami ilyesmi). Ertem. Nem ez a resze nekem a kerdojel hanem az a resze, hogy miklr elindult akkor perceknet esett egy coin/kopf. Tudod a 10K bitcoinos pizza. Na most amikor valami jozsiba 2009ben vett egy hd4850et es bedobta a gepbe, ugyhagyta veletlen 1 hetre , latta hogy 567,78 bitcoin aztan kilotte a picsaba a minert, szoval elmondjatok hogy neki most miert van egy laza 1.700.000USD brutto vagyona ? Milyen eroforrast is biztosit o ? Nagyon nehezen tudom feldolgozni hogy egy szakmai forumon nagykoru emberekkel azon megy a vita, hogy miert teljesen unreal megcsak atvitt ertelemben sem munkanak nevezheto munkaval szazmilliokat keresni.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #143 üzenetére

    Nem, a lakas az amit megveszel mondjuk ha uj epitesu jo kornyeken olyan 60-70millaert, ezt utana kitudod adni mondjuk 3kiloba havonta, ebbol termeszetesen adoznod kell stbstb, igy marad nagyjabol 240 mondjuk havonta. Ezzel a 240el van evi 2.9milliod beveteled , amibe termeszetesen nincs beleszamolva az inflacio. Innen tovabb menve ugye eljuthatnank oda, hogy a lakasod az inflaciot NEM szamolva visszahozta az arat szuk 22.5 EV alatt. De ugye megint kamuzok , mert en epitomerneknek tanulok es megtanitottak : ahoz, hogy egy epulet tartsa azt a szinvonalat mind esztetikailag, mimd funkcionalitasban, ahoz a kivitelezesi koltseg 2%-at kell eves szinten raforditani felujitasra, korszerusitesre stbstb. Tehat a 22,5 EV alatt megtermelt , inflacioval NEM terhelt penzbol a 22.5 EV alatt meg le kell vonnom 22,5x1.3 azaz 29millio forintot, mert ez a penz megy el arra, hogy szinten tartsam a kecot es 22ev mulva ugyan olyan minosegu legyen mint ma. Tehat a 22,5 ev alatt keletkezett 65millio forint nyeresegembol (60-70 millio kozotti lakasarat irtam tehat 65millios aron szamoltam vegig) meg levonok 29milliot es igy megkapom , hogy nagysagrendileg 36millio forintom keletkezett egy 65millio forint erteku ingatlanon szaros ~23 ev alatt es mint eddigis, ebbe NINCS beleszamolva az inflacio. Ez igy kicsit tobb mint 50% plusz / 23 ev.

    Na te ezt rakod szembe azzal, hogy neked venned kellett rx480at 90ezer forintert ami utana szuk 2 honap alatt mar nemcsakhogy az arat visszatermelte, hanem konkretan plusszol es ugye ez mar egy korantsem idealis eset, mert aki az elejen jatszotta ezt be, annak lehet hogy mai arfolyamom mar a vasarlast koveto mondjuk 6percben 100%ra megterult a befektetese. Komolyan nem latod az ellentmondast ember ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #151 üzenetére

    Pontosan , itt a lenyeg : most meg ido van. Ennyi. Ha ezt belatod, akkor mar nincs mit mondanom mert erre celzok enis. Csak azt gondolom, hogy ezt itt nagyon kevesen latjak be es azt gondoljak, hogy eljott az uj penzugyi rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #74018560 #155 üzenetére

    Igazad van, sose foglalkoztam ingatlannal. De akkor maradva a te szakertelmednel (gondolom te ezzel foglalkozol akkor) ez meg mindig egy jo esetben 100%/10ev , egy kimagasloan jo esetben amikor meg a naprendszerunk bolygoi is egyutt alnak akkor 100/5ev. ETH-nal hol is vagyunk ? Olyan 90.000%/1.5 evnel most. Ezert nem gondolnam, hogy nagyon hasonlitgatni kellene.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #156 üzenetére

    "Nezd meg mennyit emelkedett az ertekuk par ev alatt."

    Osszesegeben ertelek es elfogadom amit irsz, de ugye azzal tisztaban vagy hogy a lakasarak miert szalltak el ? Mert ezt egyetlen szoban ossze lehet foglalni konkretan : Airbnb.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #74018560 #158 üzenetére

    "beletolnád a 30 millert az ETH-be? Mikor? "

    Soha.
    Tudom, hogy nem kezdet el hasonlitgatni, nem is arra irtam hogy Te ne csinald. Altalanosaggaban irtam csak.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Reggie0 #161 üzenetére

    "Nekem pl. nem jutna eszembe kiadni, mert sokkal tobb rejtett kockazat es szivas par szazalekert."

    Hat igen, sajnos megintcsak a gondolkodas hianya (termeszetesen nem nalad). Te leulsz, kiszamolgatod, merlegelsz es megerted, hogy hosszutavon nem fenntarthato modell, de a gyalog csak annyit lat hogy eddig kiadta 250be, most meg majd 20k/nap es az 600/ho.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #74018560 #162 üzenetére

    Jogos, erre nem gondoltam de egyertelmuen igaz.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Overlocker #168 üzenetére

    Azert hitelbol szerintem akkor se ha adnak puszira. Keves rosszabb lepest tudok elkepzelni ennel. Szerintem olyan lehet hitelbol coint venni ha valamihez nagyon hasonlitgatnom kene, mint olyan pisztolyal oroszrulettezni , ahol a 6os tarbol 5ben van golyo.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Overlocker #173 üzenetére

    Tehat sum : felvettel volna / meg mindig felvennel hitelt btcre, ha bejon akkor gazdag vagy ha nem akkor halott. Lenyegeben ez az elv ? Csak tanacs, de kezdj el keresni szerintem olyam dolgokat amik konnyen elerhetoek es boldogga is tesznek. Mert elhiheted en se hobbybol tozsdezek, enis eszmeletlenul vagyok az anyagi fuggetlensegre es meg is teszek erte sokmindent, de ennyire nem lehet fontos, hogy adott esetbe az eleteddel fizess erte.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák