Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz -Skylake- #124 üzenetére

    Az ellenérték az maga az erőforrás szolgáltatása - ezen nem igazán értem mit nem lehet érteni. A bankoknál maga a bank finanszírozza az üzemeltető hátteret, itt meg közösségi erőforrásmegosztás van, amiért cserébe saját magával fizet. Ennyi, semmi varázslat nincsen mögötte. És ha utánaolvasol láthatod hogy az ETH ennél jóval többre készül a jövőben. A BTC-t én annyira nem erőltetném, mert a felhajtott infók alapján technikailag haldoklik, annak ellenére hogy újra meg újra csúcsokat dönt az árfolyama. Lehet a jövőben még 10x árfolyamot is elér a spekulánsok miatt, de ki tudja... Nem véletlenül előzte be részesedésben az ETH nemrég. És ez még csak a jéghegy csúcsa, a lényeg még nem is látszik, mert a smartcontract rendszer még be sem indult úgy ahogy azt elképzelték a készítői...

    szerk: és nem átlagmarika és átlagjános gazdagszik meg rajta, hanem az aki bele mer vágni. És igen, miért ne lehetnének ilyenek? Annó aki google, ms és hasonló részvényeket vett, az igen, $ milliomos lett pár 1000 $ befektetéséből. Volt már párszor ilyen a történelemben. Csak ehhez az kell, hogy ne átlag módon gondolkodjon az ember és merjen kockáztatni - persze megfelfelő háttérelemzések/tájékozódás után. Semmi garancia a meggazdagodásra, de ha nem veszel lottószelvényt, akkor 0 esélyed is van rá hogy megnyerd az 5öst :)

    [ Szerkesztve ]

  • jerry311

    nagyúr

    válasz -Skylake- #124 üzenetére

    Nem semmiért kapod, hanem az infrastruktúráért, amit biztosítasz, hogy működjön a rendszer.
    Kb. mintha minden nap kimennél az utcára szemetet szedni. Nulla tudás kell hozzá, minden nap ugyanazt csinálod, viszont akik termelik a szemetet, azok fizetnek neked, hogy ne térdig járjanak benne.

  • Reggie0

    félisten

    válasz -Skylake- #124 üzenetére

    Miert az, miota normalis, hogy barmifele tudas es elokepzettseg nelkul atengedem a lakast masoknak es cserebe penz potyogtat nekem?

    Sehol sem irracionalis. A seti@home is fizethetne a szuperszamitogepekrol megsporolt szamitasi kapacitast a resztvevoknek, csak nem ez a koncepcio. De valamilyen kapacitast vesz igenybe, amit valamilyen befektetes elozott meg.
    Nem a semmiert kapja a penzt, csak nemerted hogyan mukodik a rendszer.

    Kemenyen meg amugy sem szabad dolgozni, ez kb. az orszag rakfeneje.

    [ Szerkesztve ]

  • Wolgor

    csendes tag

    válasz -Skylake- #124 üzenetére

    Ezt a Bitcoinnal kapcsolatban már 10 éve hallgatjuk lassan, kicsit kezd unalmas lenni kitalálhatnátok már valami újat. Így működik a rendszer, blockonként van 4 Ether jutalom. Tök mind1 mennyien bányásszák 4 Ether lesz a jutalom 1 blockért, maximum ez egyre több ember között oszlik meg. A bányászás jelenleg az infláció a kritóvalutákon. Még mindig jobb szerintem hogy befektetett munkáért cserébe osztogatják mint hogy a bankok nyomják szét hitel formájában, de a te dolgod igazából. Az a ti legnagyobb bajotok, hogy kezd mindenki számára hasznossá válni ez az egész, és akik hittek benne most eléggé meg vannak jutalmazva. Nézz utána Kanda, Kínának és Oroszországnak merre látják a jövőt, mert ömlenek a hírek :)... Nem is értem hogy tőzsdézel és még nem jöttek szembe veled a hírek amikor a Bloombergnek már be sem áll a szája az Ethereumról. Ha az ember kicsit tisztában van azzal hogy mennyire rossz mindenkinek hogy az USD a nemzetközi valuta amit egy magánemberek kezében lévő pénznyomda úgy inflál ahogy akar akkor szerintem ne foglalkozzon gazdasági dolgokkal.

    UI: Jelenleg $34,917,649,508 a market cap. Ha te nagy számokkal dolgozol, szerintem képben vagy hogy ez még hány 0-t tud maga mögé pakolni ha elkezdik országok masszívan használni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák