Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Frigetrus #90 üzenetére

    Nem tudom, neked milyen géped van, de szerintem (szigorúan fotós szempontból) csak az vegyen tükörreflexest, aki objektívekre is szán pénzt. Éppen azért cserélhető objektíves, hogy cserélje is az ember. Nézzétek el nekem: aki kitobival használja a gépet, az nagy valószínűség szerint nem másért vette a gépet, mint amit te is említettél: "a tudat" miatt. Amit persze behelyettesíthetnék a "divat" netán "sznobizmus" kifejezésekkel is. Persze ez nem bűn, természetes, hogy mindenki igyekszik az önértékelését így is javítani, biztosan megteszem én is, de ettől függetlenül igyekszem józanul is szemlélni a dolgokat és nem engedni annak a fajta gondolkodásnak, hogy ennyiért inkább egy DSLR-t...
    Akinek 120ezre van fotózásra, az vegyen inkább egy jó kompaktot, mert egy hasonló árú belépő DSLR-rel sem jobb képet nem fog készíteni, sem profibbnak nem fog kinézni, legfeljebb azt hiszi. Bár a (tév)hit is sokat számít.

    Szerintem egy 1000D és G12 képe között sokkal csekélyebb a különbség, mintha valaki JPG-be vagy RAW-ba fotóz. Mégis, hányan veszik a fáradtságot, hogy RAW-ba fotózzanak és korrigálgassanak utólag. Pedig a kettő között tényleg ég és föld a különbség. A vicc kedvéért megkockáztatom, ha RAW üzemmódban a fényképezőgép színe átváltana hupikékre, akkor többen fotóznának RAW-ban, mert hát ugye nem mindegy mennyire nézünk ki profinak :))

    Állításom természetesen nem vonatkozik azon kevesekre, akik valóban érzékelik a különbséget DSLR és kompakt között, noha dicsérendő önuralomtól vezérelve akár egyetlen (netán fix) objektívvel képesek megoldani a fotózást. És nem vonatkozik azokra a tehetséges fotósokra, akik anyagi korlátok okán kénytelenek kitobival fotózni, bár éppen az a munkájuk alapján megérdemelnék a jobb eszközt. A két kategória részben fedi egymást és még így is kevesen vannak.

    Bocsánat, ha felettébb kritikus vagyok a tisztelt júzerrel, de miután ők is felettébb kritikusak a gépekkel szemben, így én igyekszem oda-vissza az lenni.

Új hozzászólás Aktív témák